Sebastiánka (†3) odvezli s cukrovkou do nemocnice, kde zemřel. Hledáme viníka, tvrdí

Autor: shp - 
2. 10. 2017
19:51

Smrt teprve tříletého Sebastiánka z Nitry šokovala celé Slovensko i Česko. Chlapce hospitalizovali s cukrovkou. Živý už se domů nevrátil. Podle úřadů nemocnice pochybila. Zařízení nyní rozjelo vyšetřování, které má určit viníka. Kvůli komu chlapeček zemřel?

Sebastiánek neměl žádné náznaky toho, že je nemocný. Hladina cukru, která mu náhle stoupla, byla podle nejbližších ze stresu. „Jednou v noci chtěl vodičku, jinak se to potom už neopakovalo. Stalo se to pět dní před smrtí. I tak šli otec s babičkou k dětské lékařce, která ho poslala do nemocnice,“ řekla webu Pluska.sk babička Kaja Očkovská.

Více pediatrů nám řeklo, že takto malým dětem může vyskočit cukr tehdy, když mají z něčeho stres. A on ho mohl mít z toho, že já jsem byla v nemocnici kvůli rizikovému těhotenství. Nikdy nebyl beze mě, a když jsem s ním teď nebyla, byl vystresovaný. Hladina cukru mu vyskočila nad povolenou míru,“ dodala chlapcova maminka Dominika.

Po příchodu do nemocnice došlo k mnoha pochybením. „Velmi bychom chtěli říct, že tam bylo něco dobré, jenže tam bylo všechno od začátku do konce špatné,“ konstatovala Očkovská. „Jak se může stát, že lékařka nevidí dítě až do jeho oživování pět hodin,“ táže se. Na oddělení měl být navíc vypnutý alarm. Nemocnice je nyní pod dohledem a došlo ke shledání, že pochybila.

Nitranská fakultní nemocnice se k závěru Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí (ÚDZS) vyjádřila následovně. „Byl nám doručen protokol ÚDZS o vykonaném dohledu, ve kterém je konstatované zjištění nedostatku při poskytování zdravotní péče nezletilému Sebastiánovi Zajacovi. V protokole je uveden závěr, že zdravotní péče nebyla ze strany poskytovatele poskytnuta správně.

V současnosti zjištění ÚDZS podrobujeme posouzení, či a v jaké míře existuje příčinná souvislost mezi pochybeními při poskytování zdravotní péče a smrtí pacienta. Předmětem posouzení je i míra zavinění jednotlivých zdravotnických pracovníků. Až na základě zodpovězení těchto otázek bude možné řešit vyvození zodpovědnosti vůči konkrétním zdravotnickým pracovníkům,“ řekla mluvčí Tatiana Timková.

Video Smrt malého Sebastiána (3). A Sandy z Pomády bojuje s rakovinou. - Markéta Volfová, Lukáš Červený, redakce Blesk

Abygeil ( 23. června 2018 13:52 )

Ten chlapec mněl život pře sebou ale osud mu nasadil jinou cestu ,zanedbana peče sesrřiček pak za co je platí jen za blbé řeči ,pak jim máme svěřit život svého dítěte ,chudak malý sotva se dostal na svět a musel hned odejit😭😭

Gentleman3 ( 12. října 2017 20:01 )

To je tak zvana informace z druhew ruky..Jinymi slovY,CHTELA BYSTE TOHO MOC..

jany ( 2. října 2017 20:59 )

mne to nejak nedca smysl, co tam delali, co mu bylo, jak umrel?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud