Dáše zemřel syn Kubík (†2) v náručí: Zabila ho bolestivá zácpa

Dvouletého Kubíka zabila bolestivá zácpa.
Autor: shp - 
27. 1. 2018
10:58

Její milovaný a neustále usměvavý synáček Kubík (†2) jí zemřel v náručí. Dva měsíce po tragické smrti maminku Dášu (24) stále trápí myšlenka, proč malého chlapečka nedokázali lékaři zachránit. Po Kubíkovi jí zbyly jenom oči pro pláč. Dítě zemřelo na velmi silnou zácpu a ona si myslí, že v nemocnici došlo k vážnému pochybení.

Malý hoch zemřel v dolnokubínské nemocnici poté, co mu lékaři v průběhu tří dnů podali šest klystýrů. Ani to však Jakoubkovy problémy se stolicí nevyřešilo a byl nutný převoz do Martina. Tam jediné dítě Dáši po dvou hodinách skonalo. Nešťastná maminka podala stížnost na Úřad pro dohled nad zdravotní péčí. Jen s těžkým srdcem vzpomíná na nevlídný přístup personálu.

Už nikdy si nebude hrát se svými rodiči, už nikdy nepocítí jejich náruč. Jakoubek byl zdravý chlapeček. Nikdy si na nic nestěžoval, byl plný energie a nezbedných nápadů. „Bylo to naše sluníčko, které nám dělalo odmalička velkou radost. Byl tak šikovný,“ řekla s pláčem maminka Novému Času. Dáša stále nemůže věřit tomu, co se stalo a že je její syn navždy pryč. Kubík měl už vloni v listopadu problémy se stolicí.

Nechtěl se vykakat. Chodila sem s ním k lékařce, stále jsme mu dávali různé jídlo na uvolnění stolice. Používali jsme babské recepty. Lékařka mu dala i klystýr, ale všechno bylo marné. Tak nás poslali do nemocnice,“ popisuje Dáša své trápení. „Kdybyste viděli Kubíka, když jsme přišli do nemocnice, byl úplně zdravý. Usmíval se, vypadal, že mu vůbec nic není. Byl plný elánu, na nic si nestěžoval,“ říká Dáša.

Když přišla máma s Kubíkem do dolnokubínské nemocnice, sestřičky na ni byly nepříjemné. „Říkaly, že jsem hysterická, že jsem nezodpovědná. Malému dávaly dokola klystýr, stále ho plnily vodou a kázaly, abych s ním chodila. On už skoro nezvládal ani chodit. Když jsme si lehli, křičely tam na nás, že stále musíme chodit. Malý byl tak slabý, že nezvládal už nic,“ popisuje Dáša poslední hodiny života svého syna.

Tehdy Dagmar ještě stále věřila, že se jejímu chlapečkovi uleví. Postupně se však jeho stav zhoršil. „Prosila jsem v noci sestřičky, ať něco dělají, protože malý začal zvracet. Začaly zase jen křičet, že se mám podívat, co je ve zvratkách. Jako bych měla zdravotnické vzdělání,“ pláče nešťastná žena. Kvůli špatnému stavu bylo dítě převezeno do martinské nemocnice, kde po dvou hodinách zemřelo.

Umřel mi v náručí. Můj jediný milovaný synek. Byl otrávený toxiny, protože už 8 dní nekakal. Lékař na ARO mi řekl, že šest klystýrů by zabilo i dospělého člověka,“ říká Dagmar, která je přesvědčená, že syna šlo zachránit. „Mohli mu hned udělat vývod a střeva bychom rozhýbali. Radši bych měla syna s vývodem, ale u sebe než na hřbitově,“ smutní Dáša. Podle ní pitva ukázala šest nálezů.

Jeden z těch nejvážnějších je, že byl Kubík otráven klystýry. Jeho tělo bylo intoxikované natolik, že i plíce se mu utopily ve vodě,“ dodává nešťastně s tím, že na postup lékařů podala stížnost. „Úřadu pro dohled nad zdravotní péči byl v této věci doručený podnět, na základě kterého začne vykonávat dohled u poskytovatele zdravotní péče,“ řekla mluvčí úřadu Andra Pivarčiová.

