S kancelářemi typu open space se nejčastěji můžete setkat v velkých firmách. Zaměstnanci se ale denně musí vypořádat se spoustou rušivých faktorů - neustálé zvonění telefonů, vyřizování hlasitých hovorů, klepání do klávesnice či štěbetání upovídaných kolegyň.

Průměrný zaměstnanec tráví v kanceláři přibližně 160 hodin za měsíc, což určitě není zanedbatelná doba… Proč si tedy pracovní prostředí nezpříjemnit?

Neřešte před ostatními své osobní záležitosti 

Pohádali jste se doma s partnerem? Máte potřebu zavolat příteli a postěžovat si mu? Nezapomínejte, že jste v otevřené kanceláři a že všichni kolem vás váš hovor slyší. 

Ztlumte telefon

Ztlumte si vyzvánění telefonu a hovory si vyřizujte mimo open space, např. v zasedacích místnostech. Pokud rádi při práci posloucháte hudbu, pořiďte si kvalitní sluchátka a hlasitost nastavte tak, aby nerušila kolegy ve vašem okolí. Také nekřičte na kolegy přes stoly ostatních. Raději použijte mobilní telefon, e-mail nebo si za kolegou prostě dojděte.

Jídlo s rozmyslem

Oběd k pracovnímu stolu prostě nepatří, přesto mnoho zaměstnanců toto nepsané pravidlo porušuje a tím obtěžuje okolí. Mezi zapovězená jídla určitě patří ryby, zrající sýry, cokoli s česnekem a cibulí či jídla z čínských bufetů. Pokud z jakéhokoliv důvodu nestíháte oběd mimo kancelář, myslete nejen na své chuťové buňky, ale i na pohodu vašich kolegů. Ne každému může vonět například vajíčková pomazánka…

Jste nemocní? Raději zůstaňte doma

Teplota, rýma, bolest v krku… Co teď? Zůstat doma a léčit se, nebo jít do práce a čekat, zda se nemoc rozvine? Sdílíte-li klimatizovanou kancelář s více kolegy, je bezohledné na ně prskat bacily. Přesto mnoho lidí jde s nemocí do práce a doufá, že je spasí hrníček horkého čaje. Vůbec si neuvědomují, jakou nepříjemnou věc můžou způsobit sobě i svým kolegům z práce.

Nabídky práce, ale i dobré rady, které se vám mohou hodit, naleznete na portálech www.prace.cz a jobs.cz.