Kruté majitelce množírny čivav z Plzně hrozí pět let. Mrtvé psy zakopávala na zahradě

Aktualizováno -
26. 4. 2019
11:56
Autor: Kateřina Lang, David Vaníček - 
26. 11. 2018
05:02

Žádná podmínka, ale tvrdý trest za mřížemi. Tisíce milovníků a ochránců zvířat z celé země s nadějí ve spravedlnost upínají zrak na případ obviněné majitelky plzeňské množírny čivav Ivy Wastlové (48). Po několika měsících vyšetřování ji policie žene před soud, předala spis s návrhem na podání obžaloby státnímu zastupitelství, potvrdila Blesk tlapkám mluvčí policie Plzeň - město Veronika Hokrová. Wastlové hrozí pět let. A všichni slušní pejskaři doufají, že si je odsedí v base.

Je to největší kauza nelegálních množíren v Česku. Obzvlášť nechutná a vůči němým tvářím obzvlášť krutá. Iva Wastlová v plzeňském paneláku v Brněnské ulici množila 79 psů v klecích, tyranizovala sousedy zápachem. „Klece byly naskládány v několika řadách nad sebou. Jedna fenka během zásahu policie dokonce začala rodit,“ řekl právník spolku Hlas zvířat Robert Plicka.

Na zahradě byla mrtvá psí těla

Další šílenosti se pak odehrávaly v domku v Sedlci, který měla Wastlová jako odkladiště neprodejných zvířat. Tam policie našla 17 zbídačených a podvyživených čivav, jezevčíků a dva hovawarty. Na zahradě pak mrtvé psy, kteří její »chov« nepřežili, zakopávala.

„Na místě jsme nalezli větší množství psích těl,“ řekla Hana Rubášová z plzeňského ředitelství policie. A přestože po ní šla policie, pokusila se ještě zabavené psy dohledávat v chovných stanicích a vyhrožovala pracovníkům. „Hrozně mě to překvapilo. Běhala kolem domu a fotila si moje psy na zahradě. Řekla mi, že jsem jí ukradla tři čivavy. Byla jsem ve velkém šoku, a tak jsem zavolala policii,“ řekla Blesk tlapkám Ingrid, jedna z dobrovolnic.

Video Množírna čivav na Plzeňsku: Týrání psi trpěli v rodinném domku - FTV Prima

„Zavřete ji do cely metr krát metr“

Policie Waslovou obvinila loni na podzim. Teď vyšetřování ukončila a podala návrh na obžalobu. „Dnes, po dalších provedených úkonech trestního řízení a po vypracování znaleckých posudků a odborných vyjádření, podali plzeňští kriminalisté návrh na podání obžaloby na státní zastupitelství. Žena je obviněná z týrání zvířat a neoprávněného podnikání,“ řekla Blesk Tlapkám mluvčí policie Veronika Hokrová

A mezi milovníky zvířat to spustilo bouřlivé volání. „Zavřete ji do cely metr krát metr,“ myslí si Věra Malkusová a spolu s dalšími milovníky zvířat doufá, že Wastlová nedostane jen podmínku.

„Pět let je málo pro takovou zrůdu,“ píše Maja Kulenovic v diskuzi. „Věříme, že v tomto případě dosáhneme historicky prvního odsouzení k nepodmíněnému trestu odnětí svobody za množírnu zvířat,“ doufá právník Plicka, jehož spolek se významně přičinil o to, že úřady a policie vůbec chovatelce překazily plány. Jen jim to bohužel trvalo měsíce.

Co jsou Blesk tlapky

Blesk tlapky jsou projektem Blesku. Tým reportérů se pouští do tvrdého boje s množírnami! Vydává se po stopách zoomafiánů, kteří v Česku denně »vyperou« milionové částky nelegálním obchodem se zvířaty, trpícími v nelidských podmínkách. Blesk tlapky chtějí přimět zákonodárce k prosazení tvrdého postupu proti nelegálním překupníkům a tyranům zvířat. A také spojit všechny slušné pejskaře z celé země a zastavit trápení zvířat.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

dobraduse ( 27. dubna 2019 11:51 )

...vždycky hrozí, ale nakonec potrestáni nejsou, zrůdy!

wilda ( 27. dubna 2019 10:50 )

Zde by se mělo přísně trestat, nechat to tyranům vše, ano vše zaplatit a ne tahat z dobrosrdečných lidí peníze na léčbu zanedbaných a nemocných pejsků! Pejsky utratit, ne draze léčit!!!

ki33 ( 26. dubna 2019 23:51 )

Za tolik vražd jen 5 let? Je mi z těch zákonů na blití. Zastřelit před nastoupenou jednotkou by bylo málo. Doživotí za tolik zničených životů. Za to týrání. ***.

1946 ( 26. dubna 2019 22:06 )

Nějaký zákon o množírnách se má projednávat ve sněmovně. Uvidímě.

valouskovajana ( 26. dubna 2019 21:17 )

Můžu se zeptat, proč užíváte slovo demence, když nevíte, co to znamená? Vaši rodiče určitě neměli doktorát a jsou nevzdělaná havět.

Zobrazit celou diskusi
Další videa