10. duben 2020
Dnes je Velký pátek / Darja, zítra Izabela

Prodlužte si léto a užijte si moře a slunce: 6 tipů na pozdní dovolenou!

/
 • Prodlužte si léto a užijte si moře a slunce!
  9. září 2017 ● 16:07

  Už za dva týdny začíná podzim a teplo na koupání si už v Česku moc neužijeme. Jestli chcete podzim trochu oddálit, uleťte před ním k moři. Na těchto místech ještě léto nekončí. Podzimní cestování má jednu nespornou výhodu. Nízké ceny zájezdů. Většina turistů ocení také prázdnější letoviska, kdy nemusíte bojovat o místo na pláži. A mírnější počasí vyhovuje i těm, kteří mají rádi výlety, turistiku, kola, tenis nebo golf. Středozemní i Černé moře mají teď okolo 23 °C až 28 °C a vyhřáté zůstanou i v říjnu.

 • 1.

  Za památkami: Rhodos

  V létě na Rhodos táhnou kromě pláží především památky. A právě ty máte teď šanci objevovat za ideálních podmínek. Rhodos má 300 slunečných dní v roce, moře je nádherně vyhřáté a létá se sem až do půlky října. I samotné město Rhodos se středověkými hradbami, starou částí zapsanou na seznam dědictví UNESCO, známou Rytířskou ulicí a přístavem Mandraki vám učaruje. Neopakovatelné kouzlo má i městečko Lindos s citadelou, chrámem bohyně Athény a spletitou sítí romantických uliček.

  Teplota vzduchu: 28 °C

  Teplota moře: 25 °C

  Video
  délka: 00:39.03

  Rhodos YouTube/CK Blue Style

 • 2.

  Na poslední chvíli: Bulharsko

  Bulharsko letos v létě praskalo ve švech a sehnat místo v těch nejpopulárnějších hotelech často vůbec nešlo. Teď už to jde. „V posledních letech bylo v Bulharsku krásně až do října. Proto jsme se letos rozhodli nabídku rozšířit o zájezd do našeho hotelu Žeravi Beach Alexandria Club na Slunečném pobřeží v termínu 24. 9. – 1. 10. V živém letovisku na Slunečném pobřeží stále ještě panuje čilý ruch i v tomto termínu,“ doporučuje Petr Šatný z CK Alexandria. Díky vyhřátému moři a příjemným teplotám vzduchu se právě teď Bulharsko vyplatí i kvůli výletům po památkách a klášterech.

  Teplota vzduchu: 24 °C

  Teplota moře: 24 °C

  Video
  délka: 00:30.04

  Navštivte Bulharsko! Bulharské ministerstvo turismu

 • 3.

  Za přírodou: Kréta

  Ze všech řeckých ostrovů je Kréta největší a nejrozmanitější. A právě teď je tu nejkrásnější počasí na toulky přírodou a po památkách. Nechte se okouzlit městem Chania, které je hned po Aténách nejpopulárnějším městem v Řecku. Projděte si bez rizika úpalu nádhernou soutěsku Samaria nebo se vydejte do Bílých hor. Prohlédněte si bez front starověký palác Knóssos a Phaestos, baziliku sv. Marka nebo pevnost ve městě Heraklion.

  Teplota vzduchu: 27 °C

  Teplota moře: 25 °C

  Spinalonga

 • 4.

  Na jistotu: Ischia

  Přestože leží severněji než všechny řecké ostrovy, nabízí zelený italský ostrov Ischia koupání téměř nepřetržitě po celý rok. Vyvěrá tu totiž přes 100 termálních pramenů a termální koupaliště tak najdete prakticky v každém hotelu. Často ve formě parků nebo zahrad s řadou bazénů různých teplot. I kdyby vás tu překvapilo studenější počasí, vynikající kuchyně a léčivé prameny zajistí dokonalou dovolenou.

  Teplota vzduchu: 25 °C

  Teplota moře: 24 °C

  Ischia

 • 5.

  Za luxusem: Dubaj

  Nekonečný luxus, nejmodernější budovy, umělé ostrovy a největší nákupní centra zeměkoule. A dovolená tu nemusí být drahá. Víza sem nepotřebujete a přímé linky sem létají několikrát denně. Dospělí tu mohou navštívit největší nákupní střediska, děti ocení IMG Worlds of Adventure, Motiongate či vodní Legoland. Milovníkům koupání emirát nabízí perfektně upravené pláže a čistou vodu i četné akvaparky.

  Teplota vzduchu: 38 °C

  Teplota moře: 32 °C

  Dubaj

 • 6.

  Za kvalitními službami: Turecko

  Velmi dobře se na sklonku léta prodává Turecko, konkrétně oblast turecké riviéry Antalya. Hlavním důvodem je šíře a kvalita nabízených služeb a ubytování, stejně jako krásná krajina či čisté moře,“ doporučuje Václav Nekvapil z CK Blue Style. Moře je vyhřáté a na Turecké riviéře orientované na jih panují stálé teploty. Najdete tu i řadu památek a zajímavostí. Třeba úchvatné antické rozvaliny Side, Aspendos, Perge nebo Termessos. Právě koncem září tu dozrává i úroda v citrusových hájích.

  Teplota vzduchu: 31 °C

  Teplota moře: 27 °C

  Video
  délka: 03:02.51

  Navštivte Turecko! YouTube/Turkey.Home

 • 7.

  Proč cestovat na podzim

  • Vyhnete se davům, které si vybírají nejčastěji období letních prázdnin.
  • Pláže a památky budou patřit jenom vám a podobně smýšlejícím turistům.
  • Děsivá vedra vystřídala příjemná teplota vzduchu, ale moře je vyhřáté jak na vrcholku sezony.
  • 28. 9. je státní svátek. Ušetříte si den dovolené.
  • Zájezd můžete získat za výhodné mimosezonní ceny.
  • Jedinou nevýhodou je kratší den, kdy se dříve smráká než v sezoně.

  Fotogalerie
  12 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

ladybug: yeah, jeďte na Floridu!

(11. 09. 2017 19:18)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy