Kdo by nechtěl takhle malovat? A přitom stačí se odhodlat začít. Každý umělec někdy začínal! Málokdo ví, že umění je řemeslo, které se dá naučit. Kurzy kresby a kurzy malby dokazují, že i člověk, který nikdy nemaloval, dokáže s kvalitním vedením krásné obrázky. I kreslení má své jasné postupy a pravidla, které musíte znát, aby dílo “fungovalo”.

A že jste už jako děti v kreslení zaostávali? Neházejte flintu do žita! Pravděpodobně jste měli maximálně výtvarku ve škole, kde vás jen známkovali. Jenže vám nikdo neporadil. A tady je kámen úrazu. Vždyť i fotbal se musí každý naučit pod taktovkou pořádného trenéra.

Taky jste dostali chuť na zmrzlinu?
Taky jste dostali chuť na zmrzlinu?
Autor: Draw Planet

Předpoklady má každý, stačí probudit kreativitu

Přitom každý člověk má v sobě vrozené vlohy na malování. Tvorba má totiž hodně důležitých funkcí. Při malbě dochází k uvolnění stresu, k aktivnímu tréninku mozku a zvětšování jeho kapacity. A navíc pak můžete dělat radost svým blízkým a obdarovat je vlastnoručním dílem. Překvapte je, určitě neuhodnou, že to vy jste tvůrci.

Je vědecky dokázáno, že se už při procesu učení zvyšuje sebevědomí, zlepšuje nálada a probouzí se kreativita. Kreativita pak pomáhá dívat se na svět z různých úhlů, a tak můžete lépe řešit různé problémy.

Věk není žádná překážka

Věříte mýtu, že kreslit zvládne jen člověk s talentem, a navíc musí být mladý? Ale no tak, na věku opravdu nezáleží! V každém věku v sobě talent můžete objevit. Nadšení a trénink je to nejdůležitější.

Stačí se svěřit do rukou umělců a odborníků. Jen ten, kdo už se kreslit naučil, vám předá zkušenosti, na které byste dlouze přicházeli metodou pokus omyl. Když vás bude učit milý a chápavý lektor, ještě si u tvoření nádherně odpočinete od každodenních starostí.

Portrét někoho blízkého je ten nejhezčí dárek.
Portrét někoho blízkého je ten nejhezčí dárek.
Autor: Draw Planet

Zdokonalte se na kurzu kreslení nebo malby

Odpočinek a krásné obrázky? Zní to opravdu skvěle, že? Tak směle do toho! V krásných ateliérech Výtvarné školy Draw Planet nasajete atmosféru a užijete si každou chvilku strávenou nad kreslením.

I úplný začátečník dokáže pod vedením našich lektorů úžasné obrazy, na které bude pyšný. Začněte s malováním, přihlaste se na skvělé kurzy kresby nebo kurzy malby zde. Na vlastní kůži se přesvědčíte, že to zvládnete také!