Psi na Plzeňsku živoří v otřesných podmínkách. „Týrání!“ potvrdili veterináři

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
5. 4. 2019
05:10

Podezřelý chov u domu poblíž Horní Břízy na Plzeňsku, na který Blesk tlapky upozornilo několik čtenářů, rozhodně není v pořádku. Reportérky na místě zjistily, že tam v rezavých boudách, bez vody a ve výkalech živoří desítka psů různých ras a další domácí zvířata. Podle veterinářů jde o týrání.

V kotcích u domu byli zavření buldočci, čivavy, kanárské dogy a pinč. První dvě plemena jsou přitom v současné době na trhu velmi žádaná. Podle veterinářů, kteří zvířata na podnět Blesk tlapek zkontrolovali, jde o nevhodné podmínky a nezvládnutý chov.

V kotcích u domu je zavřená zhruba desítka psůV kotcích u domu je zavřená zhruba desítka psů | Kateřina Lang

Věra strádání psů odmítá připustit

Pozemek se zvířaty patří Věře Tremlové (49) a jejímu partnerovi Miloši Pilnému, kteří žijí o několik kilometrů dál v Horní Bříze. To, že by jejich psi strádali, žena popřela. Prohlásila, že jsou pravidelně venčeni. Navíc jsou podle ní všichni s průkazem původu.

„Mám je hlášené na výboru. Psy pouštím, teď jsem je zavřela. Mám tady tosa-inu, kanárskou dogu a malého ratlíka, to je všechno,“ uvedla. Na otázku, zda chová i buldočky, odpověděla, že ty má doma v bytě. Opak je ale pravdou. Minimálně dva viděly reportérky zavřené v kotci na pozemku. O tom, že provozuje množírnu, ale nechtěla žena ani slyšet. „Jděte někam jinam, kde to mají horší,“ řekla.

Je to týrání

Podle souseda z vedlejšího domu, který sám provozuje chovnou stanici, majitelka svá zvířata týrá. „Bývají tady tak jednou denně, to beru jako týrání zvířat. Jděte se tam podívat, v jakých jsou podmínkách. Exkrementy vyhazují za plot,“ popsal Bořek Zdařil, který žije v sousedství.

Domněnku pana Zdařila, že jde o týrání, potvrdil i inspektor Krajské veterinární správy v Plzni Marek Svoboda. „Týrání je to určitě. Na místě bylo tam jedenáct psů, kteří nejsou v ideálních chovatelských podmínkách. Tři psi byli ve špatném výživovém stavu,“ uvedl. Inspektor dodal, že chaos byl i v očkování, čtyři psi neměli vůbec očkovací průkazy.

„Stoprocentně budeme podávat podnět obci s rozšířenou působností,“ dodal s tím, že ženě budou uloženy sankce i ze strany krajské veterinární správy, a to v řádu tisícikorun.

Chovatelka tvrdila, že její chov je v pořádku, psi prý jsou s průkazem původuChovatelka tvrdila, že její chov je v pořádku, psi prý jsou s průkazem původu | Kateřina Lang

Kachny na blátě a neregistrované prase

Na pozemku živoří nejen psi, ale další domácí zvířata, sedm koček, králíci, slepice a kachny. Reportérky tam viděly slepice a kachny zavřené ve voliérách bez vody a krmení, kachny byly navíc celé od bahna. „Tam budeme také posuzovat nevhodné chovatelské podmínky,“ řekl inspektor. Dodal, že na pozemku chová majitelka i neregistrované prase, kvůli kterému s ní také povedou řízení.

Případ vyšetřuje také policie, která na podivný chov dostala hned několik trestních oznámení.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

starymlok ( 10. dubna 2019 19:43 )

Maratrissa,prázdna tykev

Maratrissa ( 9. dubna 2019 21:35 )

Mínus 20 kg za dva týdny! Bříško zmizí bez poškození zdraví! Potřebujete >>>> www.SlimExtrem.com

Monikay ( 7. dubna 2019 18:48 )

paní majitelka týrá vzhledově i sama sebe

joldh ( 7. dubna 2019 01:03 )

Zarazíme jí vycházky! Mělo by se..............., až to ale všechno prohlídneme, pak to projednáme, pak se o tom poradíme....., my to babě osladíme!!! To se nedělá!

mini ( 5. dubna 2019 14:39 )

veterináři i ostatní papalaší,konejte ,jak říká jaromír Soukup,mělo by se,uděláme a nic.Chtěli byste jako lidi tak žít nebo nechat svoje pejsky ničit,jednejte ´,trestejte a zachraňte každého pejska a ty mrchy zavřít o vodě a o stejném prostředí.Hlavnw´´ě pořád nekecejte co by se mělo,je to málo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa