ČSSD má v eurovolbách „vzkřísit“ Poc. Na kampaň bude mít jen 5 milionů

Aktualizováno -
10. 4. 2019
10:00
Autor: ČTK - 
30. 11. 2018
16:50

Do evropských voleb, které se budou konat v květnu, ČSSD na prvním místě nominovala europoslance Pavla Poce, na druhém další současnou europoslankyni Olgu Sehnalovou. Z nových tváří se má na kandidátce ČSSD o přízeň voličů ucházet například šéf mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček. Seznam sestavilo grémium ČSSD. „Jde o vyváženou kandidátku,“ řekl novinářům po jednání předseda ČSSD Jan Hamáček.

V rozpočtu, který budou sociální demokraté schvalovat za týden, počítá ČSSD na evropské volby s výdajem pět milionů korun, řekl Hamáček.

Znovu se o post v Evropském parlamentu nebudou ucházet zbylí dva zástupci ČSSD Miroslav Poche, kterého ČSSD bez úspěchu navrhovala na funkci ministra zahraničí, a filozof Jan Keller. Hamáček také uvedl, že o vstup do Evropského parlamentu se nebude ucházet žádný ze zákonodárců působících v české politice.

„Je to z mého pohledu vyvážená sestava zkušených evropských politiků a nových tváří,“ uvedl. Dodal, že na dalších místech kandidátky budou někteří úspěšní komunální politici a političky.

V posledních eurovolbách byl Poc trojkou za Kellerem a Sehnalovou. Poc i Sehnalová se letos neúspěšně ucházeli o funkci místopředsedy sociální demokracie.

Čtyřiapadesátiletý Poc je europoslancem od roku 2009. Vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po studiu pracoval v etologické laboratoři Fyziologického ústavu ČSAV, později jako městský ekolog a následně jako vedoucí odboru životního prostředí v Mariánských Lázních. V letech 1998-2002 byl místostarostou Mariánských Lázní. Členem ČSSD je od roku 1997.

Kandidátka ČSSD pro volby do Evropského parlamentu

 1. Pavel Poc
 2. Olga Sehnalová
 3. Radek Hlaváček
 4. Zuzana Brzobohatá
 5. Pavel Kawulok
 6. Daniela Vašátková
 7. Jaroslav Veselý
 8. Lucie Svobodová
 9. Jakub Kulhánek
 10. Daniela Smetanová
 11. Roman Váňa
 12. René Příhoda
 13. Lukáš Kaucký
 14. Jan Košák
 15. Tomáš Binder
 16. Milan Blahura
 17. Radek Scherfer
 18. Suzan Saidamová
 19. Tomáš Řepa
 20. Martin Špánek
 21. Gabriel Forman
 22. Petr Lebeda
 23. Miloš Balabán
 24. Markéta Wernerová
 25. Kristián Malina
 26. Marcel Kučera
 27. Tomáš Soukal
 28. Radim Technik

Video Za odolné bakterie si můžeme sami. Antibiotika mohou přestat úplně působit, varuje europoslanec Pavel Poc (ČSSD) - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová

boxer ( 10. dubna 2019 11:05 )

Hamáčku, nechci být špatný prorok, ale myslím si, že je to marný boj. Raději zaplaťte dluhy a až budete předávat klíče od Lidového domu, tak poslední ať nezapomene zhasnout.

petr366 ( 10. dubna 2019 10:42 )

Politická mrtvola se dá vzkřísit leda jako zombie. Díky nechcu.

Juras1 ( 30. listopadu 2018 17:37 )

Za všechny ty prasárny, co provedli Babišovi a jak se chovaji v europarlamentu už socanům nepomůže ani svěcená voda i kdyby za ně kandidoval Pán Bůh. Jsou to prostě lumpové, kteří v politice končí - naprosto nevolitelní

Zobrazit celou diskusi
Další videa