Čtvrtek 13. května 2021
Svátek slaví Servác, zítra Bonifác
Oblačno, déšť 21°C

Turista (†27) se vydal za nejnepřátelštějším kmenem světa: Rozstříleli ho šípy a jeho mrtvolu vlekli v oprátce po pláži!

21. listopadu 2018
12:26

Nedal si říct a nedbal všech varování a zákazů. Americký turista, který se rozhodl navštívit nejnepřátelštější izolovaný kmen této planety, na to patrně doplatil životem. Sentinelci ho s největší pravděpodobností zavraždili.

Příslušníci indického kmene Sentinelců pravděpodobně zabili Američana, který se rozhodl navštívit jejich odlehlý ostrov v souostroví Andamany a Nikobary. Kmen se izoluje od okolního světa a brání se veškerým stykům s cizinci. Ti, kteří se přiblíží, bývají terčem útoků domorodého obyvatelstva.

Sedmadvacetiletý Američan John Allen Chau údajně velmi toužil setkat se se Sentinelci a vydal se minulý týden na jejich ostrov na výlet. Nejprve si najal rybářský člun, nedaleko ostrova Severní Sentinel pak přesedl na kanoi, na které 16. listopadu sám doplul k pobřeží.

Indická policie uvedla, že úřady zadržely sedm rybářů, kteří Američana nelegálně do blízkosti ostrova v pátek dopravili. Indická vláda označuje ostrov Severní Sentinel za chráněnou oblast a přístup tam zakazuje.

Video Domorodci na ostrově Severní Sentinel - YouTube

Rybáři policii řekli, že viděli, jak se na Američana na ostrově snesla sprška šípů vystřelených z luků. „Byl napaden šípy, ale pokračoval v chůzi. Sentinelci pak Američanovi uvázali kolem krku lano a vlekli ho po pláži. Rybáři se vyděsili a uprchli. Následujícího rána se ale vrátili a viděli, že tělo Američana leží na mořském pobřeží,“ řekl agentuře AFP nejmenovaný zdroj. Tělo zatím nebylo z místa odvezeno.

Souostroví Andamany a Nikobary se nachází v Bengálském zálivu a tvoří je řetěz více než 550 odlehlých ostrovů. Sentinelci žijí na malém zalesněném ostrově Severní Sentinel a jsou i pro odborníky velkou neznámou, protože tento kmen se cizinců důsledně straní. Přesný počet Sentinelců není znám. Odhady se pohybují od méně než 40 přes 250 až k 500.

Členové tohoto kmene, kteří jsou tmavé pleti, jsou jedni z posledních lidí na světě nedotčených moderní civilizací, nadále praktikují život jako v době kamenné a živí se jako lovci a sběrači. Vůči všem cizincům jsou agresivní. Pokud se k jejich ostrovu přiblíží nějací vetřelci, střílí prý po nich často z luků.

Video Domorodci na ostrově Severní Sentinel - YouTube/LoveBite Productions

pjotri ( 21. listopadu 2018 17:51 )

Ty fotky maji kvalitu webovych kamer z roku 2000. A to v dobe, kdy satelit precte z obezne drahy noviny. Hmmm, moooc zajimavy..

levandulova ( 21. listopadu 2018 17:03 )

Ti si aspon umi chranit hranice. Ne jak my.

mapa ( 21. listopadu 2018 16:11 )

Spatny prelad ze zahranicnich deniku: Nebyl to turista ale misionar a vydal se tam proto aby obratil domorodce na krestanskou viru. Dobre mu tak!

PavelSki ( 21. listopadu 2018 15:22 )

Chtěl pochopit jejich mentalitu, pochopil. Těžaři už alespoň vědí, že tam nesmí, jak třeba v Brazílii likvidujou kmeny i kmeny.

klop ( 21. listopadu 2018 15:20 )

A proto už tam žijí několik tisíc let, že.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání