Bez šikovných lidí by továrna nefungovala

Kladenská továrna LEGO se specializuje jak na dekorování již vylisovaných elementů, tak na balení hotových stavebnic. Kostičky i různé další dílky, které přicházejí již vylisované hlavně z továren v Dánsku a Maďarsku, se v Čechách balí do sáčků a poté do krabic, jak je všichni známe z obchodů. Když celý proces vidíme na vlastní oči, dělá na nás dojem. 

Do Kladna se dostávají vylisované kostičky hlavně z Dánska a Maďarska.
Do Kladna se dostávají vylisované kostičky hlavně z Dánska a Maďarska.
Autor: LEGO PRODUCTION

„Ačkoliv jsou naše linky v továrně velmi automatizované, bez lidí by továrna nefungovala, lidé jsou pro nás nesmírně důležití a snažíme se jim vycházet vstříc,“ vysvětluje nám náš průvodce, zatímco se k nám blíží Anna s Peterem. Mladý pár, který již z dálky působí sehraně.

V Kladně se kostky LEGO balí do pytlíčků.
V Kladně se kostky LEGO balí do pytlíčků.
Autor: LEGO PRODUCTION

Továrna LEGO je srdcovka

Už chápeme, proč tak sehraně působí, Anna a Peter jsou manželé. „Pro někoho může být obtížné pracovat s partnerem, my jsme do kladenské továrny LEGO nastoupili před lety už rovnou spolu a několik let dokonce společně pracovali na směně,“ uvádí mě Peter do situace.

„Dělá se tady pohodlně, v prostorech továrny je útulno, přes den máme k dispozici kantýnu a pět přestávek ve směně, takže si i můžeme dostatečně odpočinout,“ pochvaluje si Anna a ještě připojuje do výčtu benefitů, ze kterých má největší radost, fitko a masáže. Napište, že továrna LEGO na Kladně je pro nás za ty roky srdcovka,“ doporučují nám na rozloučenou, když se vydáváme za Michalem s hrdě znějícím titulem Koordinátor týmu.

Anna a Peter v práci.
Anna a Peter v práci.
Autor: LEGO PRODUCTION

Děláme si tu radost

Roli koordinátora má mladistvě vyhlížející Michal evidentně v krvi. I v rozhovoru s námi jde rovnou k věci. „Můžu rozhodně říct, že je to práce pro každého, kdo za ni umí vzít a chce dělat v dobrém kolektivu,“ říká nám Michal a otevřeně přiznává, že se mezi kostkami LEGO našel.

Vyhovuje mu i rozmanitý pracovní kolektiv, díky kterému na své pozici získá více zkušeností než jinde. „Za těch sedm let jsem spolupracoval s muži i ženami, studenty, matkami na rodičovské i seniory. Na prvním místě vždycky bylo, že musí fungovat tým. Všichni si tykáme a když někdo udělá chybu, tak mu nikdo hlavu neutrhne. Místo toho se snažíme vymyslet, jak tomu příště předejít.“

„Práce je slušně placená. Společnost LEGO má dlouhou tradici v tom, dělat lidem radost, a je to tady poznat. No a hlavně je tady dobrá atmosféra,“ vystřelí Michal bez zaváhání, když se ptáme, co dalšího v práci oceňuje.

Michal v práci.
Michal v práci.
Autor: LEGO PRODUCTION

Zažijte svůj LEGO Příběh

Všechny volné pozice najdete tady.

Případně se můžete informovat i na bezplatné telefonní lince 800 111 119 či prostřednictvím e-mailu prace@LEGO.com.