Paroubka „potopilo“ vedení ČSSD. Do Senátu ho na Ostravsku nepodpoří

15. 6. 2018
17:00

Bývalý sociálnědemokratický premiér Jiří Paroubek nebude moct jako nezávislý kandidát usilovat o vstup do Senátu v Ostravě s podporou sociální demokracie. Rozhodlo o tom v pátek předsednictvo ČSSD. Nominaci doporučil členům předseda strany Jan Hamáček, který se s Paroubkem sešel minulý týden, přesto podle zdrojů ČTK nominace neprošla.

S Paroubkem jako kandidátem v podzimních volbách do horní komory přišla ostravská ČSSD. Mohl kandidovat ve volebním obvodě 71 Ostrava-město. V květnu uvedl, že na podzim zváží případný vstup do ČSSD. Jako hlavní téma vnímá v Ostravě bytovou problematiku a nedostatek sociálních bytů. Zaměřit se chtěl také na ochranu životního prostředí a dopravní infrastrukturu.

Z ČSSD Paroubek vystoupil v říjnu 2011 a založil stranu Národní socialisté – levice 21. století (LEV 21), která ve volbách neuspěla. Z politiky odešel v roce 2014, když skončil v čele LEV 21. Tehdy se rozhodl věnovat rodině, podnikání, akademické činnosti a veřejně prospěšným činnostem.

Nyní pětašedesátiletý Paroubek vstoupil do obnovené ČSSD v roce 1989. Hned zamířil do jejího vedení, stal se ústředním tajemníkem a v roce 1993 neúspěšně kandidoval na předsedu proti Miloši Zemanovi.

Do nejvyšší politiky naplno vstoupil v dubnu 2005, kdy se stal premiérem i předsedou strany. Sociální demokraty vedl v letech 2006 až 2010, kdy přes vítězství ve sněmovních volbách nedokázal znovu vládu sestavit. Minulý rok Paroubek usiloval o návrat do ČSSD, obvodní výkonný výbor v Praze 5 tehdy jeho žádost nepodpořil.

Video Paroubek a 150 000 výživného pro Petru: Co o budoucí bývalé ženě řekl? - redakce Blesk
1080p 720p 360p

Doporučujeme
hejhej ( 15. června 2018 19:39 )

Sliby kandidátů do zbytečného senátu - trafiky jsou směšné. Žáden senátor za celou dobu, co tato zbytečná instituce existuje neudělal pro lidi nic.

naser ( 15. června 2018 18:26 )

Zadny koryto pro paroubka?

zada ( 15. června 2018 18:08 )

MUsím se podělit. co je pravdy na tomhle, pokud je to pravda dejte vědět : "Hamacek je jen dalsi pijavice Bakaly, prisata na hrbete CR. Je to jeden z nejvetsich US neoconu uvnitr CSSD. Je clenem predstavenstva US natlakoveho think tanku Aspen Institute Central Europe. Cestna predsedkyne je M. Albright, Michael Zantovsky, president mez.poradniho sboru poradcuAspenu a jakby ne, Zdenek Bakala, viceprezident tohoto sboru. Proto ta snaha o post ministra vnitra. Je potreba ututlat aferu OKD. Bakalovi jde rovnez o kontrolu kauzy kolem lithia na Cinovci. A tak je nasnade, ze nazorove rozdily mezi Babisem a Zemanem organizuje prave Aspen Inst. podle pokynu Bakaly. Takze si nedelejme iluze. Pokud "lid" zadal uvezneni Bakaly, dockal se jen toho, ze Bakala bude pres Hamacka ovlivnovat vnitron a deni v CR. A ze udela i najaky tem komplot s Babisem je nabiledni. Tandem Zeman- Babis se rozpadnout musel." Je to blbý vtip nebo není?

amaea ( 15. června 2018 17:32 )

Paroubek ? To neznám. Hovada Hašek a Škromach ještě existují ?!? To snad ne

DWEI ( 15. června 2018 17:26 )

Článek nám v rodině udělal radost a doufáme, že se zpět do nejvyšší politiky nedostane!!! Už stačilo pane Paroubek!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa