Staroušek Dante odjel do nového domova. Nečekanému zázraku pomohly Blesk tlapky

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
26. října 2019
06:17

Zázrak, v který už nikdo téměř nedoufal, se odehrál v útulku Rafael v Hamru u Českých Budějovic. Stařičký baset Dante (10,5), kterého se rodina zbavila poté, co jeho panička zemřela, našel nový domov. A to díky reportáži Blesk tlapek.

Vážně nemocný Dante se na stará kolena znelíbil. Příbuzní jeho původní majitelky se už o něj nechtěli starat, a tak se jej zbavili. Zachránil ho spolek Pes nejvěrnější přítel, který mu našel dočasný domov v Rafaelu u Ivy Volkové.

Dante je už na tom tak dobře, že už mu v útulku pomalu vyhlíží nový domov.Dante je už na tom tak dobře, že už mu v útulku pomalu vyhlíží nový domov. | Jana Ulrichová

Nemocný a vystrašený se zlomenou duší

Dante měl nádor, srůsty na páteři, artrózu kyčle a kolene, měl záněty kůže, očí i uší a trápily ho kvasinky. Měl zlomenou i duši. I když je to dobrácký pes, kvůli strachu a bolestem, kterými trpěl, se při veterinárním ošetření choval agresivně. S tím vším si ale Iva Volková poradila. Díky lásce a péči, kterou Dantemu dala, se z něj stal během pár dnů velmi radostný pes, o čemž se reportérky Blesk tlapek samy přesvědčily.

Poznali ho v reportáži

Na základě reportáže Blesk tlapek se paní Ivě ozval Zdeněk Kunčar, který Danteho poznal. „Znal ho už jako štěně. Jeho panička jezdila k nim na vesnici na chalupu, byli sousedé a znali se velmi dobře. Dante si od mala hrál s jejich pejsky,“ popsala Iva Volková.

Dodala, že jakmile manželé Kunčarovi zjistili, že Dante dožívá v útulku, neváhali a rozhodli se dát mu domov na dožití. „Byli jsme velmi dojatí, když jsme ho v reportáži poznali. Mysleli jsme si, že už nežije,“ řekl Zdeněk Kunčar, který si pro Danteho přijel do útulku s dcerou.

Dante dostal nejkrásnější dárek, dožije doma u Zdeňka Kunčara, který si pro něj přijel se svou dcerou.Dante dostal nejkrásnější dárek, dožije doma u Zdeňka Kunčara, který si pro něj přijel se svou dcerou. | Rafael ops.

Návrat do míst, kde zažíval radost

Bylo to velmi dojemné shledání. „Dante byl šťastný, když je viděl. Bez problému s nimi odjel. Vrací se dožít do míst, kam jezdíval se svojí milovanou paničkou, která ho z celého srdce zbožňovala. Vrací se do míst, kde vyrostl, ke svým přátelům,“ neskrývala dojetí paní Iva, která zároveň poděkovala i reportérkám.

„Díky Blesk tlapkám se Dante vrací tam, kde to kdysi miloval,“ řekla s tím, že je rozechvělá, šťastná a dojatá.

Lásku, kterou mu Iva Volková dává, si Dante užívá.Lásku, kterou mu Iva Volková dává, si Dante užívá. | Jana Ulrichová

Iva pomáhá i knihou

Iva Volková založila útulek Rafael pro týrané, nechtěné, staré a nevyléčitelně nemocné psy v roce 2013. Za tu dobu prošla jejíma rukama řada svěřenců, většina s velmi pohnutými osudy. Vzpomínky na ně zachytila ve své knize Příběhy statečných, kterou letos vydala.

„Veškerý výtěžek z ní, který by měl být přes milión korun, půjde registrovaným útulkům na nákladné operace, které si nebudou moci dovolit,“ uvedla Iva Volková. Knihu lze koupit přímo u Ivy Volkové v útulku Rafael přes webové stránky www.rafael-ops.cz.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Monikay ( 28. října 2019 15:59 )

hrozně hezká zpráva

rentierskej ( 26. října 2019 12:13 )

i rok skvělého života pro psa (a nové majitele), stojí vždycky zato!
novým majitelům

http­s://ww­w.cl­ickan­dfeed­.cz/tl­acit­ko/
POUHÝM KLIKNUTÍM 1x denně, naplníte psí misku v útulku, (nic vás to nestojí) a psům / kočkám pomáhá.

sigmae ( 26. října 2019 11:49 )

klobouk dolů, vzít si k sobě starého psa znamená, že ho budete do 3 let oplakávat, ne každý si na to troufne

bibijana ( 26. října 2019 10:37 )

Noví majitelé jsou hodní lidé a mají zlaté srdce! Velký dík! Vždycky říkám, aby lidi, kteří se ujmou psa v nouzi, nebo z útulku, byli osvobozeni od placení poplatků za psa.Měla by to být taková kompenzace za to, že ušetří útulkům a tím i provozovatelům, spoustu finančních nákladů. Toto není na rozhodnutí zákonodárců, ale na dobré vůli každé obce a města.Ale i přesto všechny tyto ušlechtilé lidi,kteří zvířatům nezištně pomáhají, to musí hřát na duši,že udělali dobrý skutek.Jednou i oni budou odměněni něčím dobrým.

stooslu ( 26. října 2019 08:29 )

Iva Volková je zlatá žena! Obdivuji její srdce a vůli pomáhat těm nejposlednějším.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud