Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 22°C

Matce přinesli ke kojení mrtvé dítě: Skandál v benešovské porodnici šetří policie

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Shutterstock.com)
Autor: aba - 
6. září 2017
14:35

Teprve 19 hodin starého chlapečka přinesli v lednu letošního roku matce ke kojení. Dítě už ale bylo tou dobou nejspíš mrtvé. Systémy na lůžku smrt novorozence nezaznamenaly, policie případ prošetřuje. Příčina úmrtí je prozatím neznámá, stejně tak jako případný viník.

V nejhorší ráno v životě se pro osmadvacetiletou matku proměnilo to, které mělo být její první s jejím druhým dítětem. Den před tím porodila zdravého chlapečka, který v tabulkovém testu novorozenců dosáhl nejvyššího možného počtu bodů. Druhý den ráno už byl ale mrtvý. A co hůř, jeho smrti si přístroje ani personál nevšimly.

Když ho ráno přinesli matce na kojení, viděla už jen modrý obličej svého dítěte. Sestra tělíčko novorozence zvedla a zjistila, že nedýchá. Vyběhla s dítětem na chodbu a rychle se začali sbíhat lékaři. Jenže pro chlapečka už bylo pozdě. „Jsem si na sto procent jistý, že chlapce přinesli už mrtvého,“ tvrdí otec dítěte Milan Orna pro Mladou frontu Dnes, která na případ upozornila.

„Alarm na výhřevném lůžku, který je normálně slyšet přes dvoje dveře, tentokrát nespustil. Nevím, nechápu,“ vypovídala jedna ze sester na policii, která případ prošetřuje. Matka dítěte upozorňovala na zdravotní stav svého syna už večer před tragédií. Dítě zvracelo a špatně dýchalo, tak si zdravotnice nechaly dítě přes noc na pokoji, kde ležely i další děti.

Podle otce už mrtvé dítě donesly ráno matce. Asi hodinu po poplachu, když sestra zjistila, že dítě nedýchá, řekli primáři matce zdrcující zprávu o smrti jejího syna. „Dali jí lék na uklidnění a uložili ji do takového kumbálu, kde byla jen postel a okno. Ptali se jí, jestli chce pomoc psychologa, ona odmítla, myslím si ale, že k ní měli poslat psychologa rovnou, a ne se ptát,“ vypráví o hrůzných chvílích Milan. 

Z porodnice družku odvezl ještě ten den. Nikdo se s nimi nerozloučil a od té doby se z nemocnice ani nikdo neozval. Podle mluvčího čeká nemocnice na závěry policie, ta ale k žádnému výsledku zatím nedošla a čeká na posudky z oboru zdravotnictví. Lhůta na posudky znalců ale neexistuje a některé složité rozbory mohou trvat i několik let. 

urim ( 7. září 2017 12:35 )

Že by sestru uspaly kolegyně? To se totiž děje v Děčínské nemocnici a snad jen zatím, beztrestně.

1pravda1 ( 7. září 2017 11:16 )

PROČ NEZAVOLALY LÉKAŘE, KDYŽ MATKA ŘÍKALA, ŽE DÍTĚ ZVRACÍ, VŽDYŤ TO NENÍ NORMÁLNÍ!!! ONY HO DAJÍ LEHNOUT MEZI DĚTI A NIC? MOHLO SE UDUSIT ZVRATKY - NIC?

msml20 ( 7. září 2017 09:24 )

Tak to je tedy úroveň zdravotní sestry, která ani nepozná mrtvého chlapečka. Celé to je velmi podivné. . Chudáci rodiče, snad se to prošetří a viník bude potrestán.

jany ( 6. září 2017 19:33 )

kdo vi, jak to bylo. ze alarm nesel, me uplne neudivuje

daniely ( 6. září 2017 19:05 )

Dobře vám tak benešovští zdravotníci!!!!!Když by jste v práci nesouložili,tak se to nemuselo třeba stát!!!Přeji vám ať vám to konečně někdo pěkně spočítá!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání