Ať už se vás sneakers kultura dotkla nebo ne, pravdou je, že patří mezi světově nejúspěšnější módní byznys. Pro mnoho lidí jsou správné sneakersky zásadním symbolem a v podstatě by bez nich nevyšli ani s odpadky k popelnici.

Co jsou sneakers boty?

Sneakers boty se dají z angličtiny přeložit jako tenisky a jsou synonymem pro sportovní obuv vhodnou k fyzické aktivitě a běžnou každodenní činnost. Představují obuv s pružnou podešví a se svrškem z kůže nebo odolné tkaniny. Zde totiž nejde jen o vzhled, ale také o pohodlnost. Nohy musí mít v botě prostor pro pohyb a bota musí dýchat. Vyznačují se velmi kvalitní podrážkou, a když mají i odolný povrch, je to značka ideál.

Módní a nadčasové kousky

Sneakers boty nevychází z módy již po několik sezón. Takže si klidně teď nějaké pořiďte a na jaře je zase můžete obout. Zapálení milovníci je nosí dokonce po celý rok a zují je až teprve, když jim umrzají palce u nohou. Hodí se na spoustu příležitostí, do města, na schůzku, na sport, a pokud nemáte v práci určený přísný dress code, tak klidně i tam. Některé modely vypadají tak dobře, že se hodí i do kanceláře. Velký výběr takových bot najdete na módním inspirátoru Modio.cz. Není to však klasický e-shop, jakých najdete stovky, ale místo, kde na vás čeká nabídka ze všech internetových obchodů, a i těch kamenných. Právě tím je jiný než ostatní.

 

Sneakers, to je láska na celý život
Sneakers, to je láska na celý život
Autor: modio.cz

Sneakers, to je láska na celý život

Co jsou sneakers boty? Někdy také láska na celý život. V dnešní době se tento fenomén spojuje hlavně s populárním sbíráním designově originálních kousků. Každý model má svou určitou sběratelskou hodnotu. Mnoho slavných má doma sbírku, nad kterou by každý správný nadšenec šílel nadšením. V čele této subkultury kráčí rozhodně rappeři.

Na konci minulé dekády to byl Wiz Khalifa, který na sebe upoutal pozornost nejen svou schopností dělat hudbu a láskou k lehkým drogám, ale i zálibou v kvalitních sneakerskách. U něj vedly Converse All-Stars. Dalším známým propagátorem je Jay-Z, který dnes už sice hudbu dělá jen sporadicky, ale svůj oblíbený model Jordan si na nohy vezme vždycky. A pak musíme zmínit ještě jednoho rapera. Je jím Kanye West, který sneakersky nejen nosí, ale dokonce navrhl i svůj vlastní model sneakers Adidas. Takové kousky není vždy snadné sehnat. SneakerStudio.cz je ale přímo nabité celou plejádou tenisek a nechybí ani zmíněné značky.

Pro dámy, pro pány i pro děti
Pro dámy, pro pány i pro děti
Autor: modio.cz

Pro dámy, pro pány i pro děti

Boty, které se hodí pro všechny, to často nevidíme. Ale je to tak. Klidně si můžete vybrat dámské sneakers, pánské i dětské. Na Modio.cz si takto snadno obujete celou rodinu. Jednoduše si zvolíte kategorii, velikost, další parametry a vybíráte. Koupit si tenisky s výrazným designem už dnes rozhodně není považováno za něco nesmyslného a neadekvátního. Přichází stále nové tvary, barvy a kombinace a některé modely jsou sázkou na jistotu už spoustu let. Pokud existují jedny boty, které vládnou módnímu světu dlouho době, a nikdy s nimi neuděláte chybu, jsou to právě sneakersky.