Dolnokubínská nemocnice poskytne úřadu maximální součinnost k tomuto případu,“ dodal ředitel nemocnice. Podle pediatričky Kataríny Šimovičové mohlo jít o akutní příhodu břišní, kterou je potřeba nutně operovat pod anestetiky.  Při neprůchodnosti střeva podle ní klystýr nemá smysl.

VIDEO: Sebastiánek zemřel kvůli pochybení nemocnice

Video Sebastiánek (†3) umřel v nemocnici, personál pochybil. 
360p

Doporučujeme
hahapch ( 26. srpna 2018 02:43 )

Šílené v dnešní době v nemocnici! nepomůžou lékaři malému dítěti, co je to za doktory když ihned neudělali ultrazvuk a hned operativně dítěti pomoci, co je to za sestry s takovým chováním? to jsou sestry milující děti a chtít pomáhat nemocným? okamžitě vyhodit v takovém zaměstnání nemají co dělat, jak mohli lékaři nařídit tak malému dítěti tolik nálevů a nechat tak ještě jej nutit chodit to je týrání a zavraždění dítěte že nedělali co měli, nedokážu si ani představit co to muselo být pro matku která v bolestech nutí své dítě ještě chodit až do vyčerpání, sama mám po operaci zauzlení střev a vím jaké to jsou bolesti, špatně, zvracení, vyčerpání a ještě chodit??? já nebyla schopná ani stát jak byla skroucená křečemi v břiše, chudáček malý musel hrozně trpět a nikdo mu nepomohl spíš naopak jej utýrali k smrti, to nejsou lékaři ale vrazi, vyhodit! zbavit lékařského poslání! chudák matka přišla o své dítě a zbytečně, jděte za svým cílem at mají soud i když vám synáčka nenahradí budou aspoň potrestaní a zachráníte další děti aby takto nedopadly, přeji vám hodně sil a malému lehké spočinutí tělíčka a dušička at radostně běhá mezi andílky v nebi, jednou se opět setkáte

Lerinka ( 4. června 2018 09:57 )

Ani nevím jak začít,je mi to strašně moc líto...Takový maličký andílek,zůstanou jen úžasné vzpomínky na jeho "kraťoučký" život a na vždy zůstane ve srdíčkách rodičů...Omlouvám se,ale nemůžu už ani nic napsat,přes slzy téměř nevidím...

sama0005 ( 28. ledna 2018 18:06 )

zdravim....ja jsem tady jeste nevidela napsano..,,je mi moc lito''..ti na diskuzich kolem sebe strikaji same hnusy,ze to nejde kolikrat ani cist,ne tak k tomu neco napsat..je videt,ze jsi zustal clovekem..jako ja..a to je moc pekne v te dnesni zle dobe Ja tu napsala k tomu chlapci,jak jsem to citila..nepatrim do te zdravotnicke ,,branze''ale o zdravi toho vim dost /v mem nicku je vice nul,abych se tady dostala/ ...HAVE a NICE DAY...

klimap ( 28. ledna 2018 02:33 )

Kubíka mi je moc líto.

sama05 ( 27. ledna 2018 20:40 )

Musim se k tomu vratit,ja na to musim porad myslet Zacnu od toho,ze byt ja uplne ve te stejne situaci...tak tam v tom spitale by byl jiny cvrkot..ja bych rekla,ze pokud neudelaji okamzite sono bricha meho syna,beru decko a odjizdim s nim do jine nemocnice a budu je zalovat za neodbornou zdravotni peci. To uz by je vystrasilo,si myslim,a jak by udelali sono bricha,tak by jasne prisli na nepruchodnost streva z nejake priciny..to dite melo byt operovano a tak oni mu doslova utopili jeho vnitrni organy..

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud