Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Polojasno 25°C

Podezření Blesk tlapek se potvrdilo: Množitelka ve Světnově týrá psy a podvádí s papíry

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
29. ledna 2019
08:08

Případ množitelky Petry Cendelínové Němcové (36) ze Světnova u Ždáru nad Sázavou, na kterou upozornil Blesk už v roce 2017, nabývá obřích rozměrů. Množitelka kšefty se psy přiznává, lže ale, že má vše v pořádku, a z veterinární správy, která se ji snaží pohnat k odpovědnosti, si dělá dobrý den.

Množitelka, na jejíž smečku psů různých ras si místní stěžují už léta, Blesk tlapkám svůj špinavý byznys popsala. Podle svých slov má v současnosti 22 psů. „Co se týče veteriny, máme všechno v pořádku, očkování i výživu psů,“ prohlásila sebevědomě. To ale podle ředitele Krajské veterinární správy pro Kraj Vysočiny Božka Vejmelky není pravda. „Chovatelka nemá zdaleka vše v pořádku. Výživný stav psů býval při kontrolách dobrý, psi byli očkovaní, ale podmínky, ve kterých byli chováni, byly opakovaně vyhodnoceny jako nevhodné, při nichž dochází k týrání zvířat. Chovatelka rovněž nesplnila závazný pokyn k odstranění zjištěných nedostatků,“ uvedl.

Petra Cendelínová Němcová lže, že má z pohledu veterinářů vše v pořádkuPetra Cendelínová Němcová lže, že má z pohledu veterinářů vše v pořádku | Kateřina Lang

Feny nehuntuju

To, že je množitelka, Petra Cendelínová Němcová nezastírá. „Mám feny labradora, které mám na chov. Nemyslím si ale, že by to byla taková ta typická škaredá hnusná množírna, kde se feny huntují jen na štěňata. Mám bezpapírový chov labradorů, měla jsem i ohaře, ale jejich chov jsem už zrušila, protože ohaře bez papírů nikdo nechtěl,“ řekla.

Čistokrevní kříženci

Na tom, že nekontrolovaně množí psy bez průkazu původu, nevidí nic špatného. Pomáhá tím podle svých slov chudým lidem, kteří na čistokrevného psa nemají peníze. „Když bych papírové labradory prodávala za 20 tisíc, tak si to ty lidi nemůžou dovolit. Když je prodávám po 4 až 5 tisících, tak je prostě prodám, a uspokojím i ty, kteří nemají tolik financí,“ řekla. Tím, že ale bezpapírové psy vydává za čistokrevné, se už ale nepochlubila. „Nabízí je na internetu. Pak s nimi jede do Žďáru, vezme s sebou podobnou fenu a vydává je za čistokrevná,“ řekla jedna ze sousedek, která prý navíc několikrát viděla, jak se pak nespokojení zákazníci u domu domáhali vrácení peněz.

Kolem domu ve Světnově, kde množitelka žije, neustále pobíhá smečka psů různých rasKolem domu ve Světnově, kde množitelka žije, neustále pobíhá smečka psů různých ras | Jana Ulrichová

Klame spotřebitele

I o těchto praktikách množitelky už Krajská veterinární správa ví. V současné době na základě podnětu České obchodní inspekce s ní proto zahajuje správní řízení za klamání spotřebitele. „Chovatelka vydávala a prodávala křížence za čistokrevná plemena psů,“ potvrdil ředitel KVS.

blecktajp ( 29. ledna 2019 12:23 )

Lidi, co koupí psa někde na parkovišti, by zasloužili pár pěstí do dr.žky. Ale co mně to vlastě překvapuje, když vidím, jak se nekontrolovaně množí lidi mezi sebou...

srtpetr ( 29. ledna 2019 11:14 )

-_--Najděte nahé-ženy ve vašem městě zde : My.Su/Zeny

elssa ( 29. ledna 2019 09:56 )

A už přestante tady dělat hysterii s mnozirnama nic se evidentně neděje a stát nic nedělá pro to aby se to zrušilo. A podotýkám existují i mnozírny s PP a není jich málo. Zkuste se podívat k mezinárodní rozhodčí jirine krsove která byla i v televizi a koukněte se na vnitřní dvůr veterináři z skrsina fridrichovi ten odchov a měsíčně 200 psů a víte co udělá s fenou co už nerodi.... To zvíře se utratí. Mají falešné simky a psy vozí k benzinkam.vykupci jako je Krejčí Pavlík vincze z výšková nebo slavná hejdukova v Praze postavili svoje bohatství na přepravě malých štěňat do Belgie Holandska apod. Na ty se zaměřte ti kupují stovky štěňat týdne mají na to licenci a je to legální. Jenže to už je moc složité že jo. Tahle blbka co mnozí labradora je v podstatě neškodná dyt ty psy ji sežerou víc než vydělají. Vydělává se na malém módním plemeni jako je jorksir čivava buldoček mops buldok apod.

elssa ( 29. ledna 2019 09:46 )

Každopádně v blesku neví že pes bez pp není čistokrevný tudíž se pojem může vysvětlit jako kříženec. Čistokrevný pes je s PP a těm blbeckum co si kupují psy bez pp to patří. Podporují tyhle lidi tak ať mají doma orecha co jím třeba chcipne.

ollina ( 29. ledna 2019 08:58 )

A stát si zase neví rady. Zákoník se všemi těmi dodatky by jeden člověk nestačil přečíst ani za dva životy, ale vymahatelnost práva nulová v tom našem bananistánu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud