Alvina týraly děti, novou rodinu si teď sám vybírá. Najde spřízněnou duši?

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
22. 7. 2019
06:30

Více než rok čeká v útulku Psí domov v Řepnici na Litoměřicku na svého nového pána krásný výmarský ohař Alvin (4). Není to ale pes pro každého, zažil týrání, kvůli kterému byl z původní rodiny odebrán. Proto potřebuje někoho, kdo to s ním bude umět. Toho pak odmění láskou a navíc ho i bezpečně ohlídá.

„Alvin je u nás v útulku nejdéle, je tu už od loňského dubna, takže je tu momentálně služebně nejstarší. Žil v rodině v Hrdlech na Litoměřicku, odkud byl inspektorkou krajské veterinární správy odebrán, protože ho tam týrala majitelka a zejména její děti. Majitelka se ho vzápětí vzdala a souhlasila s jeho adopcí, proto ho můžeme nabízet,“ řekla majitelka Miluše Maskulanisová.

Alvin je velmi hravý, miluje aportyAlvin je velmi hravý, miluje aporty | Jana Ulrichová

K dětem ne

Najít Alvinovi nový domov ale není úplně jednoduché. Po předchozí zkušenosti nemá rád děti a vybírá si i mezi dospělými, ne každého přijme. S reportérkami Blesk tlapek byl ale kamarád hned, nechal se hladit a dožadoval se aportu. Zkušeného člověka, který psům rozumí a najde si k němu cestu, bude respektovat a milovat.

Chce si hrát

Alvin je velice přátelský pes, potřebuje jen čas na to, aby si na nové prostředí zvykl. Není to ale pes do bytu, potřebuje zahradu s přístupem do domu. Je zvyklý na kotec a na boudu. Je velmi hravý, pohyb vyžaduje, nepotřebuje ale dlouhé procházky. Když se mu budou noví majitelé dostatečně věnovat, hrát si s ním a házet mu jeho milované aporty, bude mu pak stačit proběhnout se jen po zahrádce. Je to také výborný hlídač, umí zavrčet i zaštěkat.

Alvin je velmi hravý, miluje aportyAlvin je velmi hravý, miluje aporty | Jana Ulrichová

Přijeďte se seznámit

Alvin čeká na svou novou rodinu v útulku Psí domov v Řepnici na Litoměřicku. Zájemci se na něj mohou přijet podívat a seznámit se s ním na adresu Řepnice 30, případně mohou psát na e-mailovou adresu marek.maskulanis@seznam.cz nebo volat na číslo 602 893 442.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa