Jednoduché a názorné: Stále vidíte na mobilu, kde děti jsou

Byli jsme na rodinné návštěvě u přátel na chalupě a děti, naše i jejich, běhaly po venku více méně bez dozoru. Byla jsem z toho trochu nesvá, přece jen jsem zvyklá mít je pod kontrolou. Neznají to tam, nemohou se někde ztratit? Ale když si kamarádka všimla mé nervozity, přisunula mi svůj mobil, ať se podívám. Na mobilu měla otevřenou mapu a v ní dva modré puntíky se jmény svých dětí.

GPS hodinky Gator s funkcí volání

Napřed jsem tomu vůbec nerozuměla, puntíky se v mapě co chvíli posunuly. Bylo to opravdu naprosto názorné. Vysvětlení mě překvapilo: děti mají na rukou hodinky s GPS lokátorem a kamarádka má ve svém mobilu staženou aplikaci GATOR. Do té aplikace hodinky přihlásí (může přihlásit libovolný počet hodinek) a pak si může zobrazit mapu a v ní přesnou polohu dětí.

Když jsme pak chtěli děti svolat k svačině, kamarádka jim jednoduše na ty hodinky zatelefonovala.

Vysvětlila nám: „Hodinky fungují jako mobil s takovou bezpečnostní pojistkou. Nastavíte v aplikaci jen čísla, která může dítě volat a čísla, která se mohou dovolat jemu. Takže ho neobtěžují žádné podvodné reklamní hovory.“

Autor: iStock

Spolehlivé a pohodlné

Nejvíc mě zajímalo, jak je provoz spolehlivý a zda si děti hodinky nesundavají? Lokátor v hodinkách je spolehlivý, už jsme to mockrát ověřili. Pracuje totiž s různými technologiemi, např. s wifi, takže funguje i v budovách. A pro děti je to vlastně taky pohodlné. Jednak nemusejí hlídat mobil a bát se, že ho ztratí, hodinky mají pevně na zápěstí a vůbec na ně nemyslí. A zadruhé – dává to jistotu i jim, že bychom je rychle našli, kdyby se jim nedejbože cestou ze školy něco stalo. Kdyby neměly hodinky, museli bychom je pořád doprovázet, to není pohodlné ani pro nás ani pro ně.“

Funkční doma i v cizině

Moc se mi to líbilo, vzpomněla jsem si, jak jsme loni hledali našeho Honzíka v Bulharsku na pláži. Všude strašná spousta lidí a já v panice, jestli se neutopil, nebo s někým neodešel. Trvalo to jen pár minut, než jsme ho objevili, ale musela jsem si pak dát panáka, jak jsem se třásla. Kdyby měl GPS hodinky, tak jsme se prostě jen koukli, kde je a šli bychom pro něho najisto.

A k tomu kamarádka říká: „V takovém případě by se vám hodila funkce safezone, bezpečná zóna. Vyznačíš v aplikaci okruh kolem jednoho místa, a když se dítě s hodinkami dostane mimo vyznačený prostor, zazvoní ti mobil, aplikace tě tak upozorní. To mám tady kolem chalupy vyznačené také, nechci aby děti chodily za trať a do lomu. Takže kdyby náhodou zabloudily někam dál, tak se to hned dozvím a zavolám jim, že bych raději, aby se vrátily. Můžu je i navigovat, kdyby se ztratily.“ Na chalupě i v Bulharsku na dovolené se hodinky s GPS lokátorem zkrátka hodí.

Další funkce hodinek

Dětské hodinky Gator mají i další bezpečnostní funkce, například SOS. Kdyby se dítě cítilo ohrožené může jenom podržet SOS tlačítko a hodinky samy začnou prozvánět čísla, která jste předem nastavili v aplikaci. Rodič hned ví, že se něco děje, podívá se, kde dítě je a může bez prodlení reagovat – zavolat mu, nebo se za ním rovnou rozjet. Pokud to v aplikaci nepovolíte, nemůže dítě hodinky vypnout.

Kde lokátor koupit a co dalšího k němu potřebuji

Dětské hodinky Gator prodává obchod cleverstore.cz. Jsou pěkné už od pohledu a mají měkký silikonový řemínek, který na dětské ruce netlačí. Je k nim ještě potřeba SIM karta mobilního operátora, stejně jako do mobilu (budeme přes ně přece volat) a datový tarif. Spotřeba dat je malá, kolem 50 MB. Aplikace Gator je zdarma a v češtině a stáhnout se dá do telefonů s operačním systémem iOS i Android.

Podívejte se na celou nabídku a na přehled všech funkcí, je to opravdu užitečná věcička.