Středa 14. duben 2021
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

ANO volby nevyhraje, premiérem Bartoš, KSČM z kola ven? Bookmakeři vypsali nové kurzy

Autor: ČTK - 
28. února 2021
21:01

V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je aktuálně kurz 1,46:1, na výhru se dá sázet v kurzu 2,5:1. Největším favoritem na příštího premiéra je předseda Pirátů Ivan Bartoš (1,9:1) před současným předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO, 2,5:1). Sázkaři se zatím mírně přiklánějí k vítězství ANO, nejvyšší sázka je 300 000 korun. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří, které ČTK oslovila. Prezident republiky se souhlasem předsedy vlády vyhlásil volby na 8. a 9. října.

Vládnoucí hnutí ANO bylo dlouhodobě ve všech průzkumech favoritem voleb do Poslanecké sněmovny 2021. Také podle bookmakerů Tipsportu mělo ANO s náskokem na podzim vyhrát, ukazovaly to i náběry sázkařů. Jenže obrovská nespokojenost společnosti s řešením koronavirové krize začala straně premiéra Babiše ubírat body,“ uvedl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Ještě větší ranou pro hnutí Andreje Babiše podle něj bylo nedávné složení a podepsání volebních koalic tvořených z opozičních stran.

Tipsport zatím přijal na volební výsledek ANO sázky za čtyři miliony korun. „Mírně vede varianta, že volby vyhraje. Na tuto možnost taky padla zatím největší sázka za 300 tisíc korun v kurzu 2:1,“ doplnil Hadrava.

Bartoš favoritem, předčil Babiše

V nabídce Fortuny je aktuálně 14 kandidátů na budoucího premiéra. Největším favoritem je Ivan Bartoš (1,9:1), následují Andrej Babiš (2,5:1), předseda ODS Petr Fiala (6:1) a předseda STAN Vít Rakušan (8:1).  Firma podle mluvčího Petra Šraina zařadila událost do nabídky v polovině února, kdy bookmakeři ohodnotili šance Bartoše a Babiše jako vyrovnané.

Sázkaři se každopádně poměrně jasně přiklonili na stranu Ivana Bartoše, který se tak dostal do pozice hlavního favorita. Preference sázkařů se dozajista bude ještě posouvat, jistě ji ovlivní nový volební systém, v neposlední řadě pak i vývoj pandemie, který je pro náladu ve společnosti zcela zásadní,“ uvedl Šrain.

Babiš podle něj dál zůstává největším favoritem na příštího prezidenta v kursu 2,2:1, přičemž jeden ze sázkařů na tuto variantu před pár dny vsadil 500 000 korun. Kurs 5,5:1 nabízí Petr Pavel, na Václava Klause staršího a Pavla Fischera se dá sázet v poměru 10:1.

KSČM bude bojovat o překročení pěti procent?

Podle mluvčí Chance Markéty Světlíkové nastal zvrat v kurzech na volební vítězství ANO v polovině prosince, od té doby je kurzovým favoritem možnost, že volby nevyhraje. Jak uvedla, zhruba dvě třetiny sázkařů však při relativně vysokém kurzu sázejí na úspěch Babišova hnutí.

V Tipsportu a Chanci lze sázet na volební výsledek ANO, SPD a KSČM. Podle bookmakerů by hnutí ANO mělo získat zhruba 25 procent hlasů. SPD by nemělo překročit deset procent a KSČM bude bojovat o překročení pěti procent, které jsou potřebné pro vstup do Sněmovny.

Video Babiše bych volil jako svého nástupce, řekl Zeman - Blesk

LuCo ( 6. března 2021 15:14 )

kobylo 1!Učeš si dredy, dej si nějakou tu drogu a nech se vycpat do muzea demožumpy!

kobyla1 ( 5. března 2021 22:23 )

LuCo: Tak už se taky konečně probuď ty vem.eno z kapra

LuCo ( 5. března 2021 19:39 )

Ve škaredém snu: Vládne nám premier Fiala,vícepremierka č.1 Pekar Adamová, vícepremier č. 2 Jurečka!!Probudil se sice počuraný, ale šťastný, že šlo jen o špatný sen...

LuCo ( 5. března 2021 19:30 )

Zdálo se mu ve škaredém snu: !Bartoš = premier, Rakušan = vícepremier... A v tom se probudil ze sna a měl ruku v nočníku!

LuCo ( 5. března 2021 19:06 )

Ratlíci (a husy) všech stran, spojte se!! Vlčák vás rozsápe na prvočinitele a v zástupu půjdete do p...le!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa