Stíhačky se srazily ve vzduchu: Tragédii zachytila kamera

20. 2. 2019
12:27

V úterý došlo v jihoindickém městě Bengalúr k letecké katastrofě. Při cvičení akrobatického týmu indických vzdušných sil se ve vzduchu střetly dvě stíhačky a zřítily se k zemi. Jeden z pilotů kolizi nepřežil, zbylí dva se dokázali katapultovat. Za poslední měsíc jde už o druhou smrtelnou nehodu pilotů indických vzdušných sil. Při incidentu 1. února zemřeli dva lidé.

V úterý zemřel pilot akrobatického týmu indické armády při přípravě na středeční leteckou show v Bengalúru po kolizi jeho stíhačky s dalším letounem. „V 11:50 se srazily dvě stíhačky akrobatického týmu Surya Kiran. V letounech seděli tři piloti. Dvěma se podařilo katapultovat. Třetí pilot utrpěl fatální zranění,“ sdělil mluvčí indických vzdušných sil. Vyšetřovatelé příčinu kolize zjišťují.

Podle indických médií při kolizi zemřel Sahil Ghandí. Pilotovi se z dosud nezjištěných důvodů nepodařilo včas katapultovat. Jednoho z přeživších po katapultování natočili obyvatelé Bengalúru, mezi jejichž domy pilot skočil.

Zakrváceného pilota civilisté uklidňovali a poskytli mu první pomoc. Druhý muž má podle mluvčího zlomené nohy, jinak jsou ale oba piloti v pořádku. Padající trosky zranily jednoho civilistu.

Okolnosti nehody se teprve vyšetřují, nicméně existuje několik videí, která katastrofu alespoň částečně osvětlují. Ke kolizi došlo při manévru, kdy stíhačky letí vodorovně jen pár metrů nad sebou s kokpity obrácenými k sobě. Druhý letoun je tedy otočený kabinou k zemi.

Právě horní letoun po pár vteřinách začal lehce klesat a čumákem narazil do ocasu druhé stíhačky. 

Úterní nehoda je už druhá letecká nehoda v Bengalúru. V pátek 1. února spadla stíhačka se dvěma piloty, ani jeden nepřežil. Indie v posledních letech do vzdušných sil investuje značné prostředky.

Video Při cvičení před leteckou show se srazily dvě stíhačky, jeden pilot zemřel. - Twiiter/Livefist
360p

voorel ( 20. února 2019 17:37 )

Indie = Cikánystán. Když letadla řídí retardovaní cikáni, není se čemu divit .

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud