Kdo nechal zmučená zvířata ve štychu? Tvrdé tresty neprošly, Blesk tlapky se podívaly na hlasování

 • Autor: Jakub Tomek,Jakub Kopřiva - 
  20. 12. 2019
  05:40

  Chybělo málo a přísnější tresty pro tyrany zvířat, které by uvítal i projekt Blesk tlapky, mohly Sněmovnou projít. Jenže to by část poslanců nesměla nechat němé tváře ve štychu a hlasovat, ne se zdržet. 

  Část partají si neumí fiasko s vykostěnou novelou trestního zákoníku vysvětlit. A zaznívají hlasy, že mohlo jít o zájmy zemědělců nebo že ANO nechtělo, aby chválu sklidil někdo jiný.

 • 1.Faltýnek se »potopil«

  ANO 2011

  PRO: 23 PROTI: 0 ZDRŽEL SE: 54

  Šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš (65) se v Blesku dušoval, že trýzněným zvířatům pomůže. Jenže »jeho« stáj – nejsilnější ve Sněmovně – v klíčový moment hlasovala jinak. Podle poslance TOP 09 Dominika Feriho (23) totiž šéf klubu ANO Jaroslav Faltýnek (57) na poslední chvíli přesvědčoval spolustraníky, aby pro návrhy ruku nezvedli. Prý kvůli možným dopadům na zemědělce.

  „Já jsem k tomuto zákonu nevystupoval. Svoje stanovisko jsem vyjádřil hlasováním,“ sdělil Blesku sám Faltýnek, který ruku nezvedl ani pro ani proti. Na další dotazy nereagoval a nezvedal telefon. To poslankyně Věra Adámková (65, ANO) odpověděla, proč věc nepodpořila – prý se jí návrhy nezdály dostatečně zpracované – ale urychleně zavěsila.

  Video Andrej Babiš o množírnách zvířat: „Je to šedá ekonomika - Blesk TV

 • 2.Blažek ukazoval palec dolů

  ODS

  PRO: 0 PROTI: 15 ZDRŽEL SE: 6

  »Pozměňováky« se evidentně nezdály ani poslancům z ODS. Jaký mají mít modří »ptáci« postoj dával svým kolegům jasně najevo Pavel Blažek (50). A to zcela výmluvným gestem – palcem dolů. A většina z nich ho skutečně poslechla, byla proti a díky tomu přísnější tresty pro tyrany neprošly. Podle zákonodárce Pavla Žáčka (50) se ale mohli členové klubu občanských demokratů řídit vlastní hlavou. „Myslím, že jsme měli volné hlasování, a to je to potom na každém z nás,“ sdělil Blesku. U něj samotného se prý jednalo o náhlé pohnutí mysli, když hlasoval proti.

  Týraná fenka z jihu Moravy trpěla dlouhé měsíce.Týraná fenka z jihu Moravy trpěla dlouhé měsíce. | Jana Ulrichová

 • 3.Luzarův kříž v lavici

  KSČM

  PRO: 3 PROTI: 0 ZDRŽEL SE: 11

  Nepříznivě se k opozičním návrhům postavili také komunisté, o jejichž hlasy se opírá menšinová vláda ANO a ČSSD. Podle poslance Feriho z »topky« své kolegy o možném negativním dopadu novely na zemědělce přesvědčoval i šéf klubu »třešniček« Pavel Kováčik (64).

  Komunisté skutečně hlasovali proti některým částem novely nebo se zdrželi, jak ilustroval výmluvným gestem Leo Luzar (55), který dával v lavici svůj postoj najevo zkříženýma rukama nad hlavou. Jak se dostal argument o agrárnících mezi zákonodárce, netuší ani předseda KSČM Vojtěch Filip (64), který se při hlasování zdržel. „Nevím, kdo byl autorem, ale respektuji, že je samozřejmě rozdíl mezi chovem domácích zvířat a velkochovy,“ napsal v esemesce Blesku.

  Dům hrůzy na Vysočině: Stovky psů trpěly v klecích plných výkalů, stěny domu byly nasáklé močíDům hrůzy na Vysočině: Stovky psů trpěly v klecích plných výkalů, stěny domu byly nasáklé močí | SVS

 • 4.Jako jeden muž

  STAN

  PRO: 5 PROTI: 0 ZDRŽEL SE:0

  Jsou nejmenším klubem ve Sněmovně s 6 poslanci. Ale ukázali, že jim na němých tvářích záleží a hlasovali za přísnější tresty pro tyrany jako jeden muž. Ani předseda klubu Starostů Jan Farský (40), který kvůli zánětu průdušek na hlasování chyběl, netuší, co přimělo hnutí ANO a komunisty, aby byli proti pozměňovacím návrhům novely trestního zákoníku.

  Množírna v Kamenici nad Lipou: Ubohé pejsky zachránili na poslední chvíli. Šokující výčet nálezuMnožírna v Kamenici nad Lipou: Ubohé pejsky zachránili na poslední chvíli. Šokující výčet nálezu | Facebook

 • 5.Kašlou na němé tváře

  SPD

  PRO: 17 PROTI: 0 ZDRŽEL SE: 0

  Za týraná zvířata se postavila i SPD. Její šéf Tomio Okamura (47) sice je rád i za malý pokrok, ale prý byly na místě přísnější tresty. „Bohužel neprošla námi původně navrhovaná velmi přísná verze, jelikož to odmítla většina poslanců hnutí ANO, ODS, KSČM a KDU-ČSL. Při hlasování se buď zdrželi, nebo měli rovnou zamítavé stanovisko. To je špatně. Kašlou na týraná zvířata,“ uvedl na svém facebookovém profilu.

  Odebraní jorkšíři z množírnyOdebraní jorkšíři z množírny | facebook

 • 6.Nechápeme to, udělali chybu

  ČSSD

  PRO: 11 PROTI: 0 ZDRŽEL SE: 1

  Značně zklamaní byli i sociální demokraté, jejichž poslanci byli mezi předkladateli zákona. „Možná v tom mohlo být nějaké zemědělské lobby, neumím si to vysvětlit, proč to udělali,“ řekl Blesku šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka (39). Ten si zároveň myslí, že nejsilnější hnutí udělalo tímto svou politickou chybu. „Nezazněly žádné reálné důvody, aby to neprošlo. Nechápu to,“ uzavřel Chvojka.

  Záběry z domovní prohlídky u Ivety Brixové. Překupnice nemocných psů. V bytě našla policie také falšované očkovací průkazy.Záběry z domovní prohlídky u Ivety Brixové. Překupnice nemocných psů. V bytě našla policie také falšované očkovací průkazy. | Policie ČR

 • 7.Šlo jim o plusové body

  TOP 09

  PRO: 5 PROTI: 0 ZDRŽEL SE: 1

  Vysvětlení, že najednou spadla dohoda z ústavně právního výboru pod stůl, vidí šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová (35) v tom, že vláda nechtěla, aby prošel návrh převážně opozičních poslanců. „Jedná se o důležité téma pro statisíce lidí a ANO prostě nechtělo, aby si »topka« mohla připsat plusové body, že prosadí slušnou věc,“ sdělila Blesku Adamová, která však na hlasování sama chyběla.

  Podle ní se ve středu Sněmovnou šířila jedna dezinformace za druhou a nakonec vyhrál cynismus. „Vždyť i pan Babiš se dlouhodobě tvářil, že jim na této normě záleží a teď je jim to úplně jedno,“ uzavřela. Jasno má šéf poslanců topky Miroslav Kalousek (59). „Pokud ANO otočilo, tak proto, že jim to řekl Babiš. Žádný jiný důvod nevidím,“ uvedl pro Blesk.

 • 8.Zvířata budou i dědit?

  KDU-ČSL

  PRO: 1 PROTI: 2 ZDRŽEL SE: 6

  Pro zpřísnění trestů byl z lidovců pouze exšéf strany Pavel Bělobrádek (42). A to i přesto, že během projednávání v dolní komoře řekl, že by zvířatům nepřiznával všechna práva. „Mohli bychom se dostávat do absurdních situací; nejen že zvířata budou dědit po svých majitelích, ale nakonec je ani nebudeme moci vodit na vodítku.“

  Argumentem, že nelze mít stejné trestní sazby, jako u týrání lidí pravděpodobně přesvědčil ostatní lidovce dosluhující lidovecký šéf KDU-ČSL Marek Výborný (43). „Myslím, že by lidé měli mít možnost nějakých veřejně prospěšných prací, aby je to bolelo,“ řekl pak po hlasování Blesku.

  Psí koncentrák šokoval i otrlé: V množírně se zvířata navzájem požírala, mnozí se utopili v bahně a hnojiPsí koncentrák šokoval i otrlé: V množírně se zvířata navzájem požírala, mnozí se utopili v bahně a hnoji | Facebook Pogotowie dla Zwierząt

 • 9.Snad v Agrofertu nedochází k týrání

  Piráti

  PRO: 20 PROTI: 0 ZDRŽEL SE: 1

  Že možná dohodnutá novela neprojde, tušili ve středu ráno i Piráti. „Bohužel pár minut před hlasováním začal pan Faltýnek říkat, že názor mění, a že ANO návrh nepodpoří,“ potvrdil Blesku pirátský poslanec Jakub Michálek (30).

  Ten také zaspekuloval, jestli za vším není to, že Agrofert, který premiér Andrej Babiš (65, ANO) uložil kvůli střetům zájmů do svěřenských fondů, také ve velkém chová prasata a slepice. „Doufám, že tam k žádnému týrání zvířat nedochází. Myslím si, že jim šlo jen o to, aby neměl nikdo jiný úspěch než ANO,“ dodal Michálek s tím, že u opozičních novel to tak bývá.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

2engracado...@... ( 18. února 2020 12:20 )

Chci se setkat s chlapem nebo dívkou zdarma virtuální sex. Tento web zřídka navštěvuji. můj pravidelný profil, moje fotky a videa jsou zde http­://top­girls­.x251­.best

ivuska1 ( 21. prosince 2019 13:05 )

ANO a ODS je pro me nevolitelna strana, jasne se tady ukazalo, co to je za lidsky odpad !

ivuska1 ( 21. prosince 2019 13:02 )

je nas ale malo , musi nas byt vic a bojovat proti tyrani a zneuzivani zvirat, meli bychom jit pred ten jejich parlament a vyhazet je!

ivuska1 ( 21. prosince 2019 12:59 )

jsou to zrudy ,kteri jsou stejni jako ti co ty zvirat tyraji

ivuska1 ( 21. prosince 2019 12:56 )

Tyraji zvirata psychopati, normalni clovek neni takovych silenosti schopen. Pri hlasovani se jasne ukazalo, co je to za lidi, kteri nam vladnou. Vsichni ti co jim je jedno tyrani zvirat , jsou STEJNI PSYCHOPATI jako ti co to delaji! To jsou presne ti, kteri nemaji radi zvirata a proto nemaji radi ani lidi. Takova luza rozahoduje o nasich zivotech.Tito sadisti jsou poskozeni, nemaji cit ani litost, ktera je normalnimu neposkozenemu cloveku dana v genech.Vyhazet je a nenechat je uz vice o nicem v tomto state rozhodovat !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud