Maminka (†23) si vzala lék na průjem a zemřela: Dostala infarkt

1. února 2018
10:59

Mladé mamince (†23) z Velké Británie se stal osudným lék proti průjmu. Prášky v kombinaci s léky na epilepsii u ní způsobily infarkt a žena pět dní na to v nemocnici zemřela.

Brooklyn-Marie Barker (†23) náhle zemřela loni v říjnu. Následné vyšetřování ukázalo, že se jí stala osudnou kombinace prášků proti průjmu a léků na epilepsii, která způsobila srdeční zástavu.

"Měla v sobě velké množství Loperamidu, známého spíše jako Imodium. Proč si ho vzala nemůžu říct, ale Imodium je lék na bázi morfinu a má podobné účinky. Stává se proto stálé více zneužívanou drogou, což podotýkám jen jako obecnou poznámku. Někteří lidé závislí na heroinu přechází na Imodium, aby se heroinu zbavili," uvedl u soudu patolog Brian Rodgers, který smrt mladé matky vyšetřoval.

Žena skončila po zástavě v nemocnici, kde ale následně dostala zápal plic a bakteriální infekci. Boj o život bohužel prohrála. V jejím těle sice nebyly nalezeny žádné stopy po tvrdých drogách, v oblasti rozkroku ale měla zjizvení, které by mohlo svědčit o předchozím užívání drog.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud