Komerční lety nebyly vždy o tom, jak se co nejrychleji dostat z bodu A do bodu B, dříve to byla pro cestující velká událost. To se samozřejmě odráželo i na komfortu a službách v letadlech.

Když se civilní letectví začalo ve 40. letech minulého století rozmáhat, uniformy letušek vyzařovaly profesionalitu a luxus. Stejnokroje letušek tehdy tvořily sukně těsně pod kolena a slušivé kloboučky, které jim líbivě seděly na načesaných vlasech. V 50. letech se toho moc nezměnilo, jen po válce uniformy získaly některé armádní prvky.

Velkou změnu přinesly až uvolněná 60. léta. Snad nejvíce extravagantní byly stejnokroje letušek texaské aerolinky Southwest Airlines, které nenechaly jednoho muže v klidu. Sexy letušky ve vysokých botách a velmi krátkých a těsných sukýnkách byly totiž skutečně něco nevídaného. Tedy pokud jste zrovna nebyli frekventovaným pasažérem v soukromém letadle zakladatele Playboye Hugha Hefnera. Tam letušky měly místo kloboučků typická zaječí ouška.

Následující léta se nesla ve znamení změn, které přinesly větší komfort pro letušky. V sedmdesátých letech poprvé oblékly kalhoty, devadesátky pak znamenaly konec těsných outfitů. Ženy dostaly volnější a příjemnější uniformy, které jim byly pohodlnější zejména při delších letech.

Na proměny uniforem letušek se můžete podívat ve velké galerii pod článkem.

Fotogalerie
42 fotografií