Tyran Ronnyho jde definitivně za mříže. Soud mu ale trest zmírnil

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
3. 4. 2019
17:12

Potvrzeno! Ondrej Hován (27), který loni v Děčíně málem ubil a ubodal svého psa Ronnyho, půjde sedět. Ústecký odvolací soud mu dnes potvrdil nepodmíněný trest, zmírnil mu jej ale z 21 na 16 měsíců ve věznici s ostrahou.

Ondreji Hovánovi, který už dříve přiznal, že chtěl svého psa zabít, se trest natvrdo, který mu v lednu vyměřil děčínský soud, zdál příliš přísný. Chtěl podmínku nebo alternativní trest. „Chtěl bych domácí vězení,“ zkoušel to. Soud mu ale nevyhověl.

Podle soudců, kteří o odvolání rozhodovali, bylo Hovánovo jednání brutální a pro Ronnyho velmi trýznivé. Navíc Ronnymu, kterému zasadil několik ran nožem do hlavy, způsobil vícečetné trvalé následky.

Pejsek přišel o jedno oko a kvůli zlomeninám obou čelistí má dodnes problémy s přijímáním potravy. Hován, který byl podle svých slov v době napadení psa „opilý a zhulený marihuanou“, byl navíc už v minulosti trestán, a to za majetkový delikt.

Dnes toho u soudu Ondrej Hován příliš nenamluvil, mnohem sdílnější byl u prvoinstančního soudu v Děčíně, kde se o tom, jak chtěl Ronnyho zabít, detailně rozpovídal. „Šel jsem spát, pes mě napadl. Bránil jsem se, měl jsem strach o svoje zdraví,“ řekl nejdříve. Když pak byl dotázán, proč psovi zasadil tolik ran, uvedl: „Chtěl jsem ho zabít jednou bodnou ranou do hlavy. Dostal to ale na ucho a pak na nos. Odstrčil jsem ho a namířil jsem mu na hlavu, šel pak po mě ještě víc. Byla tam spousta krve. Proto jsem ho chtěl dobít kovovou nohou od stolu.“ Vše přitom popisoval naprosto chladně, bez jakýchkoli emocí.

Nebylo to poprvé

Ronnyho bezvládné tělo pak odtáhl za ocas na záchod, kde ho zavřel a nechal ho tam bez ošetření dva dny. Třetí den ho tam našel a zachránil strážník Václav Němeček.

Ondrej Hován přitom přiznal, že to nebylo zdaleka poprvé, co nebohého Ronnyho surově zmlátil. „Dal jsem mu několik bomb pěstí tak, že mu nateklo oko. Bylo to za to, že mi rozkousal boty. Zbil jsem ho i hadicí od pračky,“ popisoval.

Žádná lítost

Ondrej Hován svého činu nikdy nelitoval. O stav svého psa, kterého zachránil děčínský strážník Václav Němeček, se nezajímal a neposkytl městu Děčín příspěvek na jeho léčbu. Podle krajské veterinární správy by přitom bez zásahu strážníka Václava Němečka Ronny zemřel, umíral by pomalu a ve velkých bolestech.

Váženě zraněný Ronny musel hned poté, co ho strážník zachránil, na operaci.Váženě zraněný Ronny musel hned poté, co ho strážník zachránil, na operaci. | Archiv Blesku, Jana Ulrichová

Rozsudek je už pravomocný. Eskorta proto Ondreje Hována převezla z vazby, ve které byl dosud, rovnou do věznice.

Proč soud trest snížil

Podle předsedy senátu Josefa Havlíka snížil odvolací soud trest proto, že skutek byl hodnocen jako přečin, nikoli trestný čin. Navíc tresty v polovině nebo v horní polovině sazby, což bylo i původních 21 měsíců, se udělují většinou speciálním recidivistům, tedy těm, kteří opakují stejnou trestnou činnost, nebo často trestaným osobám. Ondrej Hován má v rejstříku trestů jen jeden záznam. Na Slovensku, odkud pochází, trestán nebyl. 

Video Průlomový rozsudek. Tyran, který málem k smrti ubil Ronyho, jde sedět natvrdo. - Kateřina Lang

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

KSU77 ( 5. dubna 2019 23:25 )

Udělal bych mu to samé a až by se vyléčil tak bych ho zavřel do nejhoršího vězení co v Česku je.

jardavozembouchak ( 5. dubna 2019 13:04 )

...p.a.b.l.b.i... ach jo

jardavozembouchak ( 5. dubna 2019 12:47 )

Ale co mají dělat, když lestici sešli v parlamentu a sněmovně žádný mozek nemají...

jardavozembouchak ( 5. dubna 2019 12:43 )

Naši soudci jsou prostě Pavlovi na entou.

petr12 ( 4. dubna 2019 18:55 )

Budeme sledovat kam pujdeš do vězení a věřte že poprosíme opravdové chlapy aby mu v kriminále ukázali že ubohé krysy kteří machrují na pejsky jsou ve skutečnosti ubohé smažky,špíny,kuřbuřti dejte mu pořádně!!! at vidí jak vypadají opravdový chlapi kteří si nemusí dokazovat svojí sílu na pejskovi ale na tobě oni ti ukáží ty chcíplotino jak vypadá chlap a jeho síla!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa