Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Polojasno, bouřka 23°C

Množitelka týrala stovku čivav, mrtvé pálila v sudech a zakopávala. K soudu se jí nechce

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
23. září 2019
13:52

Stovka čivav namačkaných v klecích v bytě v Plzni a další zubožená zvířata v domě v Sedlci. Některá z nich „péči“ množitelky Ivy Wastlové (49) nepřežila. Jejich těla se našla zakopaná na zahradě, jiná spálená v sudu. Wastlová se v pondělí měla za své jednání začít zpovídat u soudu, vymluvila se ale na nemoc, už podruhé.

Wastlová se soudu vyhnula už podruhé. Tentokrát v pátek, tedy na poslední chvíli, zaslala neschopenku. Soudkyně, pro niž omluva nebyla dostatečná, se pokoušela její zdravotní stav ověřit opakovaně u dvou lékařů, kteří ji vystavili, ale neúspěšně.

Neschopenku prověří

„Soud u nich zjistí, zda její zdravotní stav umožňoval nebo neumožnoval účast na hlavním líčení. Pokud řeknou, že ne, nechá zpracovat znalecký posudek, aby věděl, zda je natolik nemocná. Má totiž na neschopence široké vycházky. Pokud lékaři řeknou, že je schopná, soud využije všech prostředků, aby její účast zajistil,“ řekla soudkyně Bohdana Kučerová.

V množírně na Plzeňsku živořili psi v otřesných podmínkách. V množírně na Plzeňsku živořili psi v otřesných podmínkách. | FTV Prima, ÚZSVM

Mrtvá zvířata

Případ Ivy Wastlové rozplétala plzeňská kriminálka od loňského července. Množitelka chovala stovku čivav v otřesných podmínkách v bytě v panelovém domě v Plzni Na Vinicích. Nepotřebná, stará a nemocná, zvířata pak odkládala na venkov, kde je nechala umírat.

Inspektoři krajské veterinární správy, kteří na místo dorazili spolu s policisty, byli tím, co viděli, šokováni. „Za svoji praxi jsem nic podobného nezažil. V domě je obrovský zápach a klece jsou plné výkalů. Na místě je i několik mrtvých zvířat,“ popsal situaci v Sedlci vrchní inspektor Marek Svoboda.

Až 5 let vězení

Ivě Wastlové to vyneslo obžalobu za týrání zvířat a neoprávněné podnikání, za což jí hrozí až 5 let vězení. Soud hlavní líčení odročil na říjen. Zvířata, která přežila a byla jí odebrána, propadla státu. Většina z nich má už dnes nový domov.

Video  Nová podezření kolem kruté množitelky čivav: Ani po úderu policie s tím neskončila?  - Blesk Tlapky
Video se připravuje ...

BabcaN ( 25. září 2019 22:57 )

Preji soudcum, aby dodtali tu odvahu a dali ji trest 5let natvrdo. Vzdyt co muze byt horsiho nez jeji chovani, ktere vedlo k velkemu utrpeni zvirat. A navic to jeji pohrdani soudem. Kdyz muze na vychazky, muze i k soudu.

1RENATA1 ( 25. září 2019 09:04 )

Hrozná bestie, zavřela bych jí bez jidla a pití, aby si užila to co ti pejskové.Ta nemá asi mozek, ale piliny.

Petr Hošinský ( 25. září 2019 08:45 )

5 let v té kleci a to samé co bezbranní pejsi

Petr Hošinský ( 25. září 2019 08:41 )

Tato hyena ale všichni co toto dělají, ať jsou to množírny a navíc kdy nebohá zvířátka čeká násilná útrpná smrt, všichni tito HYENY by měl čekat ten samý osud

Avada-kedavra ( 23. září 2019 15:20 )

Tuhle špínu upálit je málo!🤮🤮🤮🤮🤮

Zobrazit celou diskusi