V každé čtečce Kindle je nahráno 50 titulů různých dětských knižních žánrů v anglickém i českém jazyce. Na prvním místě jsou v oblíbenosti u dětí stále pohádky, 60 % rodičů tvrdí, že je jejich děti čtou nejvíce, polovina preferuje dobrodružnou literaturu, na třetím místě je žánr fantasy (35 %). „Pro děti jsme vybrali spolu s pedagogy rozmanité tituly, které si děti užijí jak ve volném čase, tak i při vyučování,“ řekla Miroslava Jozová, PR manažerka pro region CEE společnosti Amazon.

Video
Video se připravuje ...

 AMAZON

Projekt Kindlotéka v Česku funguje už třetím rokem. „Letos jsme se rozhodli k pěti obdarovaným základním školám přidat i tři dětské domovy a dvě knihovny. Chceme, aby děti, ale i dospělí v těchto institucích, měli možnost vyzkoušet si čtení pomocí moderních technologií,“ dodala mluvčí společnosti Amazon. Školy, které mají být Kindlotékami obdarovány, navrhují samotní zaměstnanci Amazonu. Mají tak možnost podpořit školu ve svém regionu.

Projekt chválí i ředitelka ZŠ Montessori Kladno – Daniela Vlčková - kde se předávání Kindlotéky zúčastnilo 90 školáků. „Kindlotéka nás velmi oslovila, protože v naší škole dlouhodobě propagujeme čtenářskou gramotnost a čtenářství obecně. Proto přivítáme vždy s velkou radostí, když do naší knihovny můžeme přidat další knížky. Nápad, že můžeme dostat i čtečky Kindle, byl pro nás velmi zajímavý a pro děti atraktivní,“ podotýká ředitelka kladenské základky.

Fotogalerie
4 fotografie

Kindlotéka pomáhá rozvíjet četbu

Spojení Amazonu s knižním trhem má dlouho tradici. Právě tištěné tituly stály u zrodu společnosti a knihy se staly prvním produktem, které zakladatel společnosti Jeff Bezos začal v roce 1995 na svém e-shopu nabízet. Trh se ale vyvíjel a postupem času přibyly i e-knihy, které si i díky čtečkám Kindle získávají stále větší oblibu. Projekt Kindlotéka přibližuje elektronické čtení dětem v České republice a pomáhá u nich vzbudit pomocí moderních technologií větší zájem o literaturu. Celkem bylo v tuzemsku nainstalováno 20 Kindloték, rozdáno bylo 140 elektronických čteček Kindle, 1 250 e-knih a 1 550 fyzických knih.