V zahraničí skončila čtvrtina peněz

Celá jedna polovina uživatelů Plné Peněženky nakoupila před Vánoci alespoň jednou v některém ze zahraničních e-shopů. Nejoblíbenějšími obchody jsou Aliexpress, eBay a Booking. Za hranicemi Česka utratili uživatelé celou čtvrtinu svých peněz. I letos tak většinou nakupovali v některém z českých e-shopů. Oproti loňsku se však útraty v zahraničí zvýšily o téměř 30 %.

Za vánoční dárky téměř čtvrt miliardy

V předvánočním období utratili uživatelé Plné Peněženky celkem 270 miliónů korun. Velkou část nákupů tvořila elektronika, vybavení a doplňky do domácnosti, hračky a móda. Největší nárůst však zaznamenaly nákupy dovolené a ubytování. Meziročně se vánoční útraty za cestování navýšily o 24 %.

Nakupovat chytře se vyplatí

PlnáPeněženka.cz rozdělila mezi své uživatele celkem 123 000 000 korun. Služba je přitom pro kohokoliv zcela zdarma. Stačí zadat e-mail a vybrat si pro své nákupy některý z více než 500 prověřených e-shopů, mezi nimiž nechybí například Datart, Dr. Max, Notino, About You nebo třeba Astratex.

Za každý nákup v některém z partnerských e-shopů získá uživatel tzv. cashback, tedy část peněz ze zaplacené ceny zpět. Většinou se jedná o částku kolem 5 % kupní ceny, ale u některých nákupů to může být až 40 %. Navíc tyto peníze získá uživatel i v případě, že nakupuje zboží již zlevněné.

Dárky na poslední chvíli a výprodeje

Pokud náhodou ještě nemáte všechny dárky a patříte mezi ty, kteří nakupují v posledních hodinách před Vánoci, nakupte s Plnou Peněženkou. I teď ještě stihnete nakoupit třeba poukazy na zážitky, ubytování nebo dárkové vouchery ve vybraných e-shopech a z každého nákupu navíc získat část peněz zpět.

Zkrátka nepřijdete ani po Vánocích. Většina e-shopů již avizovala, že bude mít zajímavé povánoční výprodeje za báječné ceny. Stačí se registrovat na PlnáPeněženka.cz a žádná výhodná akce vám neunikne.