2. duben 2020
Svátek slaví Erika, zítra Richard

Top 10 evropských festivalů, které nesmíte minout! Nechybí mezi nimi ani Colours of Ostrava

/
 • Kam letos vyrazit na hudební festival?
  8. května 2016 ● 16:35

  Léto se pomalu, ale jistě blíží a s ním i doba letních festivalů. Pokud rádi cestujete, spojte hudební požitek s cestami a navštivte ty nejlepší evropské festivaly! Top 10 letních festivalů, které si letos nesmíte nechat ujít, zveřejnil britský deník The Guardian. Pokud dáváte přednost domácí půdě, potěšíme vás – je mezi nimi i velkolepý český festival Colours of Ostrava!

 • 1.

  Colours of Ostrava, Česko

  O multikulturním festivalu Colours už jste jistě slyšeli mnohé. Úchvatné industriální prostředí Dolních Vítkovic každoročně láká tisíce nadšenců a ani letos tomu jistě nebude jinak. Vždyť hlavními hvězdami jsou Underworld, Tame Impala, Of Monsters and Men, M83, Passenger, Thievery Corporation, ANOHNI, Kodaline, The Vaccines, Slowdive, Kiasmos, Boys Noize, Aurora a další. Přes 300 programových bodů (kromě koncertů i divadla, filmy, workshopy, diskuse, výtvarné aktivity) proběhne včetně fóra Meltingpot na více než 22 otevřených i krytých scénách. Nejpohodlněji se prakticky až na místo dostanete vlakem, využít můžete například přímé spoje společnosti Leo Express.

  Kdy:  14.–17. 6.

  Cena: 2 290 Kč

  Mika

 • 2.

  Love International, Chorvatsko

   

  Obec Tisno má sotva patnáct set obyvatel, zato ale letos na konci června ožije díky tisícům návštěvníků a vynikající hudbě. Deset let trvající Garden Festival se s oblíbenou dovolenkovou zemí loni rozloučil, aby představil svého nástupce, festival Love International, organizovaný týmem bristolského Love Saves the Day. A máte se nač těšit – čeká vás kvalitní disco muzika, například Prosumer, Bicep, Horse Meat Disco.

   

  Kdy:  29. 6. – 6. 7.

   

  Cena: 4 100 Kč

   

  Tyhle festivaly vás zaručeně nezklamou! Platí za ty nejlepší v Evropě...

   

 • 3.

  Secret Solstice, Island

  Dechberoucí islandská příroda a muzika v jednom, tak přesně to je festival Secret of Solstice! Organizátoři navíc oznámili, že letos světu představí první živé vystoupení zevnitř sopky. Za tenhle životní zážitek si ale pořádně zaplatíte – vyjde asi na 46 000 Kč, což úžasnosti trochu ubírá na kráse. Jako levnější záležitost vychází set DJ shows v ledovci anebo termálním bazénu (od 3 do 7 tisíc korun). I samotný festival je ale přehlídkou nekonečné zábavy, v čele s Radiohead anebo šílenými Die Antwoord.

   

  Kdy: 16.–19. 6.

   

  Cena: 5 000 Kč

   

  Tyhle festivaly vás zaručeně nezklamou! Platí za ty nejlepší v Evropě...

 • 4.

  Edge of the Lake, Švýcarsko

  Pohoda, léto a relax v krásné švýcarské přírodě – tak přesně to je festival Edge of the Lake, který letos slavíc deset let od svého vzniku a je tou správnou volbou pro hudební nadšence, kteří hledají odpočinek. Festival se totiž koná na pláži Lac de Géronde, v obložení hor a vinic, což uznejte, to zkrátka stojí za to! Hvězdná jména ale nečekejte, potěšit vás může přítomnost Lindstrom, Deetron anebo Ninja Tune DJs.

   

  Kdy: 1.– 3. 7.

   

  Cena: 2 000 Kč

   

  Tyhle festivaly vás zaručeně nezklamou! Platí za ty nejlepší v Evropě...

 • 5.

  A Summer’s Tale, Německo

  Chcete zažít rodinný chillout? Tak se vydejte na festival A Summer’s Tale, který se koná v poklidné vesničce v malebné severoněmecké přírodě. Letos navíc láká na velká jména jako Sigur Rós, Garbage, Fat Freddy’s Drop anebo José Gonzalez. Až vás hudba přestane bavit, přesuňte se do taneční části anebo si vychutnejte divadelní kousek či mluvené slovo, případně se můžete vyřádit na jednom z několika workshopů od akro jógy po ochutnávání japonských čajů.

   

  Kdy: 10.–15. 8.

   

  Cena: 4 600 Kč

   

  Tyhle festivaly vás zaručeně nezklamou! Platí za ty nejlepší v Evropě...

 • 6.

  Weather Festival, Francie

  Holdujete elektronické hudbě? Pak pro vás bude Weather Festival tím pravým! Na letišti Le Bourget, které se nachází blízko Paříže, se rozezní nejlepší techno z celého světa, od Marcel Dettmann, Dixon nebo Len Faki po undergroundové Motor City Drum Ensemble či The Black Madonna.  Zkrátka ta nejlepší francouzská párty vás jednoznačně dostane do varu.

   

  Kdy: 3.–5. 6.

   

  Cena: 2  300 Kč

   

  Tyhle festivaly vás zaručeně nezklamou! Platí za ty nejlepší v Evropě...

 • 7.

  Obonjan, Chorvatsko

  Chorvatsko není jen rájem českých dovolených, ale i hudebních párty. Už dlouhou dobu totiž představuje jakýsi mix party a plážového relaxu. Jestli preferujete to druhé, Obonjan je místo pro vás. Tato akce je částečně festivalem, částečně prázdninovým rezortem s dva měsíce trvajícím programem hudby, umění a workshopů na dlouho opuštěném ostrově v Jadranu. K headlinerům se řadí Roy Ayers, DJ Shadow, Dilated Peoples anebo Matthew Herbert.

   

  Kdy: 18. 7. – 10. 9.

   

  Cena: 2 000 Kč/ noc

  Tyhle festivaly vás zaručeně nezklamou! Platí za ty nejlepší v Evropě...

 • 8.

  Boom, Portugalsko

  Obdivujete éru hippie? Pak nesmíte tuhle akci zkrátka minout. Každé dva roky přináší festival Boom spirituální, šamanskou komunitu, která rozvíjí pospolitost a respekt. Uvolněný festival představuje přesně to, co od hippie akcí očekáváte. Spousta lidí na LSD, psychedelická trans hudba, jóga i uzdravující workshopy. To zkrátka musíte zažít!

   

  Kdy: 11.–8. 8.

   

  Cena: 4 900 Kč

  Tyhle festivaly vás zaručeně nezklamou! Platí za ty nejlepší v Evropě...

 • 9.

  Primavera Sound, Španělsko

  Začátek června nabízí další skvělý festival, tentokrát ve Španělsku. Za patnáct let své existence se Primavera Sound proměnil z dvoudenní akce, navštěvované osmi tisíci lidmi, na pětidenní party pro 190 tisíc. Radiohead, LCD Soundsystem, Pj Harvey, Parquet Courts, Beirut… Španělé zkrátka ví, jak se dělá pořádná party, a na vás je, abyste to zjistili taky.

   

  Kdy: 1.–5. 6.

   

  Cena: 5 300 Kč/týden

   

  Tyhle festivaly vás zaručeně nezklamou! Platí za ty nejlepší v Evropě...

 • 10.

  Exit Festival, Srbsko

  Srbský Exit Festival se stal mezinárodní událost, která každoročně promění Novi Sad na party rezort pro 200 tisíc návštěvníků. Několikrát oceněný festival má i sociální misi, protože podporuje mladé lidi na Balkánu. Letos se můžete těšit na Ellie Goulding, Stormzy, Bastille anebo Wiz Khalifu.

   

  Kdy: 7.–10. 7.

   

  Cena: 2 700 Kč

   

  Tyhle festivaly vás zaručeně nezklamou! Platí za ty nejlepší v Evropě...

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

uzar: Spousta lidí na LSD, psychedelická trans hudba, jóga i uzdravující workshopy. To zkrátka musíte zažít! Ne děkuji..

(11. 05. 2016 07:14)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy