Babiš se objímal s Junckerem a culil na Macrona. Lídři EU mají recept na migraci

20. 9. 2018
16:05

Lepší ochrana vnější hranice Evropské unie a těsnější spolupráce s dalšími státy, především v Africe, je součástí nejnovějších plánů EU na řešení migrační problematiky. Shodli se na tom šéfové států a vlád osmadvacítky ve středu večer a ve čtvrtek na neformálním summitu v Salcburku. Česku tu zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO), který se podle fotografií například vřele usmál na francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a nebo se objal s šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

Podle předsedy Evropské rady Donalda Tuska hodlají státy například jako prioritní prodiskutovat nedávný návrh Evropské komise (EK) k roku 2020 výrazně posílit pravomoci unijní pobřežní a pohraniční stráže a na 10 tisíc lidí zvýšit její personál.

Předseda EK Jean-Claude Juncker před novináři poznamenal, že nad tímto návrhem panuje v zásadě shoda, ač ne všichni premiéři či prezidenti už teď souhlasí úplně se všemi detaily návrhu.

Egypt je klíčová země

Rakouský kancléř Sebastian Kurz na společné tiskové konferenci s Junckerem a Tuskem označil Egypt za zemi, která bude v severní Africe pro Evropskou unii klíčovou. Na polovinu prosince je podle něj plánován do Vídně společný summit EU se státy Africké unie.

junkiexl ( 22. září 2018 15:02 )

A kolik ta sranda bude stat? Kolik miliard se zase vrazi do zlocineckych africkych zemi? Vsak obcany EU lze odirat do nekonecna, stejne drzi jak lacina ***.

moucka ( 21. září 2018 09:27 )

a o co go? vsichni se tak vzajemne poplacavaji a libaji. neni to tak dlouho, kdy se opilecky junckers vrhal na zemana a objimal ho.

marmat ( 20. září 2018 23:00 )

Já Vám troll skoro rozumím... Taková porážka /Titanik OPOZICE s Vámi trolly-mizerne placenymi i po tom poctivě nenávistnem pinozeni, nadávání, intrikovani, konspiraci neunavneho vomylani nejapnych krav.n a teď vidět objekt své nenávisti na výsluní!!?

tomik007 ( 20. září 2018 22:53 )

Ze se nestydis marmate! Normalni lide si tady sdeluji sve nazory a pocity a ty si sem chodis vydelavat penize. ODPORNE !!!

marmat ( 20. září 2018 22:49 )

Editimalja takhle se fóry nedělají... NIKDO SE ANI NEZASMAL

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa