Policie pronásledovala dodávku s migranty, po bouračce zemřelo děvčátko

Dodávka po bouračce.  (Autor: Profimedia.cz - ilustrace)
Autor: ČTK - 
18. května 2018
07:17

Nehoda dodávky se 30 kurdskými migranty si ve čtvrtek na jihu Belgie vyžádala život dvouletého děvčátka. Dodávka se srazila s dalším vozem poté, co ji několik kilometrů pronásledovala policie. Při incidentu byla slyšet střelba, podle úřadů však nebyla příčinou úmrtí dítěte. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Policie začala vůz pronásledovat u města Namur na silnici E42. Dodávka s migranty ujížděla na západ a po několika kilometrech se u města Mons srazila s dalším vozem. Incident se stal ve čtvrtek kolem 03:00 SELČ a do operace bylo zapojeno 15 policejních aut. Podle belgického tisku děvčátko, které cestovalo se svou matkou, někdo držel z okna, zřejmě s cílem přimět policii, aby pronásledování ukončila.

Belgičtí vyšetřovatelé nicméně informaci nepotvrdili. Když dodávka nakonec zastavila, vyběhli z ní lidé a policie vystřelila několik ran. Úřady později zdůraznily, že holčička postřelena nebyla. Ve vozu bylo nejméně 30 migrantů. Podle francouzské policie byli do operace zapojeni pašeráci lidí, což ale belgická policie nepotvrdila.

Několik hodin po incidentu skupina asi 60 migrantů zablokovala dálnici u francouzského města Dunkerque, jižně od belgické hranice. Běženci děvčátko, které zemřelo, znali, jelikož dříve bylo ve stejném nedalekém uprchlickém táboru Grande-Synthe. Dvacet lidí bylo zadrženo a migranti byli následně navráceni do Grande-Synthe. Několik z nich prohledaly pohotovostní policejní jednotky CRS.

Přesnou příčinu úmrtí děvčátka určí až pitva. Zda se řidiči podařilo uprchnout, podle BBC zatím není známo, ale v následujících dnech proběhnou výslechy. Policie se pokusila dodávku zastavit, protože řízení působilo podezřele. Později se ukázalo, že vůz měl falešnou poznávací značku.

VIDEO: Uprchlíci vyměnili čluny za vodní skútry. Jeden muž to ale nepřežil

Video Uprchlíci vyměnili čluny za vodní skútry. Jeden muž to ale nepřežil - YouTube

Doporučujeme
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud