Koronavirus ONLINE: 56 mrtvých v ČR, 4194 nakažených. Babiš přesvědčil Trumpa?

Aktualizováno -
4. dubna 2020
08:31
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 56 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k sobotnímu dni 4194 lidí. Výrazně přibývá nakažených v domovech pro seniory. Vrchol epidemie premiér Andrej Babiš (ANO) očekává v dubnu, návrat Česka do normálu pak na konci května nebo v červnu, řekl ve čtvrtek v Epicentru na Blesk.cz. Americký prezident Donald Trump oznámil, že doporučuje Američanům nosit látkové roušky. Jen pár dní poté, co jej o tom přesvědčoval Babiš. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 • Miloš Zeman promluví o koronaviru v neděli živě od 11 hodin na Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech.
 • Nový koronavirus COVID-19 se šíří extrémně rychle. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním). Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde, tady pak i s přehlednými grafy. Zde dokonce na videu.
 • V neděli 1. března ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) potvrdil první tři případy výskytu nákazy přímo v Česku. V sobotu 4. dubna jejich počet vystoupal na 4194.
 • Neděle 22. března přinesla v Nemocnici Na Bulovce prvního mrtvého v Česku95letého seniora s pozitivním testem na koronavirus a dalšími zdravotními potížemi.
 • Zemřela i sestra (†48) z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, nakazila se koronavirem. Podle přednostky pneumologické kliniky Martiny Vašákové se sestra kvůli nákaze izolovala i od své rodiny a potřebné věci jí nosila sousedka, k úmrtí mohl přispět i stres.
 • V Česku je omezen volný pohyb osob, ven se smí pouze se zakrytými ústy a nosem, Češi nesmí až na výjimky vycestovat a k nám nesmí cizinci. Co všechno se ještě nesmí?

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
23:50
12. 3. 2020
!

Na závěr čtvrtečního perného dne tu pro vás máme souhrn toho nejdůležitějšího. V pátek jsme od časného rána zpět, bude to už 50. den našeho online přenosu.

  • V Česku byl vyhlášen nouzový stav. Kvůli koronaviru byla ještě zpřísněna již tak přísná opatření.
  • Omezení se dotýkají všech akcí s účastí více než 30 lidí, od pátku budou muset mít stravovací zařízení (restaurace, hospody, bary, kluby aj.) zavřeno od 20:00 do 6:00.
  • Výrazná omezení se dotýkají i režimu na hranicích Česka a cestování - zakázán s výjimkou tzv. pendlerů pracujících v Německu a Rakousku byl i výjezd do těchto zemí. Zastavena bude mezinárodní doprava převážející cestující vlaky či autobusy právě k sousedům. Omezení se dočká i letový provoz. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) doporučuje necestovat raději vůbec.
  • Počet nakažených stoupl na 116, je mezi nimi i zdravotní sestra z Frýdku-Místku. Otestováno bylo podle min. zdravotnictví přes 1800 osob.
  • Policie spustí namátkové kontroly kvůli dodržování domácí karantény. Hrozí sankce až do výše tří milionů korun.
  • Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval Čechy, aby přestali skupovat potraviny v obchodech. Slíbil, že obchody s potravinami a léky zavřené nebudou, i kdyby se stávající opatření dále zpřísňovala. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) by senioři neměli vycházet.
  • Nejvíce zasaženou zemí v Evropě zůstává Itálie, ve které už je přes tisíc mrtvých, za ní je Španělsko. Prezident USA Donald Trump nařídil zákaz letů z Evropy.
  • Opatření se dotkla i řady sportovních akcí. Na neurčito byla přerušena slavná NHL, česká hokejová extraliga byla ukončena bez vítěze.
  • Pro veřejnost byl v Praze uzavřen i areál Pražského hradu.
23:39
12. 3. 2020

Školáci nemohou do škol, ministr školství Robert Plaga (ANO) se sešel s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem. "Česká televize rozjede do týdne vzdělávací web s obsahem až 3000 videí a pro přípravu výukových pořadů jsme jen za dnešek sehnali už 10 učitelů. Pokud ČT s nimi pořady připraví, natočí, sestříhá a v rámci veřejné služby odvysílá, tak to bude skvělé," vzkázal již v době nouzového stavu Plaga.

23:25
12. 3. 2020
!

Pozitivní test na koronavirus měl hlavní trenér londýnského Arsenalu Mikel Arteta, uvedl v prohlášení fotbalový klub. Arsenal v reakci na to uzavřel své londýnské tréninkové centrum.

23:21
12. 3. 2020

Bez diváků proběhl dnes i pořad Máte slovo na ČT s Michaelou Jílkovou. Na téma nedostupného bydlení mj. s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (za ANO). Neuniklo to ani pozornosti diskutérů na sociálních sítích.

23:07
12. 3. 2020

Belgie kvůli koronaviru uzavře školy, kavárny, restaurace a některé obchody. Opatření bude platit do 3. dubna. Školy uzavře také Portugalsko.

23:00
12. 3. 2020

Ve Španělsku zemřelo už 84 lidí nakažených novým koronavirem, počet obětí se tak oproti středě téměř zdvojnásobil. Počet infikovaných podle deníku El País překročil 3000, což ze Španělska dělá druhou nejhůře zasaženou evropskou zemi po Itálii.

Podle deníku už také k dnešnímu večeru oznámily všechny regiony uzavření škol, některé tak učiní od pátku, dva z nich zřejmě od pondělí. Doma tak po dva týdny zůstane na 9,5 milionu žáků a studentů.

Testy musela podstoupit i španělská královská rodina, protože královna Letizia se minulý pátek účastnila společné akce s nakažernou ministryní Irene Monterovou. Jejich výsledky zatím nejsou známy.

Epidemie koronaviru naplno zasáhla i pevninské Španělsko (12.3.2020)Epidemie koronaviru naplno zasáhla i pevninské Španělsko (12.3.2020)Epidemie koronaviru naplno zasáhla i pevninské Španělsko (12.3.2020)
22:39
12. 3. 2020

"Nemohu vyloučit, že nějaká opatření přijmeme (...) Nemůžeme vyloučit úplně nic, nechali jsme určitý prostor v obchodních centrech, máme mateřské školy otevřené, aby zkrátka ten život úplně nezanikl pro některé lidi třeba, kteří potřebují někam dát své malé děti. Nicméně pokud to situace bude vyžadovat, tak budeme muset přijmout další opatření," upozornil Adam Vojtěch v ČT.

Dojde na izolace jednotlivých českých měst? Co říká ministr na hlasy, že nemá příliš smysl? "To je pravda. Pokud bychom měli přistoupit k nějakému takovému opatření, tak bychom se bavili třeba o nějaké plošné karanténě. Je třeba si uvědomit, že ČR je velikostí podobná Wu-chanu, jakožto jednomu městu. Samozřejmě ty naše poměry jsou trošku jiné. Ale já bych nepředbíhal, nemyslím, že je na místě úplně strašit naše občany," zareagoval v Událostech, komentářích.

22:31
12. 3. 2020

Také New York zakazuje shromáždění více než 500 lidí. Starosta města Bill de Blasio dnes také kvůli nákaze vyhlásil stav nouze. "Posledních 24 hodin mě donutilo k vážným úvahám," prohlásil de Blasio po vyhlášení výjimečného stavu, jenž mu dává rozsáhlejší pravomoci. "Skutečně, už včerejší ráno se zdá být tak dávno," dodal.

Prohlídky ode dneška do začátku dubna přerušil Bílý dům či Kapitol, sídlo amerického Kongresu, který ročně navštíví na tři miliony lidí. U asistentky senátorky za stát Washington, který je v USA nejvíce zasažen, se totiž prokázal koronavirus.

Dopady jsou v New Yorku i další. Všech 41 divadel na slavné třídě Broadway zavře na měsíc svoje dveře divákům. Divadla na Broadwayi utichla na zatím nejdelší dobu při hurikánu Sandy v roce 2012, a to na čtyři dny. Jen za tu dobu přišla o tržby v hodnotě 8,5 milionu dolarů (téměř 200 milionů korun).

Stav nouze byl vyhlášen kvůli koronaviru i v New Yorku (12.3.2020)Stav nouze byl vyhlášen kvůli koronaviru i v New Yorku (12.3.2020)Stav nouze byl vyhlášen kvůli koronaviru i v New Yorku (12.3.2020)
22:22
12. 3. 2020
!

V Česku se nakazila i zdravotní sestra

Jedním ze čtyř nakažených novým koronavirem v Moravskoslezském kraji je zdravotní sestra z frýdecko-místecké nemocnice. Informoval o tom moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). "Nemám dobré zprávy. Jedna z nakažených je zdravotní sestra z nemocnice ve Frýdku-Místku. Bez cestovní anamnézy. Doplatila na někoho, kdo tak odpovědný nebyl. Provádí se všechna potřebná epidemiologická opatření," uvedl Vondrák na twitteru.

22:04
12. 3. 2020

"Aktuálně jsme na čísle 116,"

uvedl v Událostech, komentářích  ministr Adam Vojtěch. "Těch laboratoří je celá řada, možná, že ještě něco přibude, ale myslím, že už ne nějaké vysoké číslo," podotkl. "Týden, 14 dní, to si myslím, že je ta doba, která je teď naprosto klíčová před námi. Pozná se, jak se tato epidemie bude vyvíjet," doplnil.

21:55
12. 3. 2020

Po rakouské spolkové zemi Tyrolsku ukončí kvůli koronaviru předčasně lyžařskou sezonu i Salcbursko, vleky pojednou naposledy v neděli.

21:49
12. 3. 2020

"Udělala to asi v době, kdy to bylo třeba udělat. Tady asi nikdo neví, jestli je něco včas, nebo jestli to má být o dva dny dříve, o týden dříve. Myslím si, že to bylo v dané situaci v pravý čas,"

uvedl v ČT v reakci na dnešní zpřísněná nařízení vlády doktor František Stejskal, předseda sekce tropického a cestovního lékařství Společnosti infekčního lékařství (SIL), který rovněž působí na Bulovce. "Celkové názory byly na to, že se přehání pandemie, že je to vlastně chřipka, že děláme přísná opatření, že strašíme. Hranice se nemohou v Evropě zavřít, nemáme možnost zavřít hranice a vidíte, jak ta situace se během měsíce změnila a samozřejmě je to důsledkem toho, že v Itálii se nepodařilo tu epidemii zachytit, nějaký způsobem omezit to šíření. Není to jako běžná sezónní chřipka," upozornil.

21:31
12. 3. 2020

Olomoucký kraj má pátý případ potvrzené nákazy novým typem koronaviru. Jde o ženu z Litovelska, řekl dnes večer ČTK olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO). V Česku bylo dnes večer evidováno 113 lidí nakažených tímto novým typem koronaviru.

Počty lidí v karanténě ministerstvo zdravotnictví zveřejní v pátek. "Stále nevzdáváme trasování, hygienické stanice dělají maximum pro dohledání všech kontaktů," uvedl také Vojtěch.

21:20
12. 3. 2020

Angela Merkelová vyzvala Němce, aby kvůli koronaviru co nejvíce omezili sociální kontakty. Doporučila zvážit konání akcí i s méně než tisícovkou účastníků.

21:17
12. 3. 2020
!

Senioři by se měli vyhýbat kontaktu s lidmi, neměli by vycházet. Na čtvrteční tiskové konferenci je o to požádal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Členové rodiny by k nim neměli chodit, pokud pobývali v rizikové oblasti. V Česku už je přinejmenším jeden případ, kdy se seniorka nakazila od své vnučky, která byla lyžovat v Itálii.

Premiér Andrej Babiš (ANO) pak zmínil, že s řetězci jedná o balíčcích pro seniory, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) pak naznačila, že do jejich distribuce by se mohly zapojit restaurace, tedy podniky, které od osmi večer budou zavřené.

21:10
12. 3. 2020

V Íránu se nakazil i hlavní poradce nejvyššího duchovního vůdce Alího Chameneího Alí Akbar Velájatí, který je nyní v karanténě, uvedla agentura Reuters. Dodala, že nejméně sedm vysoce postavených úředníků a politiků zemřelo od 19. února, kdy Írán ohlásil první případy nákazy a dvě úmrtí. Nyní je čtvrtou nejhůře postiženou zemí po Číně, Jižní Koreji a Itálii.

20:58
12. 3. 2020

"Zákaz cestování z Evropy a jiných částí světa ho (virus) možná zpomalí, ale jak jsme viděli, tak ho nezastaví. Musíme pomoci světu řídit společnou globální strategii, ne se od zbytku světa uzavřít,"

rýpl si do republikána Donalda Trumpa adept na zisk nominace demokratů do nového prezidentského klání Joe Biden. Trumpa obvinil mimo jiné z toho, že si "nerozumí s pravdou" a ignoruje doporučení vědců. Biden s odkazem na Trumpova slova o "cizím viru" varoval před xenofobií a prohlásil, že koronavirus "nerozlišuje podle státní příslušnosti, rasy, pohlaví či poštovního směrovacího čísla". 

Adept na kandidáta demokratů ve volbách Joe Biden kritizoval Donalda Trumpa za opatření ke koronaviru (12.3.2020)Adept na kandidáta demokratů ve volbách Joe Biden kritizoval Donalda Trumpa za opatření ke koronaviru (12.3.2020)
20:45
12. 3. 2020

I na ráno v pátek třináctého Babišova vláda hlásí mimořádné jednání od 8:00 a následný brífink cca v 9:00. Dojde na další zpřísnění dnešních opatření?

Přísnější opatření již nyní zavedl i samotný Úřad vlády. Do odvolání zrušil před jednáním vlády klasické doorstepy - dotazy novinářů na členy vlády při příchodu ministrů do Strakovy akademie. A omezil v den, kdy byly zakázány veřejné akce s účastí nad 30 lidí, i počet možných akreditovaných novinářů (redaktorů i kameramanů) na 20.

20:43
12. 3. 2020

Zatímco se premiér Babiš snaží lidi nabádat, aby nebrali obchody útokem a nenakupovali potraviny do zásoby, zákazníci pražských supermarketů činí po svém. Z regálů mizí kromě rýže, mouky či těstovin i luštěniny, hlásí čtenář Blesku z Prahy 7. 

Vykoupené zboží po vyhlášení stavu nouze v ČR: Prázdné regály s těstovinami, rýží a luštěninami i konzervami v supermarketu na Praze 7 (12.3.2020)Vykoupené zboží po vyhlášení stavu nouze v ČR: Prázdné regály s těstovinami, rýží a luštěninami i konzervami v supermarketu na Praze 7 (12.3.2020)Vykoupené zboží po vyhlášení stavu nouze v ČR: Prázdné regály s těstovinami, rýží a luštěninami i konzervami v supermarketu na Praze 7 (12.3.2020)Vykoupené zboží po vyhlášení stavu nouze v ČR: Prázdné regály s těstovinami, rýží a luštěninami i konzervami v supermarketu na Praze 7 (12.3.2020)
20:29
12. 3. 2020

Češi dál mohou sportovat venku. S výjimkou akcí s účastí nad 30 lidí v danou chvíli. Omezení týkající se sportovišť, kdy jsou omezena vnitřní sportoviště, bazény, akvaparky, posilovny či wellness centra okomentoval i ministr Adam Vojtěch. "Obecně sportoviště v tom usnesení nejsou, po debatě s ministrem školství, kdy jsme zkrátka chtěli, aby byla tato sportoviště otevřena pro děti, které teď nejsou zkrátka ve škole," vysvětlil. Členové oddílů budou trénovat i v halách - v menších skupinkách, uvedla ČT.

20:20
12. 3. 2020

Francouzský prezident Emmanul Macron vzkázal: Od pondělka zůstanou až do odvolání zavřené školy a školky po celé Francii, nedělní komunální volby se neruší, lidé ale musí dbát doporučení.

20:18
12. 3. 2020

V Římě se kvůli koronaviru do 3. dubna zavřou všechny kostely, rozhodl vikář římské diecéze. Podle Reuters jde o nebývalý krok v novodobé historii.

"My všichni milujeme Itálii, ale bohužel to tam nezvládli," uvedl v ČT Babiš.

Italský Řím ochromil koronavirus, karanténa celé země a obavy z pandemie (12.3.2020)Italský Řím ochromil koronavirus, karanténa celé země a obavy z pandemie (12.3.2020)Italský Řím ochromil koronavirus, karanténa celé země a obavy z pandemie (12.3.2020)Italský Milán ochromil koronavirus, karanténa celé země a obavy z pandemie (12.3.2020)
20:00
12. 3. 2020
!

"Chtěl bych poprosit všechny naše občany, aby nenakupovali potraviny. Aby skutečně nenakupovali potraviny," zopakoval Babiš i ve vysílání ČT. "Pěkně prosím, nenakupujte potraviny, není na to nejmenší důvod, ty obchody skutečně kolabují, tam lidi stojí do řady... tam lidi skutečně... ty pokladní to nezvládají a ty obchody budou kolabovat, takže prosím vás, nenakupujte potraviny," pokračoval.

"Nikdy nezavřeme obchody s potravinami, nikdy nezavřeme obchody s léky a samozřejmě drogerie," slíbil Babiš. "Skutečně je to důležité, protože pokud budou všichni panikařit a není na to nejmenší důvod, my jsme skutečně přijali opatření na to, abychom zabránili rozšíření toho viru," dodal premiér.

19:43
12. 3. 2020

Rakouská spolková země Tyrolsko kvůli koronaviru od neděle uzavře veškeré lyžařské areály, následující den budou uzavřeny i ubytovací střediska.

19:15
12. 3. 2020

Sportoviště a fitness centra v Praze čekají kvůli povinnému uzavření velké finanční ztráty. Permanentky pro klienty však plánují prodloužit.

V posledních dnech zaznamenala sportoviště nízkou návštěvnost veřejnosti. Nařízení vlády jejich provoz omezila zcela, když veřejnosti zakázala vstup na sportoviště, do posiloven, na koupaliště, do wellness zařízení či saun. „Finanční ztráty čekáme absolutní, jelikož příjem z cvičení a prodeje na baru tvoří prakticky 100 procent našich příjmů. Předpoklad ztrát je tedy více než 500 tisíc Kč za měsíc,“ sdělil ČTK jednatel fitcentra ARENA Pavly Kladivové Jay Manas.

Finanční ztráty v řádech milionů očekává i ředitel České unie sportu Jan Bezděk. Tato organizace spravuje například pražský Plavecký stadion Podolí. „Zatím je předběžné hovořit o konkrétních číslech, protože není známo, jak dlouho bude areál uzavřen,“ doplnil Bezděk.

„Pracujeme i na zpřístupnění alespoň některých lekcí online. Máme nadšené a flexibilní lektory a lektorky a společně právě v této chvíli vymýšlíme, jaké taneční a cvičební styly zvládnou zprostředkovat klientům například ze svého obýváku,“ uvedla mluvčí Centra Tance Lucie Nekolná.

19:29
12. 3. 2020

Bezpečnostní rada hlavního města ohlásila nová opatření v důsledku šíření koronaviru. Zavřené zůstanou do odvolání zoologická zahrada, Botanická zahrada, Planetárium nebo všechny pobočky Městské knihovny. Radní se dále domluvili na spolupráci se společnostmi Rohlík, Košík, Dáme jídlo a další na dodávání speciálních nutričních balíčků pro seniory. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) zároveň vyzval vládu, aby dočasně zakázala krátkodobé ubytovací služby na digitalních platformách, jako je Airbnb. A požádal o větší přísun respirátorů a dalších zdravotnických a hygienických pomůcek pro Prahu: „Snažíme si zajistit prostředky sami, ale je to takřka nemožné, a proto apelujeme na vládu, aby nám s tím pomohla,“ řekl Hřib.

Česko se potýká s novou pandemií koronaviru. (ilustrační foto)
19:02
12. 3. 2020
!

„Máme 112 případů v tuto chvíli,“

uvedl Babiš na FTV Prima. „Já vás prosím, nepanikařme, protože je to vážné a ty prodavačky v těch řetězcích kolabují,“ vrátil se premiér k situaci v českých obchodech. 

Andrej Babiš (ANO) vyzval, aby lidé nenakupovali do zásoby potraviny. Budou vždy, i kdyby došlo na karanténu pro celou ČR, upozornil (12.3.2020)
19:01
12. 3. 2020
!

„Já vás prosím, všichni občané, abyste skutečně nenakupovali potraviny do zásoby, i kdyby se stalo, že vyhlásíme karanténu pro celou ČR, tak vždy budou potraviny. Vždy budou potraviny. Prosím vás. Vždy,“

uvedl premiér Andrej Babiš ve zprávách na FTV Prima.

Andrej Babiš (ANO) na FTV Prima vyzval, aby lidé nechodili do obchodů a nenakupovali do zásoby po vyhlášení nouzového stavu (12.3.2020)
18:55
12. 3. 2020

Na kontrolované rakouské a německé hranice bude muset být podle ministra Hamáčka nasazeno 2090 příslušníků armády a ještě více policistů.

Zákaz vstupu na území ČR se netýká přeshraničních pracovníků, kteří pracují ve vzdálenosti do 50 km od hranice, a to v obou směrech, řekl Hamáček.

Tzv. pendleři se na hraničním přechodu musí prokázat například pracovní smlouvou nebo potvrzením od zaměstnavatele, upozornil Hamáček.

18:53
12. 3. 2020

A další velké sportovní omezení: Vedení kanadsko-americké NHL přerušilo kvůli pandemii koronaviru na neurčito sezónu. Zámořská hokejová liga následovala basketbalovou NBA.

Vedení NHL přerušilo kvůli pandemii koronaviru sezonu 2019/2020 na neurčito (12.3.2020)Vedení NHL přerušilo kvůli pandemii koronaviru sezonu 2019/2020 na neurčito (12.3.2020)
18:50
12. 3. 2020

Výjimka ze zákazu návštěvy nemocničních zařízení platí nadále pro porodnice - u porodů tak mohou být i nastávající tatínkové. „Jedno z těch mimořádných opatření se týkalo právě zákazu návštěv v nemocnicích, tedy lůžkové péče, a u pobytových sociálních služeb, což jsou různé domovy seniorů atd. Tento zákaz návštěv obecně stále platí a je velmi zásadním opatřením pro prevenci zavlečení nákazy do těchto zařízení. Ovšem jsou tam  výjimky. A jedna z těch výjimek jsou právě rodičky. Zákaz návštěv se nevztahuje na porodnice, nevztahuje se na rodičky a týká se to i účasti u porodů ze strany otců. Nechceme v tomto být až tak krutí, abychom neumožnili tento unikátní okamžik v životě strávit spolu mamince a tatínkovi. Výjimka platí i pro pediatrické oddělení - dětské pacienty,“ upozornil ve čtvrtek vpodvečer ministr zdravotnictví Vojtěch.

18:45
12. 3. 2020

„Pokud jde o domácí karanténu, tu povinnou, plošnou, ta v tuto chvíli platí stále pouze pro Itálii. Neplatí pro ty ostatní země, to bezesporu budeme vyhodnocovat, jestli i pro ty, kteří přijíždí z těchto zemí, nařídit povinnou domácí karanténu,“

upřesnil dnešní insformace z tiskovky Babiše a Hamáčka ministr zdravotnictví Vojtěch. Hamáček tvrdil, že do karantény budou muset všichni Češi vracející se z rizikových oblastí. Jejich seznam je přitom velmi široký. Vojtěch uvedl, že situace je velmi dynamická, i proto udělali delší seznam. „Ve státech, které nedávno měli 10, 20 případů, jsou dneska na 600 případech,“ upozornil. „V tuto chvíli se povinná karanténa týká stále Itálie jako v minulosti, ale nevylučuji, že toto budeme rozšiřovat,“ dodal.

18:40
12. 3. 2020

V Itálii zemřelo už 1016 lidí nakažených koronavirem, od středy vzrostl počet úmrtí o 189. Informovala o tom dnes místní civilní obrana.

18:29
12. 3. 2020

Většina zaměstnanců Evropské komise bude od pondělka pracovat z domova. Nařídila to dnes předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž mělo šest pracovníků komise pozitivní testy na koronavirus. Pracovní cesty eurokomisařů či návštěvy v budově komise budou zároveň výrazně omezeny.

„Kolegové, kteří zajišťují stěžejní funkce, budou nadále přítomni v práci a budou se střídat po směnách,“ upřesnila komise v prohlášení. Do sídla unijní exekutivy také nebudou od pondělka smět skupinové návštěvy pěti a více lidí. O menších skupinách a individuálních návštěvách se bude rozhodovat případ od případu. Uzavřeny budou školy a předškolní instituce zřízené unijními institucemi.

18:30
12. 3. 2020
!

V Česku po vyhlášení nouzového stavu „přituhlo“, platí řada omezení. Ale tvrdý režim přeci jen neplatí ještě ve všem. Například ten, kdo se vrátí z rizikové země, nemusí, s výjimkou Itálie, do povinné karantény. Stejně tak se dál do práce dostane ten, kdo jezdí za výdělkem v příhraničí. Tady jsou otázky a odpovědi, které zveřejnilo na svém webu ministerstvo zahraničí

satanas ( 4. dubna 2020 11:43 )

Opakovani matka moudrosti!! To snad zrovna tobe netreba vysvetlovat, moulo!

satanas ( 4. dubna 2020 11:42 )

Kcemu jsou potom ty kropici vozy s dedinfekci nan ulici, babky desinfikujici nakupni voziky u Lidla atd. kdyz prece vsemu zabrani povinne noseni nahubku?? HaWLismus musi vymrit po preslici,, pak konecne Ano, bude lip!!

jjusa ( 4. dubna 2020 11:41 )

Chlapče ty si myslíš že to přijde až se nachystáš??? Jestli mají všichni antibabošovci stejný názor a hlavně ROZUM JAK TY tak se nedivím že tu píšete takové KRÁÁÁVOVINY

air_ ( 4. dubna 2020 11:40 )

Kam se hrabe Niagara

junkiexl ( 4. dubna 2020 11:39 )

Kdyz tady tak pisete o jelitech...tak se cim dal tim vic tesim na zabijacku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud