Týraný Alvin čekal na domov přes rok. Po nehodě u nových páníčků ochrnul, i tak je šťastný

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
7. ledna 2020
06:05

Trnitá byla Alvinova (4) cesta k domovu a k psímu štěstí. Dnes už tento krásný výmarský ohař žije s novou milující rodinou ve Stodu na Plzeňsku, smůla se mu ale lepila na paty do poslední chvíle.

Alvin, který byl odebrán původním majitelům kvůli týrání, strávil v útulku v Řepnici na Litoměřicku více než rok. Nové majitele si vybíral, ne každý se mu líbil, ty, kteří mu nepadli do oka, odrazoval vrčením. Přesto svou paničku nakonec našel. 

Alvin je velmi hravý, miluje aportyAlvin je velmi hravý, miluje aporty | Jana Ulrichová

Rozhodnutí ve vteřině

„Když jsem četla jeho příběh, jeho osud, trvalo mi to dvě sekundy, než jsem se rozhodla. Chtěla jsem mu udělat hezký domov alespoň na tu druhou půlku života,“ popsala Kateřina Němečková (49), která se nenechala odradit ani Alvinovou pověstí problematického psa. „V útulku mě připravovali na to, že do něj občas vjede ďáblík. Když pak na mě vyběhl, byla jsem trochu nervózní. Potom mi ale podal aport, párkrát jsem mu ho hodila a bylo to,“ popsala první shledání.

Alvin je v novém domově šťastnýAlvin je v novém domově šťastný | Jana Ulrichová

Nešťastná nehoda

Alvin se s novou rodinou, kde má i dvě psí kámošky, rychle sžil. Zhruba po měsíci se stala ale nešťastná nehoda, po které mu jedna přední noha ochrnula. „Hrozně mě to mrzí. Chtěli mu ji amputovat, to jsem ale nedovolila, protože jsme ještě nevyčerpali všechny možnosti léčby,“ řekla se slzami v očích Kateřina Němečková.

Trpělivý pacient

S Alvinem rodina jezdí na rehabilitace, denně s ním cvičí a podstupují magnetoterapii. „Magnet jsme dostali z veteriny, takže mu ho několikrát denně přikládáme. Je hrozně hodný pacient, všechno si nechá líbit, léčbu snáší trpělivě,“ dodala dcera paní Kateřiny Andrea Košťálová (21).

Alvin podstupuje intenzívní léčbu včetně magnetoterapie. Rodina doufá, že se jeho stav ještě zlepšíAlvin podstupuje intenzívní léčbu včetně magnetoterapie. Rodina doufá, že se jeho stav ještě zlepší | Jana Ulrichová

Nikdy nelitovala

I přes svůj handicap vede teď Alvin šťastný život, o čemž se reportérky Blesk tlapek samy přesvědčily. „Stále doufáme ve zlepšení. I když si zvykl a běhá po třech nohách úplně v pohodě, je mi ho prostě líto. Budeme ho ale mít stále rádi, i kdyby byl třínohý,“ dodala majitelka psa s tím, že nikdy ani na chvíli nezalitovala toho, že se Alvina ujala a dala mu svou lásku a domov.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Monikay ( 7. ledna 2020 10:31 )

krásný pes

Ewwa ( 7. ledna 2020 10:06 )

europa; blbá jsi jenom ty, náno!

rentierskej ( 7. ledna 2020 09:49 )

blbečci: eset, europa a verka1 asi neumí číst: psa srazilo auto, bohužel.
ano, kritizovat, to vám jde. kdo z vás pomohl psovi z útulklu? předpokl., že ani jeden!
i přes utrpěný úraz pes působí šťastně; navíc má společnost dalších psů - a to je pro něj perfektní.
přeji krásnému psovi uzdravení a ať si navzájem doma dělají jen radost!

verka1 ( 7. ledna 2020 08:48 )

Od čeho ochrnul? Co se stalo?
Lásku a teplo domova

europa ( 7. ledna 2020 07:05 )

Já to nechápu. Paní si vezme psa, aby mu zpříjemnila zbytek života, a pak dopustí, aby ho srazilo auto a tímpádem je zmrzačený. Za to ji snad máme oslavovat? to je tak blbá, že nedokáže uhlídat psa? Chudák Alvin...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! S dospělými 1 dítěArrow

Zavřít