1. Milovníci čaje

Máte v rodině nebo mezi kamarády čajového nadšence, kterému ze sáčkového čaje naskakuje kopřivka a který vydrží hodiny básnit o čajovníkových plantážích napříč kontinenty? Pak určitě víte, že pro fajnšmekra není horká voda jako horká voda.

Vychutnejte si správně připravený čaj.
Vychutnejte si správně připravený čaj.
Autor: Tescoma

Někdy je to trochu alchymie.  Černé čaje se, aby se jejich chuť správně rozvinula, zalévají vodou o teplotě 100 °C, ovocným a bylinným směsím stačí o pět stupňů méně a čaj oolong nejlépe chutná, když ho zalijete 90°C vodou. A zeleným, bílým a žlutým čajům pak stačí jen 80 °C. S termoregulační konvicí bude příprava čaje hračka.

2. Rodiče malých dětí

Maminky a tatínkové batolat vítají každého pomocníka, který jim ušetří čas a práci. A chytrá konvice s termoregulací takovým pomocníkem nepochybně je. Rodiče totiž dětem pravidelně připravují dětské kaše a kojenecká mléka, které musí mít tu správnou teplotu, která nesmí být příliš vysoká, ale ani nízká.

Tescoma PRESIDENT získala ocenění za design.
Tescoma PRESIDENT získala ocenění za design.
Autor: Tescoma

Konvice PRESIDENT díky funkci 100° > 40° umožňuje přípravu sterilizované vody do dětských pokrmů a nápojů o teplotě 40 °C. Konvice vodu nejprve převaří 100 °C (sterilizuje ji), poté se ohřev vypne, a jakmile teplota vody poklesne na 40 °C, konvice dosažení této teploty ohlásí zvukově. Současně se automaticky aktivuje funkce KEEP, která teplotu 40 °C udrží po dobu 30 minut. Praktické, že?

3. Fanoušci kávy

Časy, kdy Češi znali jen „turka“, jsou už dávno pryč. Spolu s přibývajícím počtem kaváren roste i počet lidí, kteří si kávu umějí vychutnat a rádi si za ni připlatí. A stále více lidí si chce dobrou kávu dopřát i doma. A právě jim se konvice PRESIDENT náramně hodí. Ideální teplota vody pro přípravu kávy kolísá mezi 90 a 95 °C, vroucí voda totiž v chuti kávy zvýrazní nežádoucí rezidua z pražení.

Máte ve svém okolí někoho, kdo si rád dopřeje výbornou kávu, je chodícím katalogem kaváren a tvrdí, že piccolo neexistuje? Nebo si kofeinový nápoj připravuje ve stále populárnějším french pressu? Pak s praktickou konvicí určitě nešlápnete vedle.

Pro fajnšmekry i do každé domácnosti

Termoregulační varnou konvici ale nemusíte pořizovat jen nadšencům, své místo díky šikovným funkcím i kvalitnímu zpracování najde v každé domácnosti.  

Konvice má dostatečně široké hrdlo, které se snadno se plní vodou i čistí. Její nádoba je opatřena přehlednou oboustrannou stupnicí a průhled ve víku umožní vizuální kontrolu ohřevu. Konvice navíc disponuje snadno odnímatelným nerezovým filtrem pro zachytávání nečistot.

Konvice Tescoma President se stane miláčkem každé domácnosti.
Konvice Tescoma President se stane miláčkem každé domácnosti.
Autor: Tescoma

Jednoduché tělo z nerezavějící oceli v kombinaci s černými prvky a přehledným displejem. Konvice se zkrátka stane stylovým doplňkem každé kuchyně, což dokazuje i skutečnost, že letos obdržela prestižní designérské ocenění Red Dot Design Award.

Konvici President zakoupíte za 2 999 Kč v obchodech TESCOMA nebo na www.eshop.tescoma.cz.