Dům číslo 23 se nachází na náměstí 28. října a jeho majitel s ním má ambiciózní plány – chystá se vytvořit pohodlné útočiště, sloužící především k odpočinku: moderní wellness hotel.  Aby tento plán mohl uskutečnit, je nezbytné stavbu zrekonstruovat. Součástí rekonstrukce je i výběr vhodné izolace.

Minerální vata nebo Chytrá pěna?

Zpočátku se počítalo se zateplením pomocí minerální vaty. Tento postup se však ukázal jako nevýhodný – časově i finančně. Proto nakonec padla volba na PUR pěnu.

Co by s využitím vaty trvalo celých 28 dní, zabralo s Chytrou pěnou pouhých osm. Zateplení minerální vatou by muselo provádět nejméně 10 pracovníků, ale s izolací PUR pěnou si dokázali poradit jen dva aplikační technici. Celý proces tak majiteli umožnil ušetřit čas i počet pracovníků.

Díky použití Chytré pěny se rovněž podařilo zachovat prostor, který by jinak zabírala izolace minerální vatou. Ten může nyní majitel využít i jinak.

Autor: Chytrá Pěna Bohemia

Výhody použití Chytré pěny

Chytrá pěna je polyuretanová pěna, která se nanáší nástřikem a patří k nejdokonalejším izolačním materiálům současnosti. Umožňuje bezespárové těsnění domu, efektivně zabrání vzniku teplených mostů, nedochází u ní k drolení a vzniku spár a vykazuje skvělou účinnost i v tenčích vrstvách. Lze ji nanést na všechny typy materiálů, a dokonce i na zakulacené tvary. Díky nulové potravinové hodnotě neláká škůdce, jako jsou hlodavci nebo hmyz, udrží si nezměněné vlastnosti po celou dobu životnosti vaší stavby, je šetrná k životnímu prostředí a vhodná i pro alergiky, protože snižuje výskyt alergenů.

Kromě rodinných domů a historických staveb je vhodná rovněž k zateplení průmyslových areálů a hal, bytů a modulových kontejnerů. Funguje nejen jako tepelná izolace, ale také jako izolace zvuková a vodní.

Autor: Chytrá Pěna Bohemia

Úspora při zateplení věže

Historická věž se zateplila pomocí polotvrdé pěny, která je pevnější a odolnější vůči horším podmínkám než pěna měkká. Propouští méně vodních par a perfektně vyhovuje prostorám s vyšším rosným bodem nebo střídajícími se teplotami. Tam, kde je na izolaci jen minimum prostoru, ji rozhodně oceníte – zejména na místech, jako jsou terasy či podkrovní byty.

Zbytek objektu – veškeré povrchy, rozvody, stropy, stěny i klimatizační potrubí – se zateploval pomocí měkké PUR pěny.