Merkelová s uprchlíky ustoupí, vstřícný ale musí být i Visegrád, vzkazuje Weber

Autor: Zuzana Štíchová - 
9. června 2018
06:40

Německá kancléřka Angela Merkelová je podle šéfa Evropské lidové strany v Evropském parlamentu a krajana Manfreda Webera připravena v otázce řešení migrační krize k ústupkům. Vstřícný krok ale musejí udělat všichni. Weber tak narážel i na odpor zemí Visegrádu, které kategoricky odmítají relokační mechanismus. 

„Nechci předjímat žádné akce, ale solidarita není jednosměrnou ulicí. Klíčový je národní egoismus. Pokud budeme mít v hlavě každý jen ten svůj úhel pohledu, tak to skončí totálním zmatkem v EU. Budou tu konflikty, konfrontace… Národní zájmy jsou důležité, mám rád, když je politici brání. Ale vždy s předpokladem, že je třeba udělat kompromis,“ řekl Weber v rozhovoru s českými novináři na konferenci své frakce v Mnichově.

Weber také poznamenal, že Angela Merkelová je připravena v otázce uprchlíků ke kompromisům, vstřícný krok ale musejí udělat všichni. Tedy i Česko nebo Maďarsko, státy, které se kvůli přijímání migrantů podle povinných kvót „stavěly na zadní“. Česko společně s Maďarskem a Polskem dokonce čelí žalobě kvůli neplnění kvót ze strany Evropské komise.

„Je zapotřebí být připraven pomoci. Postoje, že mě to nezajímá, jsou ale stále na stole. To není přijatelné. Jsme bohatý kontinent v porovnání se zbytkem světa. Proto musíme pomoci lidem v tísni,“ dodal k tomu nejmladší předseda Evropské lidové strany v historii, který je zároveň nejmladším šéfem frakce v celém europarlamentu. Weberovi je 45 let.

Video  Weber: Evropský parlament si došlápne na Babiše kvůli zásahům do médií  - Blesk

zdenek43 ( 9. června 2018 13:14 )

Vítání uprchlíků v Berlíně se stalo symbolem kontroverzní politiky kancléřky Merkelové (10. září 2015) V době, kdy kancléřka Angela Merkelová vítala příchozí běžence a ujišťovala Němce, že „to zvládnou“....... +++Prvním klíčovým „důkazem“ je prý výrok „zvládneme to“, který Merkelová ve spojení s příchodem tisíců běženců poprvé použila během tradiční tiskové konference 31. srpna 2015...... +++Druhým vodítkem jsou známé snímky z 10. září, na nichž kancléřka nadšeně vítá migranty v Berlíně. +++Hlavním spouštěčem mělo být ovšem rozhodnutí z 5. září 2015 o přijetí tisíců migrantů, kteří uvázli na nádraží v centru Budapešti..... NĚMECKO: Hlavní cílová země běženců ze severní Afriky a Blízkého východu. V přijímacích střediscích dostávají čekatelé na azyl zdarma jídlo a k tomu 143 eur (přibližně 3800 korun) měsíčně na „základní potřeby“. Po třech měsících se tato částka zvyšuje na 216 eur (přibližně 5900 korun). Po 15 měsících pobytu (nebo v případě, že je schválena uchazečova žádost o azyl) se částka znovu zvyšuje, tentokrát na 400 euro (zhruba 10 800 korun) měsíčně. Kromě toho mají běženci proplácené ještě náklady na ubytování a topení. Dalších 92 euro pak můžou dostat jako příspěvek na dítě. V současné době jsou příspěvky v Německu vypláceny v hotovosti, vláda je však chce co nejdříve začít vyplácet v naturáliích. ..... Český zákon o azylovém řízení hovoří přesně, pokud je žadatel ubytován v přijímacím středisku, pak může dostat 30 korun na den. V pobytovém příspěvku je to pak 3410 korun na měsíc, což se rovná příspěvku životního minima pro občana státu. Uprchlíci si musí hradit stravu ze svého, ale ubytování je jim poskytnuto zdarma TOTO JE zatim?? jedina OCHRANA ??? proc migranti-uprchlici do CESKA NECHTEJI . . . . . . . . . .

zdenek43 ( 9. června 2018 13:02 )

Angela Merkelová je připravena v otázce uprchlíků ke kompromisům, vstřícný krok ale musejí udělat všichni..... TAKZE soudruzka z NDR udelala CHYBU v roce 2015 - kdyz vitala uprchliky v Nemecku a to jich ZADALI ??? 1,2 milionu .... a soudruzka z NDR vykrikovala ZE ""TO ZVLADNOU "" . . . . takze se opakuje?? ZE SOUDRUZI v NDR UDELALI CHYBU . . a ted TU?? chybu maji resit ostatni ??? nooooo jenomze predstava nemcouru je KOMICKA - predstavuji si, ze CESI by si vlastne PLATILI mista CERNOUSKA v AFRICE tak CERNOUSKYYYY V NEMECKU - a jejich predstava je cca min. 30.000 korun MESICNE ........ JINAK PRIPOMINAM - 2. 2018 - Průměrná výše starobního důchodu bez rozdílu pohlaví činila v roce 2017 přesně 11 850 korun....A TO CECH MUSEL MAKAT pro Ceskou republiku cely ZIVOT . . . . . . aaaaaaaaa - Průměrná mzda v Česku vzrostla ve 4. čtvrtletí 2017 na 31.646 Kč ...Obecne platí, že dvě třetiny zaměstnanců na průměrnou mzdu nedosáhnou. DVETRETINY N E D O S A H N O U - tedy 67 % obcanu CR.

notysek ( 9. června 2018 09:03 )

 No prostě Lidovci, no. Evropa je nejzadluženější kontinent.

diskutujici ( 9. června 2018 08:22 )

"..Jsme bohatý kontinent.." a chceme, aby to tak i zustalo. Strc si je (vis kam).

asijo ( 9. června 2018 08:06 )

To ti říkala Máňa v hospodě,nebo se ti to zdálo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud