Babiš poletí za Merkelovou. Kancléřka bude v Bruselu řešit migranty

Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
21. června 2018
11:10

Na mimořádné schůzce budou vybraní státníci Evropské unie v Bruselu řešit v neděli otázku migrace. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura APA. Kromě německé kancléřky Angely Merkelové, rakouského kancléře Sebastiana Kurze a předsedy Evropské komise Jeana-Claudea Junckera by se měli minisummitu zúčastnit také zástupci Francie, Itálie, Španělska, Řecka a Bulharska. Na českou účast to ještě ve středu nevypadalo, ve čtvrtek ale premiér Andrej Babiš (ANO) oznámil, že poletí také.

Představitelé členských zemí EU se v Bruselu sejdou před summitem všech osmadvaceti států, který se bude konat příští čtvrtek a pátek. Tématem setkání mají být podle agentury APA nelegální migrace, posílení dublinské dohody o odpovědnosti členských států Unie o vyřízení žádostí o azyl a evropská pohraniční stráž Frontex.

Babiš: Poletím, i když nejsme v první linii

„Summit patrně svolává státy klíčové ve sporu o trvalou odpovědnost. Je logické, že Rakousko jakožto budoucí předsednická země je pozváno. My budeme mít možnost o těchto tématech mluvit mezi zeměmi V4 a Rakouskem už ve čtvrtek v Budapešti. To je naše platforma a pan Kurz je podobně smýšlející, takže lze využít našeho setkání ke koordinaci mezi středoevropskými zeměmi,“ napsala ve středu mluvčí české vlády Barbora Peterová.

„Já určitě tam poletím, i když se to týká hlavně států, které samozřejmě jsou v první linii, kudy přicházejí ilegální migranti,“ řekl pak ve čtvrtek premiér. Bojovat proti ilegální migraci je moje hlavní agenda, dodal.

Spekulace o tom, že se ještě tento týden bude konat mimořádný summit některých zemí k migraci, se objevily už o víkendu v souvislosti s vládní krizí v Německu, kterou vyvolal spor o migrační plán mezi ministrem vnitra Horstem Seehoferem a kancléřkou Merkelovou. Mluvčí německé vlády v neděli odmítl spekulace komentovat s tím, že summity jsou záležitostí evropských institucí.

Kancléřka Merkelová chce najít evropské řešení problému migrace. Seehofer a další politici z CSU nechtějí čekat a některé migranty chtějí odmítat přímo na hranici. Kancléřka se obává, že by to spustilo dominový efekt. Představitelé vybraných členských zemí se v Bruselu sejdou před summitem všech osmadvaceti států EU, který se bude konat příští čtvrtek a pátek.

marmat ( 21. června 2018 16:20 )

Zajímavý políček tetě ! NEPŘIJET !!! OK --- šach/mat.

marmat ( 21. června 2018 16:18 )

NIKAM NELETÍ......To trollové netuší !!! Natož bengo....ale ten už si pochutnal, ať se děje COKOLIV!

zdenek43 ( 21. června 2018 12:55 )

noooo a soudruzi se setkaji - a zase vymysli stejny o b l b o v a k pro Spodnich 10 milionu obcanu v Cesku jakoooooo...... +++ vytvoreni STRASNE DULEZITEHO???? problemu? - POVINNE KVOTY . . . . to bylo oblbovani jak soudruzi si nechteji nechat DIKTOVAT z EU P O V I N N E ..... noooo a soudruzi prisli s napadem - O B L B O V A K E M - D O B R O V O L N O S T I ++ takze jsme byli povinni prevzit 1.328 migrantu dle POVINNYCH kvot - ale Cesko prislo s DOBROVOLNYM prevzetim 1.500 migrantu. !!!!!!??????? melo jich byt 1.328 a nasledne dobrovolne 1.500 NAVYSENI o 172 migrantu vic nez nam naridila?? EU. TAKZE CEKEJTE STEJNY O B L B O V A K od soudruhu - a je uplne jedno jestli jsou TO?? soudruzi-pratele z CSSD nebo soudruzi-StBaci z ANO2011 ..... + + + cerven 2015-Na Česko by v rámci povinné kvóty připadlo 1328 běženců. Právě kvót se bude týkat čtvrteční a páteční jednání Evropské rady v Bruselu....Vláda dala premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) mandát, se kterým pojede na čtvrteční a páteční summit lídrů EU v Bruselu....9. 7. 2015 Česká republika dobrovolne přijme do roku 2017 celkem 1500 migrantů. Vláda Bohuslava Sobotky byla od 29. ledna 2014 do 13. prosince 2017 vláda České republiky, sestavená po volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013. Tvořilo České strany sociálně demokratické - CSSD + ANO 2011 a Křesťanské a demokratické unie – Československé strany lidové...... Ing. Andrej Babiš - Mezi roky 2014–2017 působil jako první místopředseda vlády a ministr financí v kabinetu Bohuslava Sobotky.

krista2018 ( 21. června 2018 12:38 )

Stará se a je to dobře, Sobotka by nejel už jenom proto, že se nedomluví

zdenek43 ( 21. června 2018 12:36 )

takze se nam soudruzi zase potkaji...... to bude ....... Angela M e r k e l o v á se v Německé demokratické republice projevovala jako ambiciózní reformní komunistka.... V nejširším slova smyslu prý byla reformní komunistkou, která se pod dojmem glasnosti a přestavby sovětského vůdce Michaila Gorbačova zasazovala o demokratický socialismus v NDR. Komunistickému systému NDR byla Merkelová blíž, než se dosud vědělo. Například ve svém institutu východoněmecké Akademie věd působila od roku 1981 jako tajemnice FDJ pro a g i t a c i A p r o p a g a n d u.....Merkelová sloužila východoněmecké tajné policii Stasi udavačem pod krycím jménem „E r i k a “. Do Akademie přijímali jen spolupracovníky Stasi a na funkci tajemnice německého „Komsomolu“ pro ideologii by to jinak nebylo ani vůbec možné. aaaaaaaa soudruh-StBak Andrej B A B I S . . . . . XII. správa SNB- pod tuto správu spadal odbor na ochranu socialistické ekonomiky a pod něj agent B u r e š patřil...... Bureš veden nejdříve jako d ů v ě r n í k a později jako a g e n t ..... v odboru na ochranu socialistické ekonomiky, kam patřil i agent Bureš, klesl v následujících letech /od roku 1984/ počet pracovníků ze 127 na 54. Agent Bureš toto snížení „přežil“ a zůstal v evidenci StB i nadále. To dokazuje, že ho StB vnímala jako užitečného.... Svazek tajného spolupracovníka měl hned několik podsvazků a jedním z nich byl i souhrn, přehled vlastních zpráv. Faktická činnost agenta. Tato část svazku byla v roce 1989 zničena. Rozsah spolupráce tedy můžeme odvodit jen z jiných agenturních záznamů, které se dochovaly. Víme, že Andrej Babiš upozorňoval na korupci, na podvody ve firmě Petrimex. Například nahlásil jednoho tureckého podnikatele, jenž plánuje obchod s Československem, ale nemá v úmyslu tuto pohledávku uhradit. Na základě upozornění Andreje Babiše pak StB zavedla na tohoto člověka spis „EKRON“. .....atd. atd........

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud