Pátek 24. září 2021
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Polojasno 20°C

„Budu čerpat dotace a kňourat. Až do roztrhání těla!“ Spolu vzalo Babišovi heslo, rýpl si i Hamáček

Aktualizováno -
3. září 2021
07:21
Autor: simao - 
2. září 2021
22:05

Mezi Babišovým ANO a opozičními koalicemi Spolu a Pir+STAN to vře delší dobu, důkazem pak byly i poslední útoky a nadávky během středeční televizní debaty na CNN Prima News. Ve čtvrtek přišla další část přestřelek. A to kvůli tomu, že si ODS zaregistrovala doménu azdorostrhanitela.cz. Právě heslo „Až do roztrhání těla!“ přitom ANO uvedlo přímo na svém programu, který představilo ve čtvrtek v Ústí nad Labem. 

Koalice Spolu si přitom internetovou doménu zaregistrovala již 31. srpna. ANO s heslem vyrazilo vstříc ostré fázi kampaně 2. září.

„Jde o naši reakci na kampaň, kterou dnes představilo ANO. Součástí této reakce jsou i grafiky, které jsou umístěny na facebookové stránce ODS, které upozorňují na hrozby, kterým Česko čelí. Našim cílem je na tyto hrozby upozornit voliče a ve volbách je zastavit,“ uvedl pro Aktuálně.cz mluvčí ODS Václav Smolka.

Do koaličního partnera si však rýp ve čtvrtek i šéf ČSSD Jan Hamáček. „Teď už chápeme, proč ANO čekalo s programem až do 2. září. Originál totiž najdete na cssd.cz,“ uvedl na twitteru.

Ve čtvrtek přitom Babiš a další kandidáti ANO stanuli za řečnickým pultíkem u ústeckého hotelu Větruše - za heslem „Budu se za vás rvát. Až do roztrhání těla!“

Přímý útok na Babiše

Jak došlo k tomu, že ODS si doménu zaregistrovala přes svého zaměstnance Pavla Horáka s adresou Truhlářská 9, což je sídlo ODS v centru Prahy, předtím, než ANO s heslem vyrazilo před voliče, Smolka komentovat nechtěl. „Prahou se toho nese spousta,“ dodal pouze.

Spolu využilo heslo ke strefování se do premiéra Andreje Babiše (ANO). „Budu bránit komunisty. Až do roztrhání těla!“ „Zadlužím vaše děti. Až do roztrhání těla!“ „Budu čerpat dotace. Až do roztrhání těla!“ Vizuály zveřejnili občanští demokraté na svém facebooku.

ANO však nechává tento opoziční atak na Babiše a uzmutí představeného hesla v klidu. Alespoň dle vyjádření mluvčího hnutí Martina Vodičky.

Nepovedená kopie, zní z ANO

„Koalice nám ukradla jeden vizuál, vyrobila z toho dost odbytou kopii, ale my jim přesto upřímně děkujeme, že šíří náš kampaňový slogan. Očividně je lepší než ten jejich, čehož si všimli i jejich voliči,“ řekl Vodička Seznam Zprávám a dodal: „Nepovedenou kopií našich vizuálů nám opravdu nikdo kampaň ukrást nemůže.“

Ani on však nevysvětlil, jak došlo k tomu, že se Spolu ke kampaňovému heslu dostalo ještě předtím, než jej ANO ve čtvrtek představilo.

SPOLU o Andreji Babišovi říkáme pravdu, on se chystá v kampani lhát až do roztrhání těla jako obvykle,“ tvrdí však předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Babiš: Chceme je porazit

Andrej Babiš o sloganu „Až do roztrhání těla!“ mluvil ve čtvrtek večer na TV Nova. „To je to, co já dělám. Bojuju za české zájmy na Evropské radě za peníze, které jsme dostali na příští období - 978 miliard. Bojuju proti ilegální migraci, kdy jsme zrušili ty kvóty. Bojuju za to, abychom měli vlastní energetický mix, za jádro, za plyn a další věci. Ano, pracujeme ve prospěch naší země, v prospěch našich občanů a já myslím, že lidi to vidí, že naše vláda je úspěšná,“ míní Babiš.

„Bohužel jsme měli smůlu, že naše vláda musela řešit covid, lockdowny, očkování, tornádo, Vrbětice, Afghánistán. A teď samozřejmě návrat dětí do škol a lidí z dovolených. Já jsem celé léto pracoval, nebyl jsem na dovolené,“ poznamenal Babiš.

„Určitě chceme vyhrát, proti nám stojí pět stran, které se bály bez koalic se s námi střetnout v tomhle politickém souboji. No a pokud bysme nevyhráli, tak samozřejmě asi bych z toho vyvodil osobní zodpovědnost,“ dodal Babiš.

Ostrý start kampaně však premiérovi Babišovi zhořkl. Dorazil na něj totiž i jeho syn Andrej Babiš mladší, který se svého otce jal veřejně kontrolovat, byťpřes bodyguardy, kteří cestu k premiérovi zahradili svými těly.

„Otec se setká se synem a musí stát za ochrankou? Je mi smutno že k takové situaci dojde, to je něco, co žádný rodič nemůže přejít jen tak, krev není voda a setkání s dětmi má vypadat úplně jinak,“ komentoval ústecký výjev šéf KDU-ČSL Marian Jurečka na twitteru.

Video Andrej Babiš mladší konfrontoval svého otce - Blesk

pokrok ( 5. září 2021 19:39 )

A budu zaklekávať, a ničit vaši půdu a toky vašich řek
a tuny ryb c nich . A hlavně vás udávat - vy hlúpí Čehúni,-
veď som na vás - politiky vedol svoje složky !

Vietě kto ja som ? Agent ŠTB šč.25085 s krycim menom,-
Andreš Bureš.

Stačí si přečíst článek:


Smrtelné nehody v okolí Babiše? - Manipulátoři.cz
http­s://ma­nipu­lato­ri.cz › smrtelne-nehody-v-okoli-babise
26. 8. 2020

Je zde několik lidí- vč. Franty Mrázka, který měl na Babiše složky ,-
či majitel kosteleckých uzenin Jan Boček atd.. ,.-

kteří museli jít "pod kytičky",-
aby já - Babiš mohl v klidu se svou sektou ANO
okrádat a dojit naši zemi .

A to díky právě těm hlupákům,-
kteří jsou pro další naši generaci zaevidováni s Babišem -
coby jejich kamarádem a to jak na fotkách tak i na videích!!

Tito všichni budou za svůj osud "pěkně / děkovat svým rodičům
a prarodičům - za jejich vřelou lásku k estébáku, zloději a podrazáku - Andréši Babišovi- který přišel vydojit a ožebračit jejich zem!

Smrtelné nehody v okolí Babiše?

poplachzpravyANO ( 5. září 2021 16:40 )

roztrhání

poplachzpravyANO ( 5. září 2021 16:39 )

"...až do rotrhání těla"
Samozřejmě nikoliv svého.

padrino ( 3. září 2021 13:12 )

„Otec se setká se synem a musí stát za ochrankou? Je mi smutno že k takové situaci dojde, to je něco, co žádný rodič nemůže přejít jen tak, krev není voda a setkání s dětmi má vypadat úplně jinak,“ komentoval ústecký výjev šéf KDU-ČSL Marian Jurečka na twitteru.

I vyšinutej junior premiéra může zabít.Ani na dceru se tenhle "pánbíčkář" nezmůže.

jajas ( 3. září 2021 11:59 )

Trapná koalice prostě není schopna nejen kecama, ale už i na plakátech uvést konečně, jaký mají jednotlivé splácaniny program, jedinné co jsou schopni "vymyslet" je antiBabiš, jeho slogany a fotky....velice jednoduché, trapné, opakující se už asi tři roky...pokud je jedinný způsob opozice, vést svou volební kampaň jen proti Babišovi, pak budu volit Babiše, protože netuším, co ostatní strany nabízejí, kromě odchodu Babiše.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa