Představte si, že vás vykradou zloději, omylem vytopíte byt nebo se vám sama od sebe vznítí rychlovarná konvice a vypukne požár. Bohužel, tyto katastrofy se dějí, nehledě na to, jak velký pozor si dáváte. Budete-li mít sjednané pojištění svého bydlení, tak vám v takovýchto případech pojišťovna vyplatí peníze, za které si snadno obstaráte nové vybavení bytu a také ho nově opravíte. 

Pojištění je dvoje – pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. To první kryje škody způsobené na nemovitosti jako takové. Jde tedy o zdi, podlahu, stropy, zárubně a další části dané nemovitosti, které jsou k ní napevno přidělané, tedy například i vestavěné skříně nebo přišroubovaná kuchyňská linka. Pojištění domácnosti chrání ty kusy vašeho domova, se kterými jde hýbat – nábytek, oblečení, knihy, obrazy. Kromě toho je třeba pojistku ideálně jednou za dva roky aktualizovat, protože ceny nemovitostí neustále rostou. Právě kvůli tomu je mnoho domácností v zemi pojištěno nedostatečně, lidé tak mají svůj majetek podpojištěný.

Nevíte si rady?

Co by měla pojistka obsahovat a jak ji uzavřít tak, aby pro vás byla výhodná? Pokud nechcete udělat chybu a vyhazovat peníze oknem za špatně sjednanou pojistku, neváhejte se obrátit na bezplatné finanční poradenství Partners. Renomovaní odborníci vám poradí a vše uzpůsobí dle vašich současných potřeb. Více se dozvíte ve videu.