Marisa Papen vyrazila do Egypta na focení s australským fotografem Jessem Walkerem. Pár se potkal v Káhiře a jako první zamířili do Gízy, už tady se ale jejich odvážné focení u pyramid neobešlo bez problému. Egyptská ochranka si jich všimla a jejich konání se jim vůbec nezamlouvalo.

„Snažili jsme se jim vysvětlit, že děláme umění a to s tím největším respektem k egyptské kultuře, ale oni nechápali spojení nahoty a umění. V jejich očích to bylo porno,“ vysvětlila modelka. Nakonec se jim ale podařilo vyváznout díky úplatku ve výši asi 15 liber (440 Kč).

Po Gíze oba odcestovali do Luxoru, kde měli v plánu fotit podobné akty v chrámovém komplexu Karnak. Tady zkusili trochu jinou taktiku. Koupili si lístek a před koncem otevírací doby se schovali, aby počkali, až se chrám vylidní. „Můžete hádat, co následovalo. Zase nás chytli. A tentokrát jsme byli pořádně v maléru,“ popsala Marisa.

Ostraha zadržený pár odvedla na místní policejní stanici. Fotografovi se ještě podařilo rychle snímky z aparátu smazat. Pár poté tvrdil policii, že nestihli ani nic vyfotit a jenom „zkoušeli světlo“. Muži zákona je ale stejně prohledali, jestli někde neukrývají druhou paměťovou kartu. Poté putovali rovnou do vazby.

„Věděla jsem, že vězení v Egyptě bude trochu jiné než to v Belgii či na Západě, ale tohle jsem si nikdy nepředstavovala. První cela byla narvaná asi 20 muži, někteří leželi na podlaze, další se natahovali zpoza mříží, někteří krváceli a křičeli,“ uvedla modelka.

Po několika hodinách je předvedli před soudce. Ten je nakonec pustil jen s varováním, aby příště už nic tak pošetilého nedělali. Když se jim podařilo vrátit na hotel, fotograf smazané snímky z karty obnovil specializovaným programem. „Myslím si, že jsme vytvořili něco, na co by Kleopatra byla pyšná,“ uzavřela modelka, která na celou příhodu vzpomíná jako na jedinečný zážitek.

Video: Mladík nelegálně vyšplhal až na vrchol nejvyšší egyptské pyramidy, naskytl se mu nádherný výhled.

Video
Video se připravuje ...

Mladík vyšplhal až na vrchol nejvyšší egyptské pyramidy. YouTube/Andrej Ciesielski

Fotogalerie
22 fotografií