Hamáček vyslyšel Paroubka: Navrhne ČSSD jeho podporu ve volbách do Senátu

7. 6. 2018
18:41

Předseda ČSSD Jan Hamáček navrhne stranickému předsednictvu, aby schválilo kandidaturu bývalého premiéra Jiřího Paroubka jako nezávislého kandidáta do Senátu v Ostravě s podporou sociální demokracie. Hamáček, který ve čtvrtek s někdejším předsedou ČSSD Paroubkem o záležitosti jednal, to řekl ČTK a České televizi. Vedení strany se bude návrhem ostravské ČSSD zabývat v pátek za týden.

„Probírali jsme okolnosti jeho možné kandidatury. Každý kandidát musí být schválen předsednictvem strany. Budu navrhovat předsednictvu, abychom schválili jeho kandidaturu jako nezávislého s podporou sociální demokracie,“ uvedl Hamáček. Podotkl, že Paroubek má v Ostravě silnou podporu. Soudí, že má ostravským voličům co nabídnout.

Podle Paroubka bude Hamáček jeho senátní kandidaturu za ČSSD podporovat i při schvalování ve vedení strany. „Myslím, že ano, takhle mi to řekl,“ uvedl Paroubek po setkání s Hamáčkem na dotaz ČTK, zda ho Hamáček podpoří i při schvalování nominace předsednictvem ČSSD. Paroubek s Hamáčkem hovořil i o dalších možnostech spolupráce, konkrétnější ale být zatím nechtěl.

Video Paroubek a 150 000 výživného pro Petru: Co o budoucí bývalé ženě řekl? - redakce Blesk
1080p 720p 360p

S Paroubkem jako kandidátem v podzimních volbách do horní komory přišla ostravská ČSSD. Paroubek by mohl kandidovat ve volebním obvodě 71 Ostrava-město. V květnu uvedl, že na podzim zváží případný vstup do ČSSD. Jako hlavní téma vnímá v Ostravě bytovou problematiku a nedostatek sociálních bytů. Zaměřit by se chtěl také na ochranu životního prostředí a dopravní infrastrukturu.¨

Z ČSSD Paroubek vystoupil v říjnu 2011 a založil stranu Národní socialisté - levice 21. století (LEV 21), která ve volbách neuspěla. Z politiky odešel v roce 2014, když skončil v čele LEV 21. Tehdy se rozhodl věnovat rodině, podnikání, akademické činnosti a veřejně prospěšným činnostem.

Nyní pětašedesátiletý Paroubek vstoupil do obnovené ČSSD v roce 1989. Hned zamířil do jejího vedení, stal se ústředním tajemníkem a v roce 1993 neúspěšně kandidoval na předsedu proti Miloši Zemanovi.

Do nejvyšší politiky naplno vstoupil v dubnu 2005, kdy se stal premiérem i předsedou strany. Sociální demokraty vedl v letech 2006 až 2010, kdy přes vítězství ve sněmovních volbách nedokázal znovu vládu sestavit. Minulý rok Paroubek usiloval o návrat do ČSSD, obvodní výkonný výbor v Praze 5 tehdy jeho žádost nepodpořil.

Jan Hamáček (ČSSD) v rozhovoru pro BleskJan Hamáček (ČSSD) v rozhovoru pro Blesk | 


Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
mirkazam ( 8. června 2018 16:35 )

Paroubek je s typu ...dveřmi vykopnou,oknem vleze spátky. Dělá ze sebe nepostradatelného ,ale v podstatě se cpe tam,kde to sype.

hejhej ( 8. června 2018 09:27 )

Paroubek prý má kandidovat v Ostravě. On tam přece nebydlí. Snad ostravané mají rozum a nebudou vtíravý sexy mozek volit.Když už budou volit - senát je zbytečný, pak někoho z Ostravy.

mirkazam ( 8. června 2018 08:12 )

Drzost tohoto namyšleného náfuky a suferéna je neskutečná.A to prohlásil ještě,že chce kandidovat na prezidenta.J e vidět,že někomu naprosto chybí trocha soudnosti...

junkiexl ( 8. června 2018 05:49 )

Clovek, co se pri reci chyta za nos nebo sam sebe taha za ucho lze, lze a lze. To je stara psychologicka pravda. Hamacek, udelaji si kurs u nejakych PR odborniku, jinak vi cely cesky narod, ze jsou ulhany mafioso III. cenove skupiny. On uz to teda vi, ale poslouchaji Hamacek: nedavaji to najevo tak nestydate okate! Tomu se Hamacek rika “ zachovavat dekorum”.

tomik007 ( 7. června 2018 21:13 )

Odpovidajici prurez soucasne ceske spolecnosti

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa