Případ vraždy novorozence ve Štětí soud odročil na únor

Ilustrační fotografie
Autor: ČTK - 
20. ledna 2017
16:35

Ústecký krajský soud odročil na konec února hlavní líčení v případu vraždy novorozence ze Štětí na Litoměřicku, ze které je obžalovaná jeho matka. Důvodem je doplnění dokazování, řekl předseda trestního senátu Roman Felzmann. Doplnit důkazy a vyslechnout některé znalce žádá advokát osmadvacetileté obžalované.

Žena podle obžaloby těhotenství tajila. Dítě porodila loni 11. března v bytě, který obývala se svým bratrem. Novorozený chlapec byl podle znalců životaschopný. Dítě pak zabalila do igelitové tašky, kterou podle obžaloby zakryla na poli. O několik týdnů později tam tašku našel traktorista, dítě podle odborníků zemřelo na pohmoždění mozku.Advokát obžalované Viktor Klíma navrhuje mimo jiné vyslechnout obvodního lékaře ženy a také dětskou lékařku jejích dvou dětí. Za klíčový ale považuje výslech lékařky, která prováděla pitvu novorozeného chlapce. Žena odmítá, že by se na dítěti dopustila násilí. Podle Klímy položila tašku s tělem do křoví, na pole se podle něj mohlo dostat při úpravách pole technikou. Vysvětluje tím i zranění hlavy novorozence. „Jsme si naprosto jisti tím, že došlo k poškození hlavičky, a není pravda to, co tvrdí obžaloba. Klientka vylučuje, že by se dopustila násilí na dítěti, a já jsem o tom mimořádně hluboce přesvědčen,“ řekl Klíma.Žena před soudem řekla, že je jí líto, co se stalo. V době, kdy zjistila těhotenství, prožívala s partnerem krizi, která vyvrcholila rozchodem. Muž o těhotenství nevěděl. Stejně tak neměl tušení o dalších dvou předchozích těhotenstvích, která žena zakončila potratem, uvedla obžalovaná.

Ze svědeckých výpovědí, které zazněly před soudem, vyplynulo, že její okolí tušilo, že by mohla být těhotná. Nosila volné věci. Na konci roku 2015 dostala neschopenku, ale nikoli kvůli těhotenství. Podle právní kvalifikace případu jí hrozí 15 až 20 let vězení, v krajním případě i výjimečný trest.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud