Středa 21. duben 2021
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno, déšť 14°C

Koronavirus ONLINE: Obchody otevřou, kadeřnice budou mít dál smůlu? Prymula je proti

Aktualizováno -
20. dubna 2021
23:19
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for, sova, kso - 
24. ledna 2020
06:45

Česko dál rozvolňuje. Návrat všech dětí do školek byl zatím potvrzen od 26. dubna pro Královéhradecký a Karlovarský kraj, které se dostaly na hranici 100 případů na 100 tisíc obyvatel. Ve hře je to i pro Plzeňský kraj, potvrdil ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Podle CNN Prima News budou v další fázi rozvolnění zahrnuté obchody, nikoli však služby jako třeba kadeřnictví. Vláda o postupu rozhodne ve čtvrtek. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

 • Česko hlásí k 20. dubnu 28 640 mrtvých. Potvrzených případů od začátku pandemie je již 1 606 030, vyléčených pak 1 515 106 a vykázaných očkování 2 527 622. V nemocnicích je 4 108 pacientů. Vývoj nemoci na přehledných grafech sledujte zde.
 • Nový virus SARS-CoV-2 způsobující nemoc covid-19 se dál šíří světem. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním) i řadou dalších. Obavy pak panují z mutací koronaviru. Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde.
 • Prezident Miloš Zeman očekává, že pandemie skončí v září. U rozvolnění radí opatrnost, jak řekl pro Blesk.cz.
 • V Česku 11. dubna o půlnoci skončil nouzový stav, platil od 5. října loňského roku. Nově se opatření řídí pandemickým zákonem.
 • Minulostí už je rovněž uzávěra okresů. A přestal platit také zákaz nočního vycházení. Obchody, které se částečně otevírají, mohou mít otevřeno od 6 do 22 hodin.
 • Podívejte se na údaje o počtu hospitalizovaných s covidem-19, těžké případy jsou vyznačeny tmavě modře. Další grafy o koronaviru najdete na Živě.cz.

Psychoporadna Blesku: Svěřte se, specialisté vám poradí. Psychoporadna Blesku: Svěřte se, specialisté vám poradí. | Blesk.cz

KORONAVIRUS V ČESKU I VE SVĚTĚ
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
23:20
20. 4. 2021

Na závěr dnešního dne tu máme přehled dění kolem pandemie covid-19:

 • Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku v pondělí zpomalil proti předchozímu týdnu o více než desetinu na 3301 nakažených. Ubylo ale zhruba o desetinu i očkovaných lidí, a to z téměř 62.000 za předchozí pondělí na 55.085. Denní nárůsty počtu nakažených koronavirem postupně klesají už od začátku března, kdy vystoupaly na skoro 17.000.
 • V minulém týdnu bylo v pondělí provedeno skoro 241.000 antigenních testů a 21.500 PCR testů, zatímco toto pondělí jen asi 178.500 antigenních a 21.000 PCR testů.
 • Méně než 100 případů covidu za týden na 100.000 obyvatel, což je podmínka pro otevření mateřských škol, mají zatím jen Karlovarský a Královéhradecký kraj. K této hranici se ale ještě blíží Plzeňský kraj, který má jen mírně nad 100 nakažených v přepočtu na obyvatele. Vyplývá to z údajů k pondělku zveřejněných dnes na twitteru hygieniky. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v pondělí oznámil, že mateřské školy se v krajích, kde je týdenní přírůstek nových případů nákazy pod 100 na 100.000 obyvatel, kompletně otevřou od příštího pondělí, tedy 26. dubna.
 • Koalice soukromých lékařů je proti úhradě plošného testování na covid-19 a testování ve firmách ze zdravotního pojištění. Peníze budou podle nich chybět na běžnou zdravotní péči o nemocné. V otevřeném dopise to napsali ministru zdravotnictví Petru Arenbergerovi (za ANO). Na twitteru o dopise informoval prezident České stomatologické komory Roman Šmucler.
 • V Semilech dnes odvolali ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého, který umožnil chodit do školy i dětem, jejichž rodiče odmítají testování. Ve třídách školy děti nemusí nosit na obličeji roušky. O jeho odvolání jednala rada města dlouho do noci, rozhodnutí bylo jednomyslné, uvedla na stránkách města starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily). Odvolaný ředitel je přesvědčený, že jednal správně, na škole by chtěl zůstat a je připravený se bránit.
 • Další dodávky protilátkových léků od firmy Regeneron dostanou nemocnice zřejmě začátkem příštího týdne. Ředitel komunikace distributora, firmy Roche Jiří Pešina Radiožurnálu řekl, že tato dodávka s 4000 dávkami je už ve skladu v ČR. Pro ČTK doplnil, že posledních 4000 objednaných dávek do ČR firma dodá na konci května. V Česku je také další protilátkový lék od firmy Eli Lilly, dodáno ho bylo 3000 dávek.
 • Pivovary v ČR loni uvařily 20,1 milionu hektolitrů piva, meziročně výstav klesl o 6,9 procenta. Spotřeba piva na obyvatele loni klesla o sedm litrů, tedy 14 velkých piv, na 135 litrů, a byla tak nejnižší od 60. let minulého století. Za poklesem výroby stojí koronavirové restrikce a omezení provozu restaurací v ČR, ale i v zahraničí, sdělili dnes ČTK zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven.
 • Slovensko a Česká republika vykázaly v únoru nejvyšší nadúmrtnost v celé EU. Na Slovensko byl v únoru počet úmrtí o 65 procent vyšší ve srovnání s průměrem z let 2016 až 2019, v ČR pak o 40 procent, uvedl evropský statistický úřad Eurostat. V řadě členských zemích naopak byl únorový údaj nižší než normál z předchozích let. Vývoj počtu úmrtí podle Eurostatu odpovídá průběhu epidemie covidu-19 v evropských zemích.
 • Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zjistila možnou spojitost mezi vakcínou proti covidu-19 společnosti Johnson & Johnson a velmi vzácnými případy krevních sraženin. Vedlejší účinky se však projevily pouze v jednotkách případů z milionů očkovaných a přínos vakcíny převyšuje možná rizika. EMA to uvedla s tím, že vakcína je bezpečná a efektivní. Hodnocení má zemím EU poskytnout podklady pro rozhodnutí, zda a jak látku využívat. J&J minulý týden dočasně z preventivních důvodů zastavila dodávky své vakcíny do Evropy kvůli několika případům zdravotních obtíží po očkování v USA.
22:44
20. 4. 2021
22:15
20. 4. 2021

YouTube smazal prezidentovi video s ivermektinem

Platforma YouTube smazala brazilskému prezidentovi Jairovi Bolsonarovi video, ve kterém propagoval hydroxychlorochin a ivermektin pro léčbu covidu-19. Na videu z poloviny ledna prezident vystupoval s tehdejším ministrem zdravotnictví.

Podle brazilského tisku bylo video odstraněno v rámci nové snahy platformy - potírat videa, jež propagují léčiva, jejichž účinek v případě covidu-19 nebyl prokázán. Na záběrech Bolsonaro tvrdil, že zná alespoň 200 lidí, kteří byli léčeni za použití hydroxychlorochinu a ivermektinu a nemuseli být s covidem-19 hospitalizování.

Podle WHO ale neexistuje dostatek dat, jež by prokázala přínos obou látek v léčbě pacientů nakažených koronavirem. Představitelé WHO varovali před „nadužíváním neprokázaných léčebných terapií“. Za propagaci léků s neprokázanými účinky kritizuje Bolsonara i opozice. Ta chce v Senátu vytvořit vyšetřovací komisi s cílem vyhodnotit počínání prezidenta během epidemie. Bolsonaro dlouho kritizoval nošení roušek, ale také odmítá celostátní plošná opatření proti šíření epidemie.

21:40
20. 4. 2021

České ministerstvo zdravotnictví ve středu spustí distribuci vakcín Johnson & Johnson k praktickým lékařům, dostanou 14.400 dávek. Původně je měli dostat v pondělí.

21:31
20. 4. 2021

Francie označila vakcína AstraZeneca a Johnson & Johnson za nezbytné

Vakcíny od společností AstraZeneca a Johnson & Johnson jsou pro francouzskou očkovací kampaň "nepostradatelné", uvedlo dnes ministerstvo zdravotnictví. Pokud by se s nimi přestalo ve Francii očkovat, vláda by nesplnila dříve slíbené cíle o počtu naočkovaných lidí k určitému datu, napsala agentura AFP.

"Nemáme obavy o naši schopnost splnit cíle, a to při opatrných odhadech stran využití AstraZeneky a Janssenu. (...) Pokud by se však ve městech v následujících týdnech vůbec nepodávala AstraZeneca ani Janssen, našich cílů bychom dosahovali velmi obtížně," uvedlo ministerstvo zdravotnictví ve svém pravidelném týdenním hlášení.

Francie slíbila naočkovat do poloviny května nejméně první dávkou 20 milionů lidí a 30 milionů do poloviny června. "Francie si nemůže dovolit nepoužít dávky AstraZeneky, které má k dispozici. V kontextu souboje s časem a s virem, který zabíjí, si nemůžeme dovolit nepoužít vakcínu, která umožňuje zachránit životy," uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Případy, kdy se člověk nedostavil, protože měl dostat přípravek AstraZeneca, jsou spíše ojedinělé, píše AFP. 

21:06
20. 4. 2021

Hygienici v Jihočeském kraji evidovali za posledních 24 hodin 331 nových případů koronaviru. Za stejnou dobu se 476 pacientů s covidem-19 v regionu uzdravilo. Počet aktuálních aktivních případů v regionu tím pádem poklesl na 5073. Novináře o tom v tiskové zprávě informovala ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

„Přibližně ve třetině všech nových případů byl zdrojem nákazy kontakt s pozitivní osobou v rodině a v 17 na pracovišti. Šest případů se týkalo škol, tři zdravotnických zařízení a jeden sociálních služeb. Dvě osoby se infikovaly v zahraničí. Jedna v Egyptě a jedna v Německu,“ uvedla.

20:55
20. 4. 2021

Italská vláda plánuje na příští pondělí rozvolnění protiepidemických opatření. Informovala o tom dnes agentura ANSA s odvoláním na výsledky jednání zdravotnického poradního orgánu kabinetu. Vláda chce uvolnit pravidla pro cesty mezi regiony či otevřít restaurace v regionech, kde je příznivější epidemická situace. Omezení byla v zemi zpřísněna před velikonočními svátky na začátku dubna. Nová pravidla mají v zemi platit do konce července.

V tzv. žlutých regionech budou smět bary a restaurace otevřít zahrádky a od 1. června také vnitřní prostory, uvedl deník Corriere della Sera. Vláda umožní od pondělí otevření kulturních zařízení, ale se sníženou kapacitou. Postupně budou moci obnovit provoz i vnitřní sportovní zařízení.

Vláda chce umožnit cesty do a z regionů, jež budou ve vyšším stupni opatření. Lidé se ale budou muset prokázat negativním testem či zeleným certifikátem, který bude prokazovat prodělání nemoci covid-19 či dokončené očkování proti covidu-19. Pro cesty mezi regiony s nižším rizikem nebude potvrzení nutné. Od 1. května budou v omezené míře povolené i návštěvy mezi domácnostmi. Zůstat v platnosti by měl zákaz nočního vycházení po 22. hodině.

20:42
20. 4. 2021

Nizozemsko otevře venkovní restaurae

Od 28. dubna mohou obyvatelé Nizozemska opět využívat venkovní prostory restaurací a barů. Ke stejnému datu po třech měsících skončí také noční zákaz vycházení. O pozvolném rozvolnění protiepidemických opatření dnes informoval premiér Mark Rutte. Oznámení přichází navzdory stále poměrně vysokému počtu nakažených v zemi, píše Reuters.

Terasy kaváren se příští týden otevřou po šesti měsících, u jednoho stolu smí sedět jen lidé z jedné domácnosti, případně nanejvýš dva lidé ze dvou různých domácností. Terasy budou otevřené od 12 do 18 hodin. Změny se dotknou také pohřbů, od 28. dubna na ně smí až 100 lidí, zatímco teď to bylo nejvýše 50 hostů. Postupně se otevřou také vysoké školy, do obchodů bude smět v jednu chvíli více zákazníků.

„Nestane se tak bez jistých rizik, ale rizika musí být přijímána zodpovědně (...). Musíme být obezřetní,“ uvedl premiér Mark Rutte na tiskové konferenci. Zatímco premiér oznamuje mírnější opatření, v nizozemských nemocnicích leží 2653 pacientů s covidem-19, nejvíce za posledních 100 dní, píše list NL Times.

20:09
20. 4. 2021

O dalším postupu při rozvolňování opatření bude vláda jednat ve čtvrtek. Podle CNN Prima News by se v první vlně měly otevřít obchody, naopak služby, jako jsou například kadeřnictví, nikoliv. A to údajně proto, že by vyžadovaly negativní testy zákazníků. Zde právě není shoda na tom, zda postačí antigenní testy, či budou nutné PCR testy, uvedla televize.

„Řada aktivit už stínově funguje. Podíváme-li se třeba na holičství, tak masivní část holičů v podstatě své aktivity vykonává, byť v domácích podmínkách,“ upozornil však epidemiolog a exminstr zdravotnictví Roman Prymula.

19:35
20. 4. 2021

Británie zahájila vývoj antivirotik proti covidu-19 s cílem mít do konce roku nejméně dva účinné léky pro domácí užití. Oznámil to dnes podle agentury Reuters britský premiér Boris Johnson. Britský ministerský předseda vyzdvihl vakcíny a pravidelné testování jako klíče k návratu k normálu do léta, ale jeho vláda také podporuje vývoj léků, které mají pomoci v boji proti koronavirové pandemii.

„Naše nová pracovní skupina pro antivirotika bude usilovat o vývoj inovativních léků, které si můžete vzít doma, když chcete zastavit covid-19,“ řekl Johnson. „To by mohlo poskytnout další nepostradatelnou obranu před jakýmkoli budoucím nárůstem infekcí a zachránit více životů,“ prohlásil Johnson.

19:26
20. 4. 2021

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor kvůli lednové potyčce přímo na plénu. Postih dnes potvrdila Sněmovna hlasy 89 ze 105 přítomných členů, poslancovo odvolání tak odmítla. Volný má uhradit podle verdiktu výboru z poloviny února jeden měsíční poslanecký plat, tedy zhruba 90 800 korun.

Volný uvedl, že disciplinární řízení proti němu bylo politicky motivované a nezákonné. Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud odvolání odmítne. Nezařazený poslanec přečetl na plénu zdůvodnění odvolání, jak je zpracovala jeho právní zástupkyně. Volného návrh, aby Sněmovna konstatovala nulitu rozhodnutí imunitního výboru, dolní komora odmítla.

19:14
20. 4. 2021

Řecko za dnešek zaznamenalo přírůstek případů koronaviru o 3 789, zemřelých s nemocí covid-19 přibylo 87, uvedl deník The Guardian s odkazem na řecká média. Čísla jsou o něco lepší, než byla před týdnem. Dohromady byla v zemi potvrzena nákaza již u 320 629 lidí, 9 627 nakažených zemřelo. Na jednotkách intenzivní péče v nemocnicích je momentálně 847 nemocných.

19:00
20. 4. 2021

Monoklonální látky, jako je lék firmy Regeneron, proti těžkému průběhu koronaviru funguje, důležité je však včasné podání, upozornila Fakultní nemocnice Brno. „Máte-li podezření na koronavirus a myslíte, že patříte do rizikové skupiny – neváhejte a kontaktujte svého lékaře. Nepodceňujte svůj zdravotní stav,“ napsala nemocnice na twitteru.

18:43
20. 4. 2021

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) v programu COVID 2021 za devět dní, kdy je otevřen, eviduje 7 606 žádostí za zhruba 2,1 miliardy korun. Podnikatelé dosud dokončili a podali 5 307 žádostí v objemu 1,6 miliardy korun, další mají rozpracované. Úředníci vrátili k dopracování 314 žádostí za přibližně 142,4 milionu korun. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí MPO Štěpánka Filipová. Online formulář resortu průmyslu a obchodu mohou zájemci o podporu v souvislosti s pandemií koronaviru vyplňovat do 31. května.

V COVID 2021 mohou podnikatelé získat 500 korun na zaměstnance a den za období od 11. ledna do 31. března. Musejí ale prokázat propad tržeb za leden až březen alespoň o 50 procent proti stejnému období loňského, nebo předloňského roku. Na pomoc je vyčleněno šest miliard korun.

