Zpěvák skupiny Heartbreakers Tom Petty byl v neděli nalezen ve svém domě v Malibu v bezvědomí. Podle The Mirror prodělal zástavu srdce. Na místo byla okamžitě přivolána záchranná služba. Zpěvák už ovšem nedýchal a lékaři mu nemohli nahmatat puls.

Rockera, který má na kontě hity jako American Girl, Learning to Fly či Free Falin, převezli do nemocnice v Santa Monice, kde ho až do pondělí při životě držely přístroje. Zpěvákův mozek však nejevil žádnou aktivitu, a tak se ho lékaři rozhodli odpojit.

Poslední koncertní turné dokončila kapela před týdnem. Sérií vystoupení Pettyho skupina oslavila čtyřicáté výročí svého vzniku, od něhož si dlouhodobě udržovala svůj melodický styl ovlivněný jižanským rockem či blues.

Vedle více než desítky alb s kapelou vydal Petty rovněž trojici sólových desek a byl jedním ze členů hvězdné skupiny Traveling Wilburys. Spolu s Bobem Dylanem, Georgem Harrisonem či Royem Orbisonem v letech 1988 a 1990 složil a nahrál dvě alba.

Před týdnem završená koncertní šňůra byla ohlášená jako poslední turné Pettyho kapely. Skončit s muzikou však podle magazínu Rolling Stone nechtěl. „Potřebuju něco dělat, jinak mám sklony být doma protivný,“ řekl časopisu.

VIDEO: Poslední vystoupení Chrise Cornella (†52) v Detroitu

Video
délka: 06:28

Poslední vystoupení Chrise Cornella (†52) v Detroitu YouTube

Fotogalerie
6 fotografií