Disneyland byl otevřen v roce 1955, ale brzy nato se díky své ohromné popularitě začal rozšiřovat. V té době přišel Disney s nápadem umístit do parku něco speciálního. Vymyslel Club 33, který držel celá desetiletí v tajnosti, a pouze největší hvězdy do něj měly přístup.

Dnes už existence klubu samotného není tajemstvím, ale stále si zachovává svůj punc originality a výjimečnosti. Neotvírá svoje brány kdekomu, je to klub pouze a jen pro exkluzivní členy. Čekací list na členství v tomto klubu je tak dlouhý, že zájemci může zabrat i několik let se tam dostat, a to se zdaleka nejedná o levnou záležitost.

Klub nabízí členství na několik úrovních, od základního po zlaté. Zápisné do základního klubu činí zhruba šest set tisíc, pokud byste se chtěli stát členem zlatým, připravte si dva a půl milionu. Roční poplatek za členství se pohybuje v rozmezí od tři sta tisíc až do tři čtvrtě milionu korun. Ovšem podle jednoho z členů, který sdílí fotky interiéru a jídla servírovaného v klubu na sociální síti Instagram, to rozhodně stojí za to. Kdo je členem klubu, není známo, ale šeptá se, že mezi pravidelné návštěvníky patří například Tom Hanks, Christina Aguilera, Elton John či ve své době Elizabeth Taylor.

Exkluzivní klub také zůstává jediným místem, kde se v parku servírují alkoholické nápoje a nabízí i luxusní ubytování. To si nechal původně navrhnout už sám Disney od Dorothey Redmond, ženy, která stojí za vizuální stránkou klasického filmu Jih proti severu. Od projektu se však po jeho smrti upustilo a vzkříšen byl až v roce 2007, kdy se luxusní apartmá nechalo vystavět nad částí parku věnované Pirátům z Karibiku podle originálních dochovaných návrhů a nákresů Dorothey.

Fotogalerie
43 fotografií