18:22
20. 4. 2021

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve třetí výzvě programu COVID nájemné k dnešku schválilo a postoupilo k proplacení 83 % žádostí za 3,1 miliard korun. Jejich příjem skončil 8. dubna. Ministr Karel Havlíček (za ANO) o tom informoval na twitteru.

18:10
20. 4. 2021

V pražských mateřských a základních školách bylo v pondělí na covid-19 otestováno antigenními testy 38 990 žáků. Pozitivní výsledek testu mělo 22 žáků. Údaje dnes na svém webu uvedla Hygienická stanice hlavního města Prahy.

Podobné výsledky přineslo pondělní testování na nákazu koronavirem i u pracovníků ve školách. Z 12 998 zaměstnanců školských zařízení, kteří test podstoupili, byli podle údajů hygieniků pozitivní čtyři.

17:56
20. 4. 2021

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) v novém programu COVID Nepokryté náklady od pondělí hlásí 952 žádostí za zhruba 731 milionů korun, většina je rozpracovaných. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí resortu Štěpánka Filipová. Příjem žádostí pokračuje do 19. července, na podporu je připraveno šest miliard korun.

Podnikatelé od pondělní 09:00, kdy MPO program COVID Nepokryté náklady otevřelo, stihli k dnešku dokončit a podat 128 žádostí v objemu přibližně 266 milionů korun. Úředníci většinu žádostí hodnotí, jednu už museli podle Filipové vrátit k dopracování.

17:45
20. 4. 2021

Živnostníci vyplnili podle dat ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) 10 484 žádostí o ošetřovné za únor. Jejich příjem skončil v pondělí. Resort tak za říjen až únor eviduje u této podpory 72 223 žádostí, k dnešku jich proplatil 93 procent za zhruba 526,4 milionů korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí MPO Štěpánka Filipová. Osoby samostatně výdělečně činné, které musely kvůli uzavření škol a sociálních zařízení omezit podnikání z důvodu péče o dítě do deseti let nebo handicapovaného člověka, by měly mít možnost o příspěvek 400 korun za den žádat i za březen. MPO informace o pokračování programu Ošetřovné pro OSVČ zveřejní na svém webu.

17:34
20. 4. 2021

Hasiči budou ve středu od 08:00 ze skladů v Poleradech, Olomouci a Štítině rozvážet pro školy 3,5 milionu antigenních testů na covid-19, řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Nicole Studená. „Na základě usnesení vlády z 6. dubna se budou testy rozvážet ze skladů Správy státních hmotných rezerv v Poleradech, Olomouci a Štítině do celé České republiky na předem určená krajská distribuční místa,“ uvedla Studená.

„Zapojeno bude celkem sedm vozidel záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru a 15 vozidel skladovacího a opravárenského zařízení Hasičského záchranného sboru,“ řekla. Na rozvozu se podle ní bude podílet 37 hasičů.

17:15
20. 4. 2021

Odvolání ředitele Waldorfské školy v Semilech podle iniciativy rodičů situaci ve městě nezklidní. Iniciativa rodičů teď připravuje právní kroky vůči ministerstvu zdravotnictví i ministerstvu školství s cílem ochránit ústavní práva rodičů i dětí. Podle zástupkyně iniciativy Jiřiny Lenové jim právní pomoc nabídla odborná skupina Zdravé fórum pro právo. „Děti jsou naše budoucnost a je naší povinností udělat pro ně maximum,“ uvedla Lenová. Iniciativa se proto obrací na další ředitele škol a především rodiče s výzvou, aby se připojili. „Děti nás potřebují, nedovolme, aby byly už od malička vystaveny šikaně ze strany státní moci,“ apelují na širokou veřejnost rodiče dětí ze Semil.

16:56
20. 4. 2021

Ve Švédsku bude lidem mladším 65 let, kteří již dostali první dávku vakcíny AstraZeneca, jako druhá dávka podávána vakcína jiné firmy. Ministerstvo navrhlo užívání například vakcín firem Pfizer/BioNTech či Moderny. Důvodem je to, že Švédsko očkování vakcínou AstraZeneky v březnu pozastavilo kvůli možné spojitosti s vzácnými krevními sraženinami. Vakcínou se nyní očkují pouze lidé starší 65. 

