Turista (†41) při výpravě za halucinogeny zavraždil šamanku. Co v případu nehraje?

Autor: ČTK, ivm - 
25. 4. 2018
18:00

Mladý Kanaďan (†41), kvůli jehož smrti zadržela tento týden peruánská policie dva lidi, předtím zavraždil patrně kvůli sporu o peníze domorodou šamanku. S odvoláním na peruánskou prokuraturu o tom ve středu informují místní média. Cizince po vraždě ženy (†81) zlynčovali domorodci a jeho tělo pohřbili v mělkém hrobě. Případ, který vyvolal velkou mediální pozornost, souvisí s fenoménem halucinogenní liány ayahuasca, která je v Peru stále větším turistickým lákadlem.

Spor, který vyústil v tragédii, začal cestou Sebastiana Woodroffea do peruánské Amazonie, kde podle údajů na internetu hodlal proniknout do tajů ayahuasky a přírodních halucinogenů, aby mohl ve své zemi pomáhat s léčbou závislostí.

V tom mu měla pomoci šamanka místního kmene Olivia Arevalová. Okolnosti jeho pobytu u domorodců jsou nejasné, podle prokuratury však syn Arevalové nesplatil Woodroffovi dluh 14 tisíc solů (126 tisíc korun), kvůli čemuž patrně zastřelil jeho matku.

Když se o její smrti dozvěděli vesničané, podle prokuratury Kanaďana svázali a zlynčovali a ten pak zemřel. Úřady nyní čekají na výsledky pitvy, která má určit, zda měl před smrtí v těle halucinogenní látku a zda střílel z pistole.

Zatímco Woodroffovi blízcí tvrdí, že byl mírné povahy a nikdy neměl zbraň, úřady mají k dispozici dokument, podle něhož si Kanaďan začátkem dubna koupil pistoli od jednoho peruánského policisty. Jediným problémem zamotaného případu zůstává fakt, že smrtící zbraň policie ani po třech dnech od Kanaďanovy smrti neobjevila.

„Potřebujeme zjistit, jestli ta zbraň opravdu existovala,“ řekl novinářům prokurátor Ricardo Jiménez. „Podle nových důkazů je hlavním podezřelým,“ dodal k Woodroffovi.

Doporučujeme
krasomila ( 26. dubna 2018 12:50 )

Mladý kanďan 41? Nějaký dlouhý mládí, ne? Spíš muž ve středních letech, ne?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud