Blesk tlapky udeřily na množírnu labradorů: Psi měli falešné pasy, policie zmáčkne veterináře

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
23. 11. 2018
05:01

V relativním bezpečí je už stovka psů patřících množiteli z německého Neuburgu, k jehož odhalení přispěl Blesk. Pětatřicet jich skončilo v útulku, ostatní na umístění ještě čekají. Majitel už ale s nimi nesmí nakládat. Na kauzu v Česku jako první upozornil tým Blesk tlapek, nového projektu, který bude tvrdě bojovat se ZOO šmejdy a provozovateli nelegálních množíren.

Na případ nechtěně upozornil sám množitel Josef H., který se do svých špinavých obchodů pokusil zatáhnout i Blesk. Chtěl zveřejnit inzerát na prodej 50 labradorů a retrívrů. Redaktorky Blesk tlapek se prostřednictvím sdružení SOS for PETS spojily s německou organizaci Vier Pfoten a od množitele fiktivně odkoupily 25 psů, které okamžitě předaly veterinářům a policii. Ta vzápětí u Josefa H. udělala razii, při které odebrala a do útulku převezla dalších 10 psů, kteří na tom byli nejhůře.

Kam zmizela štěňata?

 „Odebraní psi jsou vážně nemocní. Jsou podvyživení, mají nádory, kožní problémy, průjmy. Jeden z nich bohužel uhynul. Jedna fena je březí, další je těsně po porodu, teče jí mléko, její štěňata jsme ale nikde nenašli. Bůhví, co s nimi udělal,“ řekla Birgitt Thiesmann, předsedkyně organizace Vier Pfoten, která právě v těchto dnech jedná o problematice množíren v Bruselu.

Falešné pasy

Potvrdilo se navíc, že v pořádku nebyly ani pasy potřebné k převozu do Česka, které nám při fiktivním prodeji psů množitel vydal. „Byly falešné. Nesouhlasila ani data očkování. Je proto pravděpodobné, že se na těchto špinavých obchodech podílel i veterinář, který pasy vystavil,“ uvedla předsedkyně SOS for Pets Danuše Herpe Jugmannová. „Doufáme, že se proto k soudu podaří pohnat i jeho,“ dodala.  

Němečtí ochránci se teď pokouší zajistit náhradní péči pro zbytek zabavených psů. O dalším osudu množitele Josefa H. rozhodne policie a státní zastupitelství.

Blesk tlapky: Kdo jsme

Jsme Blesk tlapky. Tým milovníků zvířat, který je na straně nejzranitelnějších - našich čtyřnohých přátel. Projekt plný silných příběhů především o psech a kočkách. 

Budeme bojovat za slušné pejskaře a chovatele a spolu s nimi se zasadíme o to, aby v Česku nekvetl nelegální obchod s zvířaty. Vyhlásíme nekompromisní válku tyranům a množírnám. Budeme sledovat příběhy čtyřnohých přátel a budete krok po kroku sledovat, jak se úřady a soudy postavily k potrestání viníků. A přineseme taky řadu zajímavých příběhů ze života lidí a zvířat.

Sledujte další kauzy Blesk tlapek: Všechny články ZDE

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

pelagie ( 24. listopadu 2018 09:39 )

souhlas!!!!!

ivuska1 ( 23. listopadu 2018 14:44 )

Vsechny mnozirny zakazat. Je to kruty obchod. Zvirata jsou zive bytosti!!!!! Chyba je hlavne v politicich , kteri rozhoduji o zakonech. Je jim jedno, ze zvirata trpi. Nezalezi jim ani na lidech natoz na zviratech.

bibijana ( 23. listopadu 2018 10:02 )

Velice chválím a oceňuji tuto iniciativu.Musí do toho jít lidé mladší, aktivní, s možností případy medializovat.Hlavně mít kontakty na vlivné osobnosti a politiky.Tam to všechno začíná a končí.Jedině přísný zákon,vysoké pokuty a tresty mohou trochu týrání zvířat snížit.Neustále píšu politikům,posílám jim případy týraných zvířat, vyzývám je k aktivitě,ale není to nic platné.Snažím se o zřízení veterinární policie s pravomocí, jako má celní správa a policie,taky nic.Chce to vyměnit šéfa Státní veterinární správy,není aktivní a rázný.Všechno to má ale dopad na moje zdraví.Chce to mladé,odolnější lidi. Díky Blesk tlapky, napište číslo účtu, ráda vám přispěju.

la_ragazza ( 23. listopadu 2018 08:51 )

Páni redaktoři, chci Vám z celého srdce za tento projekt poděkovat. Kéž by náš stát začal tvrdě postihovat tyto tyrany a přestal brát zvířata jako věci. Jsou to cítící živé bytosti a tak by se s nimi mělo zacházet. Přeji hodně úspěchů v těchto akcích a mnoho zachráněných (nejen ) pejsků.

anonym01 ( 23. listopadu 2018 08:28 )

POKUS S CÍLEM POŠKODIT ZDRAVÍ ZVÍŘETE TAK ŽE ZVÍŘETI PŘIVODI BOLEST . MĚL BY BÝT DOTYČNÝ ZATČEN A JÍT SI SEDNOUT MINIMALNE NA DVA ROKY.NUCENA PRACE V KAMENOLOMU BY MU NEŠKODILA. PŘECI HO NEBUDE ŽIVIT SPOLEČNOST.PŘED TÍM BY NEŠKODILO PSYCHIATRICKE VYŠETŘENÍ.POPŘ. DOZOR POLICIE /NARAMKY/ A TLUMIT DEVIACI LEKAMA!

Zobrazit celou diskusi
Další videa