ČSSD má v eurovolbách „vzkřísit“ Poc. Na kampaň bude mít jen 5 milionů

30. 11. 2018
16:50

Do evropských voleb, které se budou konat příští rok v květnu, chce ČSSD na prvním místě nominovat europoslance Pavla Poce, na druhém další současnou europoslankyni Olgu Sehnalovou. Z nových tváří se má na kandidátce ČSSD o přízeň voličů ucházet například šéf mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček. Seznam dnes sestavilo grémium ČSSD, schvalovat ho má příští sobotu v Hradci Králové širší vedení sociální demokracie, později ústřední výkonný výbor. „Jde o vyváženou kandidátku,“ řekl novinářům po jednání předseda ČSSD Jan Hamáček.

V rozpočtu, který budou sociální demokraté schvalovat za týden, počítá ČSSD na evropské volby s výdajem pět milionů korun, řekl Hamáček.

Znovu se o post v Evropském parlamentu nebudou ucházet zbylí dva zástupci ČSSD Miroslav Poche, kterého ČSSD bez úspěchu navrhovala na funkci ministra zahraničí, a filozof Jan Keller. Hamáček také uvedl, že o vstup do Evropského parlamentu se nebude ucházet žádný ze zákonodárců působících v české politice.

„Je to z mého pohledu vyvážená sestava zkušených evropských politiků a nových tváří,“ uvedl. Dodal, že na dalších místech kandidátky budou někteří úspěšní komunální politici a političky.

V posledních eurovolbách byl Poc trojkou za Kellerem a Sehnalovou. Poc i Sehnalová se letos neúspěšně ucházeli o funkci místopředsedy sociální demokracie.

Čtyřiapadesátiletý Poc je europoslancem od roku 2009. Vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po studiu pracoval v etologické laboratoři Fyziologického ústavu ČSAV, později jako městský ekolog a následně jako vedoucí odboru životního prostředí v Mariánských Lázních. V letech 1998-2002 byl místostarostou Mariánských Lázní. Členem ČSSD je od roku 1997.

Video Za odolné bakterie si můžeme sami. Antibiotika mohou přestat úplně působit, varuje europoslanec Pavel Poc (ČSSD) - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

Doporučujeme
Juras1 ( 30. listopadu 2018 17:37 )

Za všechny ty prasárny, co provedli Babišovi a jak se chovaji v europarlamentu už socanům nepomůže ani svěcená voda i kdyby za ně kandidoval Pán Bůh. Jsou to prostě lumpové, kteří v politice končí - naprosto nevolitelní

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa