Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno 21°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Velká bitva o Ústí: Babiš půjde přímo proti Bartošovi! Šéf Pirátů si rýpl do ANO

Aktualizováno -
29. července 2021
09:49
Autor: ČTK, vei, simao - 
28. července 2021
07:22

V říjnových volbách se chystá jeden velký střet. Premiér a předseda ANO Andrej Babiš totiž povede kandidátku svého hnutí v Ústeckém kraji - a utká se tak tváří v tvář s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Rozhodl o tom na dnešním jednání republikový výbor ANO.

Podle původních nominací měl Andrej Babiš (ANO) vést hnutí do voleb stejně jako v minulosti ve středních Čechách. Nakonec se ale utká se šéfem Pirátů Ivanem Bartošem v Ústeckém kraji, dvojkou tamní kandidátky ANO bude poslanec a manažer hnutí Jan Richter.

Bartoš: Za vlády ANO se situace v kraji zhoršuje

Pirát Bartoš v reakci pro Blesk Zprávy uvedl, že je pro něj důležitější, co lze nabídnout lidem v kraji a jak jim pomoci, než politická přetahovaná. „Andrej Babiš, dle svého vyjádření bude lidem v kraji vysvětlovat, proč není Bartoš vhodný kandidát na premiéra,“ upozorňuje šéf Pirátů, který se chce zaměřit víc na představení programu a pomoci do budoucna.

„Byl bych rád, kdyby to samé dělal i pan premiér a nabídl strádajícím lidem víc než jen program antiBartoš,“ podotkl Bartoš.

Podle něj se však problémy v kraji za vlády ANO prohloubily. „Ústecko je jeden z nejvíce opomíjených regionů, kde se zrcadlí největší problémy naší země jako exekuce, nezaměstnanost, zhoršená dostupnost zdravotní péče či přístupu ke vzdělání, vyloučené lokality. To vše se za 8 let vlády ANO v kraji výrazně zhoršuje, což voliči vnímají,“ míní Bartoš.

Video  Jak se stal Bartoš Pirátem a jak to má s marihuanou?  - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Havlíček místo Babiše ve Středočeském kraji

Ve Středočeském kraji bude lídrem místo Babiše vicepremiér Karel Havlíček, kterého v čele jihočeské kandidátky nahradí ministr životního prostředí Richard Brabec.

Brabce na druhém místě jihočeské listiny doplní poslanec Roman Kubíček, Havlíčka na středočeské poslanec a přednosta Kliniky hepatogastroenterologie v IKEM Julius Špičák.

Kandidátku hnutí na Vysočině povede Drahoslav Ryba, který nedávno skončil na pozici generálního ředitele hasičského sboru. Z druhého místa ho doplní poslankyně Monika Oborná.

V Jihomoravském kraji hnutí do voleb povede vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová, dvojkou bude vysokoškolský pedagog a poslanec Karel Rais.

V Královéhradeckém kraji kandidátku povede ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, za ní bude lékař a poslanec Jiří Mašek. V čele kandidátky ve Zlínském kraji opět bude předseda Sněmovny Radek Vondráček, za ním poslanec Marek Novák.

V Praze bude lídrem poslanec Patrik Nacher, dvojkou přednostka Pracoviště preventivní kardiologie v pražském IKEM a poslankyně Věra Adámková. V Olomouckém kraji bude v čele kandidátky poslanec a bývalý hejtman Ladislav Okleštěk, za ním šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

V Plzeňském kraji bude oproti předpokladům až dvojkou jeden ze zakládajících členů hnutí poslanec Jan Volný. V čele bude ředitelka Alzheimer centra Ivana Mádlová. Za lídrem moravskoslezské kandidátky - hejtmanem a poslancem Ivem Vondrákem - bude dvojkou ministr obrany Lubomír Metnar.

V Karlovarském bude podle předpokladů v čele poslankyně a bývalá hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, za ní bude lékařka a poslankyně Věra Procházková. V Pardubickém kraji dostal přednost lékař a poslanec David Kasal, dvojkou bude ekonomka Jana Hanzlíková. V Libereckém kraji povede kandidátku poslankyně a lékařka Jana Pastuchová, následovaná poslancem a zemědělcem Davidem Pražákem.

Video  Babiš: Cizáky nechceme! Premiér se v Průhonicích omlouval za svá slova, prý se přeřekl  - Facebook - A. Babiš
Video se připravuje ...

LuCo ( 1. srpna 2021 13:18 )

Copak těch tajtrlíků od Pirátů jsme měli možnost poznat málo? Všude byli, všechno znají! Hledat něco užitečného, co pro republiku udělali, marná snaha!!!

luder ( 1. srpna 2021 08:26 )

Prague pride neboli Pirátská Bartošova akce! Uchyláky bude volit jedině nějakej cvok kterému nezáleží na naši zemi a nechá si ji prznit těmito individui včetně afroarabskými migranty kteří se na pozvání k nám navždy nastěhují!

hejhej ( 31. července 2021 12:43 )

7vox7: Naprostý souhlas.

hejhej ( 31. července 2021 12:42 )

marmat:
Ten ubožák POKROK buď kopíruje nebo trapně jmenuje p. preiéra "Bureš a stbákem". Agenti stb jsou ti, kteří za totáče byli nebo měli rodiny na západě. Ale duševním ubožákům se těžko fakta vysvětlují.

hejhej ( 31. července 2021 10:55 )

marmat:

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa