Tělo zavražděného misionáře nejspíš zůstane domorodcům: I policisté se ho bojí vyzvednout

Autor: ital - 
28. listopadu 2018
05:35

Americký misionář a dobrodruh John Allen Chau (†27) se vydal na „zakázaný“ ostrov Sentinel, jehož obyvatelé stále žijí pravěkým způsobem života. Mladík je chtěl obrátit na křesťanskou víru, ale místo toho přišel o život. Policie se pokusila vyzvednout jeho tělo. Domorodci je však bedlivě střeží a policisté se bojí jejich smrtonosných šípů.

Křesťanský misionář John Allen Chau se vydal 16. listopadu na ostrov Sentinel, aby tamním obyvatelům představil křesťanství a obrátil je na svou víru. Ze své pouti se však již nikdy nevrátil. Rybáři, kteří Američana k ostrovu dopravili, viděli, jak domorodci vláčí mladíkovo bezvládné tělo po pláži. 

Za poskytnutí dopravy k ostrovu, na který platí přísný zákaz vstupu, policisté zatkli sedm rybářů. Snažili se také vyzvednout Američanovo tělo, aby mohli nechat provést pitvu a získat informace o přesné příčině jeho smrti. Doposud však byly veškeré jejich pokusy dostat se na pláž marné. A důvod?

Policisté připluli v člunu a zastavili na dohled od ostrova. Spatřili však něco zvláštního. Skupina domorodců se shromáždila na pláži ozbrojená luky, šípy a oštěpy. Vypadali, jako by něco střežili. Podle slov policistů by se mohlo jednat o tělo Johna Chaua. Policisté vypnuli motor a pozorovali skupinu dalekohledem. Drželi se v dostatečné vzdálenosti, mimo dostřel jejich šípů.

Policejní náčelník Dependra Pathak v sobotu sdělil: „Sentinelci byli ostražití. Hlídkovali na pláži na stejném místě, kde byl John Allen Chau zabit. Kdybychom se přiblížili, napadli by nás.“ Místo vyzvednutí těla nebo přesného určení jeho polohy raději hlídka odplula pryč. „Je to nejpodivnější a nejobtížnější případ, jaký jsem kdy zažil,“ prohlásil Pathak.

janieem ( 28. listopadu 2018 09:31 )

Ne, to je dopad "vyspělé" civilizace a otevřeného obchodu. Jednoduše řečeno - máme se tak dobře, že jsme už přestali být ostražití. Naštěstí to ale neplatí úplně o všech .

wp2t ( 28. listopadu 2018 09:19 )

I lidi z doby kamenné chápou,že je třeba střežit své hranice. Jen multikulti né. Jsou multikulti snad nějací mimozemšťani?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud