Pojem home office se nejčastěji používá v souvislosti se zaměstnanci, kteří většinu času tráví ve firemní kanceláři a v domluvených termínech pracují ze svého domu. Tento systém organizace se velmi často používá například v oblasti IT, vývoje či poradenství.

Další samostatnou kapitolou jsou pak živnostníci, kteří mají svoje podnikání zapsané na domácí adrese. Ti jsou však o poznání svobodnější a místo výkonu práce si mohou volit dle jejich potřeby. Během pracovní doby se tedy mohou pohybovat kde chtějí a nemusí se bát kontroly od nadřízených. S takovými lidmi se setkáte především v kreativní oblasti grafiky či copywritingu.

Hlavní výhody pro zaměstnance:

* Úspora času

* Úspora cestovních nákladů

* Možnost sladění osobních a pracovních aktivit

* Flexibilní plánování času

* Možnost péče o děti

* Možnost vykonávat některé domácí práce při zaměstnání

Nevýhody pro zaměstnance:

* Ztráta kontaktu s kolegy

* Náročnost na sebekázeň

* Nutnost vlastního vybavení

* Doplňování znalostí z oboru

Home office se řadí mezi zaměstnanecké benefity. Díky z práce domova může být zaměstnanec častěji se svojí rodinou a blíže svým přátelům a koníčkům. Řada firem, v jejichž oblasti podnikání není potřeba, aby byl zaměstnanec fyzicky přítomen, se proto uchyluje k tomuto řešení čím dál častěji.  Ovšem je třeba myslet na to, že ne každé povolání je stvořeno pro home office a ani každému zaměstnanci firmy nemusí vyhovovat práce v domácím prostředí.

Hledáte práci, kde vám zaměstnavatel umožní práci z domova? Navštivte web www.prace.cz, kde se to nabídkami jen hemží!