V blízkosti je státní hranice s Rakouskem.

Líbí se tu lidem všech věkových kategorií, protože poloha kempu umožňuje nejrůznější aktivity: od plavání přes jízdu na lodičkách, které zde pronajímají za 40 korun na hodinu nebo 160 korun na den. Na své si přijdou rybáři, protože rybník se hemží kapry i sumci. Ideální období na chytání je tu od dubna do září. V létě zde převládá turistika, cykloturistika a koupání, neboť do vody je to kempu pár kroků. Rybník má písčité dno, postupný, mírný sráz do vody, což je ideální jak pro děti, tak pro starší občany. Je sedm kilometrů dlouhý.

Autokemp je velmi klidný, majitelka, paní Světlíková, dokonce vyžaduje dodržování nočního klidu. V noci je proto absolutní ticho. "Kemp provozujeme již pátou sezonu a za tu dobu máme spoustu stálých hostů, kteří se k nám vracejí především za klidnou a téměř rodinnou atmosférou, na které je náš kemp postavený," právem se chlubí provozovatelka kempu Kateřina Světlíková. Lidé zde kempují s vlastními přívěsy, obytnými auty, nebo pod stanem. Na posekané louce či v udržovaném "lesíku", na místě, které jim nejvíce vyhovuje.

Paní Velhartická z Klánovic inspektorům Blesku na Světlíkovou pěla jen chválu: "Kemp jsem našla na webu a velmi mile mě překvapilo již jednání v telefonu. Ve stanu jsem byla naposledy v devatenácti letech a trochu jsem se bála hygieny v kempu. Ovšem tady není čeho – je tu naprosto čisto, luxusní a voňavé hygienické zařízení, klid a navíc kemp vede opravdu milá rodina a ve všem nám vycházejí vstříc. Budu se sem vracet," říká paní Velhartická


Formulář pro inspektora:
Název kempu: Světlíková
Adresa: Staňkov u Chlumu u Třeboně
Cena za osobu na den: dospělý 40 Kč na den,
dítě do 6 let zdarma, od 6 do 15 let 30 Kč
poplatek 10 Kč
Cena za stan, přívěs na den: za stan 30 Kč, karavan 30 Kč, obytný automobil 30 Kč

Hodnocení:
Teplá voda celý den: ano
Elektrická přípojka: ano
Přípojka na kanalizaci: ne
Zajištěna ostraha areálu: ne
Prodej základních potravin a hygienických potřeb v areálu: ne
Stravování v areálu: ne
Krytý prostor pro vaření: ne
Sportoviště: ano
Dětské hřiště: ne
Počet WC pro ženy: 2
Počet WC pro muže: 2+2
Osvětlení v noci: ne
Hygiena:  (jako ve škole) 1
Celkový dojem: 4 hvězdičky


*– Naprostá hrůza!
** – Raději nenavštěvovat!
*** – Průměr, ale být ve střehu
**** – To už se vyplatí
***** – Grandiózní!


Vše o kempu Světlíková včetně názorů návštěvníků se dozvíte zde.


Máte svůj oblíbený kemp? Na stránkách katalogu Dokempu.cz můžete tento kemp podpořit v anketě o nejoblíbenější kemp roku 2008.

Podrobnosti o anketě naleznete zde.