16:30
20. 4. 2021

Navýšení ošetřovného pro rodiče, kteří zůstali doma s dětmi kvůli zavřeným školám během koronavirové epidemie, zřejmě Senát schválí beze změn. Doporučil mu to dnes jeho sociální výbor. Horní komora o předloze rozhodne zrychleně ve středu odpoledne.

16:26
20. 4. 2021

Krajská nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně přes velkou vytíženost kvůli pacientům s covidem-19 částečně obnovila plánované operace. Dnes například lékaři dělali sedmdesátileté pacientce totální náhradu kyčelního kloubu. Operace byla kvůli covidu již třikrát odložená, řekl dnes ČTK mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Ortopedických operací bylo kvůli koronaviru v nemocnici odloženo nejvíce. „Velká část operací v tomto oboru je plánovaných. Ortopedové budou nadcházející dva měsíce dohánět výměny kloubů z podzimu a zimy,“ uvedl Havrlant. Podmínkou obnovy plánovaných operací je, že se nesmí zatížit kapacita intenzivních lůžek, která jsou stále z velké části zaplněná.

16:21
20. 4. 2021
!

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zjistila možnou spojitost mezi vakcínou proti covidu-19 společnosti Johnson & Johnson a velmi vzácnými případy krevních sraženin. Vedlejší účinky se však projevily pouze v jednotkách případů z milionů očkovaných a přínos vakcíny převyšuje možná rizika. EMA to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Americká firma Johnson & Johnson minulý týden dočasně z preventivních důvodů zastavila dodávky své vakcíny do Evropy. Unijní země si od jejího preparátu, jehož mají během druhého čtvrtletí dostat na 55 milionů dávek, slibují zrychlení dosud pomalého tempa očkování.

16:10
20. 4. 2021

Alespoň jednu dávku očkování proti covidu-19 dostalo 41 procent z asi 2,8 milionu obyvatel ČR starších 60 let. Kompletní ochranu dvěma dávkami už má více než každý pátý tohoto věku. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví o očkování. Vakcíny v Česku zdravotníci aplikují bez jednoho týdne čtyři měsíce, podáno jich bylo přes 2,5 milionu dávek. V pracovní dny dostává vakcíny většinou kolem 60 000 lidí.

pavel45 ( 20. dubna 2021 23:59 )

jste debil?

pavel45 ( 20. dubna 2021 23:57 )

Kadeřnice že mají smůlu? Nikoli, smůlu má stát. Do naší firmy chodí "stínově" kadeřnice již rok, za dopoledne vybere od ženských kolem 6 tis. Kč. Takto objíždí známé. K tomu dostává od státu nejdříve 15 tisíc, teď 30 tisíc a každý den si vydělá plus minus 5000,- Kč, které nikde nedaní, protože ani zdanit nemůže. Takže stát přispívá lidem, kteří naplno pracují a neodvádějí nic, resp. pouze to, na co jim stát dal. Babišova vláda je totiž šílená a má za úkol zničit tuhle republiku. A dělá to dost rychle. Jen idiot dává těmhle profesím prachy.

Covid_19 ( 20. dubna 2021 22:41 )

nejlepší byl státní úředník ze živnostenského, jak se nám chlubil, že mu práci udělal řemeslník bez papíru a se slevou, to byla síla. Přesně tak funguje ANO, něco mluví, ale jedná úplně jinak, třeba Faltýnek, Jermanová atd

Covid_19 ( 20. dubna 2021 22:20 )

ZTP/P není nikde určený, že má být očkovaný, nebo je ten známý mimo? Měl se domluvit s praktickým lékařem, ale ten nemá ještě naočkované 80+

verka1 ( 20. dubna 2021 21:58 )

Praktický lékař kód nedává. Specialisté kódy dávají, ale třeba diabetes a nějaké komplikace onemocnění ledvin, srdeční infarkt...na to kódy dávají.
Člověk těžce nemocny ZTP/P má mít také přednost na očkování i jeho pečovatel.

Zobrazit celou diskusi
Další videa