„Splácení půjček bylo dlouho hlavním výdajem naší rodiny. Nemohli jsme si dovolit koupit nic navíc. Manželka za to nebyla ráda, jemně řečeno,“ vzpomíná Petr S. na nepříjemné období svého života, ve kterém málem ztratil i svoji manželku.

„Žijeme spolu sedm let, přesto si nevzpomínám, kdy jsme se naposledy objali. Kvůli dluhům jsme se spolu už ani nebavili. Nemít syna, tak bychom se asi rozvedli,“ dodává.

Před několika lety si v nadšení půjčil na rekonstrukci bytu 250 000 Kč za nevýhodných podmínek.

„Původně jsem chtěl problémy s jejím splácením řešit pořízením další půjčky. Zjistil jsem si ale, že lepší bude spíš tu starou půjčku přenést do jiné banky a platit míň,“ říká Petr. V nové bance na svoji původní půjčku se sazbou 11,49% dostal sazbu 6,9 %.

„Moje měsíční úspora jen na této půjčce je teď 571 korun a celkově tak na tom úvěru ušetřím 41 129 korun. Výměna staré za novou se vyplatila a žena mi zůstala,“ směje se Petr.

„Je to děs, kolik peněz měsíčně jsem vyhazoval oknem a o kolik bych mohl platit míň. Spočítal jsem si to nejprve na webové kalkulačce. Pak jsem oslovil banku Zuno, řekli mi, že takhle refinancovat můžu i několik půjček najednou,“ dodává Petr.

Pokud máte také potíže se splácením půjčky, Blesk vám doporučuje Dobré refinancování se ZUNO. Díky tomu můžete výrazně ušetřit na starých půjčkách.

Reprezentativní příklad PŮJČKY: Výška PŮJČKY 100 000 Kč, poplatek za poskytnutí 0 Kč, období splácení 60 měsíců, výška měsíční splátky 2070,99 Kč, fixní úroková sazba 8,9 % ročně, celková splatná částka 124 259,40 Kč, RPSN 9,27 % ročně. Pro požádání o PŮJČKU je nutné mít účet v ZUNO.

Kompletní podmínky refinancování naleznete na www.zuno.cz